کارمندی که به مواضع فیس بوک در مورد پست های ترامپ اعتراض کرد ، از توییت اخراج شد

2020-06-13
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 facebook-logo-phone-9799

فیس بوک به دلیل عدم اقدام علیه پست های ترامپ که کارمندان گفتند می توانند باعث خشونت شوند ، با انتقاد روبرو گردیدند.


Angela Lang / CNET

فیسبوک کارمندی را که در اعتراض به برخورد خشنود شبکه اجتماعی با پست های جنجالی رئیس جمهور دونالد ترامپ اعتراض کرد ، اخراج کرد ، پس از آنکه وی به طور علنی “عدم تحرک” یک کارمند دیگر را در یک توئیت اعلام کرد.

براندون دیل ، که به عنوان مهندس در فیس بوک در سیاتل مشغول به کار بود ، روز جمعه در توئیتی گفت که پس از اینکه از یک کارمند دیگر خواسته گردید بنر Black Lives Matter را به یک وب سایت در مورد ابزاری که توسط Facebook ساخته گردیده است ، شغل خود را از دست داد. دیل گفت که کارمند از آنجا که نمی خواست سیاسی شود ، امتناع ورزید.

در توییت عمومی منتشر گردیده در تاریخ ۲ ژوئن ، دیلی نام کارمند را به اسم ذکر کرد و گفت که “عمداً اظهار نکردن از قبل سیاسی است. “”

فیس بوک تأیید کرد که توصیف دلی از شلیک وی دقیق بود اما جزئیات بیشتری ارائه نداد. [دیل] به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

شبکه اجتماعی با انتقاد از کارمندان خود مواجه گردیده است که به دلیل عدم اقدام علیه پست های ترامپ که کارگران و منتقدین می گویند ممکن است باعث خشونت شود ، مواجه گردیده اند. در اوایل ماه جاری ، صدها نفر از کارکنان برای اعتراض به موضع شرکت در مورد گفتار سیاسی ، اقدام به راه اندازی مجازی نادر کردند. در پاسخ به اعتراضاتی که در پی درگذشت جورج فلوید ، مرد سیاهپوست در مینسوتا که پس از آنکه یک افسر پلیس سفید با زانوی گردن خود را با زانو درآورد ، درگذشت ، ترامپ شامل عبارت “هنگامی که غارت شروع می شود ، تیراندازی شروع می شود”. برخی از کارمندان ترک کردند و برخی دیگر تهدید به ترک شرکت کردند.

فیس بوک گفت پست های ترامپ قوانین آن را علیه تحریک خشونت نقض نمی کند و اجازه می دهد تا در مورد استفاده از زور توسط دولت بحث و گفتگو شود. رویکرد شبکه های اجتماعی در تضاد با توییتر بود که به دلیل توئیت ترامپ یک اعلامیه عمومی به آن افزود.

مدیر عامل فیس بوک مارک زاکربرگ هفته گذشته گفت که این شرکت سیاست های خود را بررسی می کند ، از جمله قوانینی که امکان بحث در مورد استفاده از نیروی دولتی را دارند. زاکربرگ و همسرش پریسیلا چان در نامه ای که روز پنجشنبه در توئیتر منتشر گردید گفتند که آنها “[لفاظیتفرقهآوروتحریکآمیز”ترامپ” عمیقاً متزلزل و منزجر گردیده

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت