همه چیز در مورد چگونگی دسترسی و گوش دادن به موسیقی در ۲۵ سال گذشته تغییر کرده است

2020-06-16
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

این داستان بخشی از CNET در ۲۵ است ، جشن یک ربع قرن از صنعت صنعت و نقش ما در گفتن داستان آن.

من تقریباً هر روز صبح با فریاد زدن ، “هی گوگل ، جریان SiriusXMU” در Google Nest Mini به دیوار آشپزخانه ام می رسید. من به راحتی می توانم از آن بخواهم که هر تعداد هنرمند ، آلبوم ، آهنگ یا لیست پخش را پخش کند ، یک ایستگاه رادیویی اینترنتی را از هر جای دنیا پخش کند ، یا اجازه دهم الگوریتم ها “ایستگاه” فوری تولید کنند که متناسب با روحیه من باگردید. من به عنوان یک عاشق موسیقی و جمع کننده ، سرانجام جوک بوکس بی پایان از رویاهای خود را که توسط سرویس های پخش گردیده ، یک بلندگو هوشمند هوشمند و اینترنت بی سیم پر سرعت امکان پذیر است. .

هنگامی که CNET 25 سال پیش آغاز گردید ، هیچ یک از این موارد وجود نداشت. امروز به گذشته نگاه می کنیم ، احساس می شود همه آنها یک شبه ظاهر گردیده اند. اما این امر مستلزم پیشرفت های تکنولوژیکی ، دعوی پس از طرح دعوی پس از طرح دعوی و همکاری تمایلی برچسب های موسیقی و تا ما را به جایی برساند که بزرگترین مجموعه موسیقی جهان از برنامه شما در تلفن شما دور باگردید و هر لیست پخش به دلخواه شما ساخته می شود . در اینجا مختصراً به چگونگی اتفاق افتادن در اینجا می پردازیم.

از سی دی تا پخش

در ۱۹۹۵ ، سی دی ها قالب اصلی رسانه موسیقی بودند که از فروش وینیل در اواخر دهه ۸۰ و نوار کاست تا سال ۱۹۹۳ پیشی گرفت. اگرچه در آن زمان اگر می خواستید مخلوط سفارشی بسازید یا برای دوستان خود کپی تهیه کنید ، باز هم این کار را با کاست انجام می دادید. فقط دو سال بعد ، این تغییر می کند.

 original-napster-screenshot.png

تصویر ناپستر از سال ۲۰۰۱٫ [۱۹۶۵۹۰۱۰] ویکی پدیا

به اندازه کافی عجیب ، قالب دیجیتال CD سرعت نزولی خودش را تسریع کرد. در اواخر دهه ۱۹۹۰ ، قیمت درایوهای CD-ROM رایانه ای کاهش یافته بود و نرم افزاری برای استخراج صوتی از CD و تبدیل آن به پرونده های WAV و MP3 – با نام مستعار پاره گردیده – به راحتی در دسترس بود. درایوهای CD-R که به شما امکان می دهند دیسک های صوتی خود را ایجاد کنید گران قیمت بودند اما قابل دستیابی. در پایان دهه ، شما به راحتی می توانید موسیقی را هنگامی که در CD به دام افتاده است ، آزاد کنید و شاید مهمتر از آن ، آن را با دیگران در سراسر جهان به اشتراک بگذارید از طریق شبکه های کاملاً قانونی از طریق همسالان مانند Napster


برت پیرس / CNET

نپستر سرانجام در سال ۲۰۰۱ توسط صنعت ضبط از دادگاه شکایت گردید ، به ورشکستگی سال بعد. اما MP3 و سرویس دنیای موسیقی را برای همیشه تغییر دادند. سایتهای بارگیری قانونی MP3 مانند eMusic نیز ظاهر گردید ، و راپسودی به عنوان اولین سرویس پخش موسیقی درخواستی بلافاصله پس از چرخش قرن آغاز به کار کرد. در یک پیچش عجیب و غریب ، حتی ناپستر به شکلی زندگی می کند. نام تجاری این شرکت از زمان تعطیل گردیدن وی چندین بار معامله کرد و اخیراً به خاطر سرویس سرویس جریان موسیقی راپسودی رستاخیز گردید.

پیش از این که سرویس های پخش واقعی واقعا به کار خود ادامه دهند ، اما مردم به خرید سی دی و بارگیری ها ادامه می دادند ، دومی افزایش بسیار خوبی از فروشگاه iTunes اپل ، که در سال ۲۰۰۳ راه اندازی گردید. شرکت های ضبط گردیده برای فروش فایلهای صوتی AAC با DRM محافظت گردیده با ۹۹ سنت در یک آهنگ و ۹٫۹۹ دلار در کل آلبوم.


DRM شیطان

DRM مخفف مدیریت حقوق دیجیتال است و هرکسی که موسیقی را قبل از سال ۲۰۰۹ بارگیری کرده است می داند چه درد می تواند باگردید. در ابتدایی ترین سطح خود ، DRM محدودیت هایی را در مورد نحوه استفاده از یک فایل دیجیتالی که در اختیار دارید قرار می دهد. در اوج فروشگاه iTunes اپل ، این شرکت فایلهای صوتی AAC را که با FairPlay DRM محافظت گردیده است ، به فروش می رساند و این باعث محدود گردیدن پخش در پخش کننده های موسیقی iPod و iTunes گردید. در کنار محدود کردن آنچه برای پخش آنها استفاده می کنید ، پرونده ها به راحتی در شبکه های P2P قابل اشتراک نیست. در سال ۲۰۰۷ ، اپل شروع به فروش فایلهای موسیقی برتر AAC بدون DRM ، و تا سال ۲۰۰۹ بدون DRM کرده بود. اگر می خواهید FairPlay DRM از آهنگهایی که قبلاً خریداری کرده اید حذف شود ، تنها اپلیکیشن Apple را با هزینه ۳۰ سنت در هر آهنگ از بین برد.

البته ، اپل در اینجا تنها نبوده است ، زیرا fiatco rootkit سونی BMG احتمالاً بدنام ترین DRM در دوره است. اگر سی دی خاصی را از برچسب موسیقی روی رایانه خود پخش کردید ، مخفیانه نصب نرم افزار محافظت از کپی را متوقف می کند تا شما را از کپی کردن موسیقی متوقف کند. حذف این نرم افزار نیز دشوار بود و حتی حذف مشکلات امنیتی را برای کاربران ایجاد کرد.


تا سال ۲۰۰۸ ، اپل بزرگترین فروشنده موسیقی در ایالات متحده خواهد بود ، اما پخش هنوز پخش گسترده ای داشت. خدمات و ایستگاه های پخش جریان در این مدت همچنان تکثیر پیدا کردند ، با شروع امثال پاندورا (اکنون متعلق به رادیو و سرویس پخش ماهواره ای SiriusXM ) و Last.fm که متعلق به شرکت مادر CNET ViacomCBS است و دیگر نیست. جریان موسیقی. سال ۲۰۰۸ همچنین سالی بود که Spotify در اروپا راه اندازی گردید و به سرعت به لطف یک مدل موسیقی رایگان برای هر کسی که مایل به تبلیغ بین آهنگ ها است ، به سرعت رگردید کرد. این سرویس تا سال ۲۰۱۱ در ایالات متحده در دسترس نخواهد بود ، اما به هیچ وجه رهبر نگردید ، در حالی که رقبا مانند MOG و Rdio مورد توجه قرار گرفتند. خدمات دیگر Spotify در حال حاضر بیش از ۱۳۰ میلیون مشترک دارد.

و ، فقط برای اینکه در ۲۵ سال گذشته یک تعظیم روی سی دی سقوط کنیم ، وینیل ، فرمی که هرگز به لطف مخاطبان فداکارش درگذشت. در سال ۲۰۱۹ برای اولین بار از سال ۱۹۸۶ فروش سی دی را آغاز کرد.

 نسل اول ipod

iPod نسل اول اولین پخش کننده موسیقی دیجیتال نبود ، اما این مهمترین است.


اپل

گوش دهید

تکامل قالب های موسیقی نیز تغییر کرد که چگونه ، کجا و کی موسیقی گوش می دهیم. در سال ۱۹۹۵ ، شما ممکن است یک سی دی پلیر قابل حمل و یک کیف پول دیسک دیسک را که با خود حمل کرده اید داشته باشید. یا شاید شما آن را برای اتومبیل خود به همراه آداپتور کاست ذخیره کرده باشید که به شما امکان می دهد صوتی را از دستگاه پخش سی دی خود به عرشه کاست اتومبیل خود بفرستید. برای گوش دادن در خانه ، شما باید قطعات سلام سلامتی یا سیستم قفسه ای را با تعویض چندرسانه ای داشته باشید.

با انتقال مجموعه موسیقی از رسانه های بدنی به MP3 ، شما به احتمال زیاد وقت بیشتری را در گوش دادن به موسیقی از طریق بلندگوهای رایانه خود یا هدفون متصل در خانه صرف کردید. پخش کننده CD قابل حمل اکنون در یک کشو قرار داشت و با یکی از اولین پخش کننده های MP3 جایگزین گردید . اگرچه ، شاید تا سال اولین iPod در سال ۲۰۰۱ به بازیکنان قابل حمل بی تفاوت باگردید.

در طی چند نسل از دستگاه ، iPod تبدیل به تمام سیستم موسیقی خواهد گردید که بیشتر مردم به خانه ، ماشین و یا در حال حرکت نیاز دارند. حداقل تا اولین آیفون در سال ۲۰۰۷ معرفی گردید ، که در نهایت cannibalized سلف تک منظوره خود گردید. درست همانطور که iPod اولین پخش کننده موسیقی دیجیتال نبود ، آیفون اولین تلفن هوشمند نبود ، اما این MP3 پخش کننده همیشه متصل به بود که می دانستیم فقط اپل قادر به ساخت آن است.

پخش کننده های MP3 و iPod هنوز به طور کامل ناپدید نگردیده اند. هر چند وقت یکبار یک مورد جدید نشان می دهد . اما برای اکثر ما ، از تلفن های ما به همان اندازه برای موسیقی استفاده می شود که برای ارسال متن ، گرفتن جهت ، گرفتن عکس و پیمایش از طریق رسانه های اجتماعی استفاده می شود. قابلیت های بی سیم تلفن نه تنها به ما امکان می دهد مستقیماً به جای اتصال سیمی به رایانه ، مستقیماً ردپای هوا را بارگیری کنیم ، بلکه امکان تجارت در بلندگوهای بزرگ ، ثابت و iPod docking iPod برای را نیز ممکن ساخت. بلندگوهای بلوتوث در هر شکل و اندازه.

و اکنون ما در اینجا هستیم که می توانیم از دستیاران دیجیتال AI بخواهیم موسیقی مورد نظر خود را از طریق یک بلندگو متصل به وب یا TV یا جهنم ، حتی یک لامپ . می توانید آن را در یک اتاق خاص بازی کنید یا آن را در کل خانه خود ارسال کنید. به علاوه ، با کمی تلاش و تلاش ، آن موسیقی می تواند شما را از خانه به اتومبیل خود تا سالن بدنسازی تا محل کار یا هر مکان دیگری که در آن قرار دارد ، دنبال کند.

شکوفایی خلاقانه

نحوه دسترسی و گوش دادن به موسیقی به طرز چشمگیری در ۲۵ سال گذشته تغییر کرده است ، و همچنین ایجاد و تولید موسیقی نیز تغییر کرده است. ضبط های خانگی چیز جدیدی نیستند ، اما حجم وسیعی از ابزارهای تکنولوژیکی که در طی چند دهه گذشته در دسترس موسیقیدانان قرار گرفته است بسیار حیرت انگیز است.

ما لپ تاپ هایی داریم که به اندازه دسک تاپ قدرتمند هستند ، اما وزن آنها کمتر از ۵ پوند است و می توانند ایستگاه های کاری صوتی دیجیتال مانند Ableton Live و Image Line FL Studio را اجرا کنند ، که به عنوان Fruityloops شروع گردید.

یک خواننده می تواند آهنگ آوازی را بر روی آی فون خود قطع کند ، آن را پاک کند یا جلوه هایی را در رایانه لوحی یا لپ تاپ بیافزاید و سپس آن را با همبازی های گروهی که در هر جای دنیا زندگی می کنند به اشتراک بگذارد تا بتوانند قطعات خود را به طور مشابه ضبط کنند way – یک آهنگ کامل ایجاد گردیده بدون اینکه کسی وارد استودیوی واقعی شود. توزیع نیز کاملاً تغییر کرده است ، زیرا هنرمندانی که می توانند مستقیماً در سایتهایی مانند SoundClound و Bandcamp به مشتریان مراجعه کنند.

 http://www.cnet.com/


در حال پخش:
تماشای این:

این نسل از نوازندگان برای همه گیری آماده گردیدند۲۱:۳۷

از گوش دادن به دنبال

در اواسط نوشتن این داستان ، به من یادآوری دیگری گردید که برای مجله Computer Shopper در سال ۲۰۰۵ نوشتم (که در آن زمان متعلق به CNET بود) در مورد چگونگی تبدیل یک رایانه رومیزی قدیمی به یک. jukebox دیجیتال – با یک مانیتور صفحه نمایش لمسی ۱۵ اینچی که به شما امکان می دهد مجموعه موسیقی خود را بدون کیبورد و ماوس یا ریموت کنترل کنید ، کامل کنید.

فقط پنج سال بعد ، اولین iPad منتشر گردید . اپل اساساً پروژه سنگین و گران قیمت آخر هفته من را منسوخ کرده است ، در واقع قرار دادن همان صفحه نمایش لمسی به موسیقی شما به چیزی که می توانید هنگام نشستن روی مبل خود نگه دارید – همه برای ۵۰۰ دلار -. این که اولین iPad برای طرفداران موسیقی بلافاصله ایده آل نبود ، مخصوصاً تنها با ۱۶ گیگابایت فضای ذخیره سازی و بدون همگام سازی بی سیم. با این وجود ، خیلی زود نمی گذرد خدمات بی سیم و ذخیره سازی ابری سریعتر از جمله iCloud اپل با iTunes Match به شما امکان می دهد تمام موسیقی خود را در هر کجا و به معنای واقعی کلمه در نوک انگشتان داشته باشید. [۱۹۶۵۹۰۱۴] مجموعه های فیزیکی و دیجیتالی ما توسط سرویس های پخش گردیده گره خورده به جای سیستم استریو سنتی متصل به دستگاه های متصل گردیده پیوند خورده اند. همانطور که در ابتدا گفتم ، بین خدمات و یک بلندگو هوشمند (و تلفن من) ، هر جا که هستم ، یک جعبه بی پایان دارم. پس ما از اینجا کجا می رویم؟

برای مبتدیان ، انتقال بی سیم از دستگاه به وسیله دیگر می تواند یکپارچه تر باگردید. آرزو کردن این است که شما باید بتوانید منبع موردنظر خود را انتخاب کرده و آن را از بلندگوهای هوشمند به سمت اتومبیل خود به تلفن خود بریزید و دوباره بدون فرمان های فریاد زدن و قطعاً بدون اتصال سیم ها به آن برگردید. همچنین ، با برنامه های نامحدود داده های تلفن همراه و در دسترس بودن گسترده شبکه های ۵G ultrafast 5G ، این امر بسیار عالی خواهد بود که کیفیت صوتی بهتر بدون در نظر گرفتن خدمات در دسترس باگردید.

نکته دیگر: بعد از اینکه توانستید موسیقی زنده بسیار بیشتری را که در طول همه گیری های کرونور ویروس پخش می شود ، ببینید ، به نظر می رسد مرحله بعدی موسیقی ممکن است به همان سرعتی باگردید که بیشتر به ویدیو متمایل شوید. بدیهی است ، فیلم های زیادی برای موسیقی ساخته گردیده است ، اما همه این موارد در کانال های مختلف YouTube ، وب سایت ها و خدمات پراکنده است. آینده ممکن است در ارائه برنامه های پخش زنده از مکانهای مختلف ، بزرگ و کوچک ، در سرتاسر جهان یا حتی از خانه هنرمندان باگردید ، بنابراین می توانید آن را در تلویزیون ، رایانه لوحی ، رایانه یا تلفن خود مشاهده کنید و یا بعداً پخش کنید. فیلم یا صوتی. استارتاپ مستقر در سیاتل Lively سعی کرد چیزی مشابه در سال ۲۰۱۴ به عنوان راهی برای جلوگیری از ضبط مردم از ضبط کنسرت با تلفن های خود ، اما شاید اکنون زمان مناسب برای ایجاد چنین چیزی باگردید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت

 • https://www.neuselibrary.org/maillotdefootpascher.html
 • https://www.neuselibrary.org/maillotdefootpascher2021.html
 • https://www.neuselibrary.org/maillotdefootpersonnalisé.html
 • https://luxcreo.com/maillotdefootpascher.html
 • https://luxcreo.com/maillotdefootpascher2022.html
 • https://luxcreo.com/maillotdefootpascherchine.html
 • https://zionmarket.com/cheapauthenticnfljerseyschina.html
 • https://zionmarket.com/cheapnfljerseyssupply.html
 • https://zionmarket.com/wholesalecheapnfljerseys.html
 • https://bbctribune.com/cheapnfljerseyschina.html
 • https://bbctribune.com/cheapnfljerseysfreeshipping.html
 • https://bbctribune.com/wholesalesoccerjersey.html
 • http://radioculturafoz.com.br/maillotdefootpascher.html
 • https://radioculturafoz.com.br/maillotdefootpersonnaliséspascher.html
 • https://radioculturafoz.com.br/maillotfootcoupedumonde.html
 • http://eurolux.ayz.pl/maillotdefootpascher.html
 • http://eurolux.ayz.pl/maillotfootpascher.html
 • http://eurolux.ayz.pl/maillotfootpascherthailande.html
 • http://jacovor198.198.axc.nl/cheapnbajerseys.html
 • http://jacovor198.198.axc.nl/cheapnikenbajerseys.html
 • http://jacovor198.198.axc.nl/cheapnikenfllimitedjerseys.html
 • https://ve.digital/discountnikenfllimitedjerseys.html
 • https://ve.digital/wholesalenikenfllimitedjerseys.html
 • https://ve.digital/replicanikenfllimitedjerseys.html
 • https://fgx.sfh.mybluehost.me/maillotdefootpascher.html
 • https://fgx.sfh.mybluehost.me/maillotsdefootfactory.html
 • https://fgx.sfh.mybluehost.me/maillotsdefootpascher.html
 • https://sapokone.mydome.jp/maillotdefootpascher.html
 • https://sapokone.mydome.jp/maillotsdefootpascher2022.html
 • https://sapokone.mydome.jp/maillotsdefootballthailande.html
 • https://alfahuirmasajes.com
 • https://alforaat.com
 • https://algosystems.gr
 • http://align.com.sa
 • http://allhitsstation.com
 • https://allnsoll.com
 • http://allocationassist.com
 • https://allpandas.com
 • https://alltoreal.com
 • https://alltruemen.com
 • https://alomarcenter.com
 • https://alpclips.com
 • http://alpha.acim-asso.imageinfrance.com
 • http://alpha.eurohabitat.imageinfrance.com
 • https://alphabondcleaning.com.au
 • http://al-raya.info
 • https://alrema-lany.cz
 • https://altbelly.com
 • https://alteredstatetherapy.com
 • https://altmann.com.br
 • http://alvodigital.net
 • https://alyaska.by
 • http://alyounglaw.com
 • https://amahbeauty.com
 • http://amamam.ru
 • https://amaneatingpie.co.uk
 • https://amarbazar.org
 • https://amawards.org
 • http://ambaufzuege.de
 • https://amberwoodcarpentry.com