نقشه و مسیریاب بلد نقاط پرتصادف را به کاربران نمایش می‌دهد

2020-06-14
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از زومیت سرویس نقشه و مسیریاب بلد در تفاهمی با پلیس راهور تهران، از‌این‌پس اطلاعات مربوط به نقاط پرتصادف شهر را به کاربران نمایش می‌دهد و در زمان مسیریابی نیز آن‌ها را از نزدیک‌گردیدن به نقاط مدنظر آگاه می‌کند. براساس اطلاعات ارائه‌گردیده، در گام اول اطلاعات بیش از ۱،۲۵۵ ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از زومیت

سرویس نقشه و مسیریاب بلد در تفاهمی با پلیس راهور تهران، از‌این‌پس اطلاعات مربوط به نقاط پرتصادف شهر را به کاربران نمایش می‌دهد و در زمان مسیریابی نیز آن‌ها را از نزدیک‌گردیدن به نقاط مدنظر آگاه می‌کند. براساس اطلاعات ارائه‌گردیده، در گام اول اطلاعات بیش از ۱،۲۵۵ نقطه پرتصادف در تهران برای آگاهی شهروندان دردسترس قرار گرفته است. 

بلد اطلاعات مربوط به نقاط پرتصادف را در قالب لایه‌ای مجزا روی نقشه به‌نمایش می‌گذارد. مجموع ۱،۲۵۵ نقطه‌ی جمع‌آوری‌گردیده شامل نقاط پرخطری است که در سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ به تصادف منجر به فوت منتهی گردیده است. 

آمار نقاط پرتصادف تهران

آمارهای ارائه‌گردیده برمبنای نقاط پرتصادف نشان‌دهنده‌ای این است که بیش از نیمی از تصادفات در بزرگراه‌های شهر تهران روی داده است. دلیل اصلی تقریبا ۵۰ درصد از تصادفات نیز بی‌توجهی به جلو بوده است. همچنین، باید به این نکته اشاره کنیم آمار تصادفات منجر به فوت در بازه‌های زمانی بعد‌از‌ظهر به‌مراتب بیشتر از سایر بازه‌های زمانی است. البته بازه‌ی‌ زمانی شب با ۲۷۸ مورد رتبه‌ی دوم را ازآنِ خود کرده است. 

همان‌طورکه اشاره کردیم، بیش از ۵۰ درصد از تصادفات پرخطر در بزرگراه‌ها اتفاق افتاده است. در میان بزرگراه‌های شهر تهران، بیشترین تعداد تصادف منجر به فوت به‌ترتیب به بزرگراه‌های آزادگان و امام‌علی و همت مربوط بوده است. اخطار به کاربران بلد در زمان نزدیک‌گردیدن به نقاط پرتصادف را می‌توان قدمی مفید برای کاهش تصادفات خواند.

منبع : زومیت
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت