مصاحبه با عکاس تصویری که باعث کرش هزاران گوشی‌ اندرویدی شد

2020-06-14
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از زومیت هفته‌ی گذشته یک عکاس منظره، به‌نام گاوراو آگراوال متوجه گردید که یکی از عکس‌های او به دلیل ناخوشایندی وایرال گردیده است؛ چون این عکس که در سال گذشته و از دریاچه‌ی سنت مری در پارک ملی گلیشر برداشته گردیده است، باعث کرش گردیدن هزاران گوشی اندرویدی ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از زومیت

هفته‌ی گذشته یک عکاس منظره، به‌نام گاوراو آگراوال متوجه گردید که یکی از عکس‌های او به دلیل ناخوشایندی وایرال گردیده است؛ چون این عکس که در سال گذشته و از دریاچه‌ی سنت مری در پارک ملی گلیشر برداشته گردیده است، باعث کرش گردیدن هزاران گوشی اندرویدی در سراسر جهان گردیده بود.

در ادامه بخوانید:

این عکاس در مصاحبه‌ای با بی‌بی‌سی عنوان کرد که این اتفاق کاملا غیرعمد بوده است و از اینکه هزاران دستگاه گوشی به‌دلیل اشتراک‌گذاری تصویر او دچار مشکل گردیده‌اند و کاری هم از دستش ساخته نیست، احساس تأسف می‌کند.

داستان این عکس چیست؟

این تصویر زیبا از غروب خورشید در یک عصر جادویی ماه اوت سال ۲۰۱۹ ثبت گردیده است. محل عکس‌برداری، دریاچه سنت مری در پارک ملی گلیشر در ایالت مونتانای آمریکا است و توسط یک دوربین نیکون D۸۵۰ تصویربرداری گردیده است.

آگراوال می‌گوید:

زمانی‌که به‌دلیل شرایط بد آب و هوایی، تقریبا از ثبت یک عکس خوب ناامید گردیده بودم؛ انگار برای لحظه‌ای خداوند، پروتوهای نور را از میان ابرها بیرون فرستاد.

و این فرصت خوبی برای یک عکاس کاربلد بوده است تا عکس زیبایی ثبت کند و باید بپذیریم که اگر ماجرای خرابی گوشی‌ها پیش نمی‌آمد، این عکس از هر نظر تصویر فوق‌العاده زیبایی بود.

picture tha causes soft brick

گاوراو آگراوال – عکاس تصویر مشهوری که باعث خرابی هزاران گوشی اندرویدی گردید

اما به‌نظر می‌رسد ریشه‌ی مشکل به‌ زمانی بر‌می‌گردد که این عکاس، هنگام خروجی گرفتن از عکس در نرم‌افزار ادوبی لایت‌روم، فضای رنگی ProPhoto RGB را انتخاب می‌کند و متاسفانه فضای رنگی انتخاب گردیده، برای اکثر گوشی‌های اندرویدی مانند گوگل و سامسونگ قابل خواندن نیست.

زمانی‌که این عکس به‌عنوان تصویر پیش‌زمینه گوشی‌های دارای نسخه استاندارد اندروید ۱۰ انتخاب می‌شود، برای نمایش به فضای رنگی sRGB نیاز است و همین موضوع باعث خاموش و روش گردیدن مداوم گوشی خواهد گردید.

به این حالت اصطلاحا، سافت بریک گفته می‌شود؛ چراکه تنها راه‌حل آن بازگشت به تنظیمات کارخانه است و امکان بازیابی اطلاعات گوشی نیز وجود نخواهد داشت.

موضوع خرابی گوشی‌هایی که از این عکس به‌عنوان تصویر پیش زمینه استفاده کرده بودند، به‌صورت گسترده در توییتر و سایر رسانه‌ها بازتاب پیدا کرد. نکته‌ی جالب اینجا بود که بسیاری از کاربران اندروید با شنیدن این خبر نتوانسته بودند در برابر وسوسه امتحان کردن این ایراد مقاومت کنند و قربانی این ماجرا گردیدند.

picture tha causes soft brick

آگراوال در مصاحبه می‌گوید که از این اتفاق غمگین است. خود او کاربر iOS است و همیشه عکس همسرش را به‌عنوان تصویر پیش‌زمینه انتخاب می‌کند و حتی تصور نمی‌کرده است که انتخاب فضای رنگی اشتباه، ممکن است روزی، چنین جنجالی برپا کند.

او می‌گوید:

این اشتباه عمدی نبوده است و از این اتفاق غمگین هستم. امیدوار بودم روزی عکس‌هایم به دلایل بهتری وایرال بشوند اما متاسفانه اینطور نگردید. من قطعا از این به بعد از فرمت دیگری برای عکس‌ها استفاده خواهم کرد.

منظور او از فرمت دیگر، sRGB است. اما حتی اگر این اتفاق هم نیفتد، باید از این منظر به ماجرا نگاه کرد که این پیشامد ناخوشایند، جنبه‌ی مثبتی هم داشته است؛ چراکه خوشبختانه توسعه‌دهندگان در نسخه‌های جدید اندروید مشکل را برطرف کرده‌اند و جدا از اینکه تصاویر پیش‌زمینه با چه فضای رنگی ثبت گردیده باشند، این مشکل نرم‌افزاری دیگر تکرار نخواهد گردید.

منبع : زومیت
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت
  • maillot de foot pas cher
  • cheap nfl jerseys
  • maillot de foot pas cher