فراخوانی بیش ‌از دومیلیون خودرو فورد به‌دلیل مشکل ترمز و قفل درها

2020-06-14
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از زومیت فراخوان خودروها بار سنگینی روی خودروسازان است. شرکت‌ها در مونتاژ محصولاتشان سعی فراوانی می‌کنند تا بعد ‌از فروش ایرادی به‌وجود نیاید؛ ولی این موضوع همیشه طبق برنامه‌ پیش نمی‌رود. نمونه‌اش فراخوان خودروهای مجهز‌ به ایربگ‌های تاکاتا در سال ۲۰۱۵ است که تا آن زمان، بزرگ‌ترین فراخوان خودرویی ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از زومیت

فراخوان خودروها بار سنگینی روی خودروسازان است. شرکت‌ها در مونتاژ محصولاتشان سعی فراوانی می‌کنند تا بعد ‌از فروش ایرادی به‌وجود نیاید؛ ولی این موضوع همیشه طبق برنامه‌ پیش نمی‌رود. نمونه‌اش فراخوان خودروهای مجهز‌ به ایربگ‌های تاکاتا در سال ۲۰۱۵ است که تا آن زمان، بزرگ‌ترین فراخوان خودرویی تاریخ آمریکا بود. اکنون نیز شرکت فورد در حال فراخوان محصولاتش به‌دلیل دو مشکل است.

خودروهای فراخوان‌گردیده طیف وسیعی از مدل‌های فورد را شامل می‌شود که در کارخانه‌های مختلف و سال‌های متفاوت تولید گردیده‌اند. یکی ‌از ایرادات به ضامن قفل درها مربوط می‌شود که وظیفه‌ی بسته ‌نگه‌داشتن دَر را هنگام حرکت ایفا می‌کند. در فصل‌های گرم سال، این ضامن در‌اثر استفاده شکننده می‌شود و ترک می‌خورد؛ درنتیجه، درِ خودرو ممکن است موقع حرکت بازشود.

فورد

فورد سامانه‌ای راه‌اندازی کرده است که دارندگان خودروها در آن، کد قفل درشان را روی وب‌سایتی ثبت و درصورت نیاز برای طی مراحل تعمیر، به نمایندگی‌ها مراجعه می‌کنند. طبق اعلام این شرکت، تاکنون ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار دستگاه با ایراد مذکور شناسایی گردیده‌اند. درادامه، فهرستی ‌از این محصولات را مشاهده می‌کنید.

مدل خودرو سال ساخت کارخانه‌ی مونتاژ تاریخ مونتاژ
فورد فیستا ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ کواوتیتلان مکزیک ژانویه‌ی ۲۰۱۰ تا اکتبر ۲۰۱۳
فورد فوکوس ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ میشیگان آمریکا اکتبر ۲۰۱۰ تا ژانویه‌ی ۲۰۱۵
فورد فیوژن ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ ارموسییو مکزیک مه ۲۰۱۲ تا اکتبر ۲۰۱۳
لینکُلن MKZ ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ ارموسییو مکزیک ژوئیه‌ی ۲۰۱۲ تا اکتبر ۲۰۱۳
فورد اسکیپ ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ لوییویل کنتاکی آمریکا دسامبر ۲۰۱۱ تا ژانویه‌ی ۲۰۱۵
فورد C-Max ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ میشیگان آمریکا فوریه‌ی ۲۰۱۲ تا ژانویه‌ی ۲۰۱۵
فورد فیوژن ۲۰۱۴ فلت‌راک آمریکا ژوئن ۲۰۱۳ تا اکتبر ۲۰۱۳
فورد ترانزیت کانکت ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ والنسیا اسپانیا اوت ۲۰۱۳ تا فوریه‌ی ۲۰۱۶
فورد موستانگ ۲۰۱۵ فلت‌راک آمریکا فوریه‌ی ۲۰۱۴ تا آوریل ۲۰۱۵
لینکًلن MKC ۲۰۱۵ لوییویل کنتاکی آمریکا نوامبر ۲۰۱۳ تا ژانویه‌ی ۲۰۱۵

در ادامه بخوانید:

فورد فراخوان جداگانه‌ای نیز برای پیکاپ F-150 داده است که مدل‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ مجهز به موتور ۳/۵ لیتری اکوبوست را شامل می‌شود. ایراد در سیلندر بزرگ‌تر ترمز است که روغن ترمز از آن به‌داخل بوستر ترمز نشت می‌کند؛ درنتیجه، عملکرد ترمز‌ها کاهش پیدا می‌کند؛ بدون ‌اینکه راننده متوجه آثار نشتی روغن شود. این مشکل به چرخ‌های جلو مربوط می‌شود که با مراجعه ‌به نمایندگی، سیلندر بزرگ‌تر و درصورت وجود نشتی روغن، بوستر ترمز نیز تعویض می‌شود.

طبق تخمین فورد، ۲۹۲ هزار و ۳۰۰ دستگاه مشکل ترمز دارند که تاکنون هفت مورد تصادف به‌دلیل نقص سامانه‌ی ترمز گزارش گردیده و از‌این‌میان، دو تصادف باعث صدمه‌ی سرنشینان گردیده است.

منبع : زومیت
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت