بی ام و M5 و M5 کامپتیشن ۲۰۲۱ معرفی شد

2020-06-17
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از زومیت جدیدترین مدل M5 برای سال ۲۰۲۱، جلوپنجره‌ی بزرگ‌تری نسبت به قبل دارد. این خودرو یک فیس‌لیفت محسوب می‌شود اما در سپرها و چراغ اصلی، به کلی بازطراحی گردیده است تا جذابیت بیشتری داشته باگردید. همچنین حفره‌های ورودی هوا در سپر افزایش پیدا کرده‌اند.حالا روشنایی‌های اصلی با ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از زومیت

جدیدترین مدل M5 برای سال ۲۰۲۱، جلوپنجره‌ی بزرگ‌تری نسبت به قبل دارد. این خودرو یک فیس‌لیفت محسوب می‌شود اما در سپرها و چراغ اصلی، به کلی بازطراحی گردیده است تا جذابیت بیشتری داشته باگردید. همچنین حفره‌های ورودی هوا در سپر افزایش پیدا کرده‌اند.

حالا روشنایی‌های اصلی با استفاده از LED، نمایی به‌شکل L دارند که برای سری ۵، تازگی دارد و حس اسپرت خودرو را بهبود می‌دهند.در نمای پشت، تفاوت کمتری بین M5 و سری ۵ جدید دیده می‌شود. صرفا، یک بالچه کوچک به انتهای پوشش صندوق عقب اضافه گردیده است و بخش سیاه‌رنگ داخل سپر با اگزوزهای چهارگانه در طرفین، اضافه گردیده است. چرخ‌های ۱۹ اینچ سیاه‌رنگ هم برای نخستین بار روی M5 مدل ۲۰۲۱ نصب خواهد گردید. این خودرو با ادوات براق و سیاه کروم در سپرها، چراغ‌های عقب، بال پشت و جلوپنجره، نسبت به سری ۵ استاندارد، متفاوت خواهد بود.

BMW M5  بی ام و ام5 نمای داخلی

جدیدترین مدل M5 در فضای داخلی، تغییرات زیادی داشته است. حتی نسخه پایه مجهز به پنل فرمان تمام دیجیتال ۱۲/۳ اینچ با نسل هفتم فناوری iDrive بی‌ام‌و است. نمایشگر دیگری هم با اندازه مشابه، وسط داشبورد نصب خواهد گردید. تا همراه رابط‌های بی‌سیم اپل کارپلی و اندرویداتو عمل کند. به لطف آخرین نسخه‌ی iDrive، ناوبری ماهواره‌ای بی‌ام‌و با جدیدترین نقشه‌ها و به‌روزرسانی ایمنی فراهم خواهد بود.

در مباحث فنی و قدرت خروجی، تفاوت چندانی بین M5 مدل ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ دیده نمی‌شود. نسخه استاندارد، همچنان با پیشرانه‌ی V8 توئین توربوشارژ ۴/۴ لیتری تولید خواهد گردید تا قدرت ۶۰۰ اسب‌بخار و گشتاور ۷۵۰ نیوتن‌متر داشته باگردید. چنین شرایطی، M5 را در زمان ۳/۲ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت می‌رسد و نهایت سرعت ۳۰۵ کیلومتربرساعت فراهم می‌کند.مشابه سال قبل، M5 کامپتیشن هم تولید خواهد گردید تا همراه قدرت ۶۱۷ اسب‌بخار و گشتاور ۷۵۰ نیوتن‌متر، سرعت‌گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتربرساعت ۳/۱ ثانیه داشته باگردید.

BMW M5  بی ام و ام5 نمای پشت

هر دو مدل M5 و M5 کامپتیشن ۲۰۲۱ به‌صورت استاندارد داری فناوری چهار چرخ محرک XDrive هستند تا راننده بتواند با انتخاب حالت‌های  ۴WD و ۴WD اسپرت  و  ۲WD میزان گشتاور و لغزش چرخ‌ها را کنترل کند. همچنین مودهای آرام (Comfort)، اسپرت، اسپرت پلاس و حالت جدید مخصوص پیست (Track Mode) قابل انتخاب هستند.

آستانه قیمت M5 جدید، ۱۰۳ هزار دلار اعلام گردیده که اندکی گران‌تر از مدل فعلی است. نسخه‌ی کامپتیشن، ۱۱۱ هزار دلار قیمت خواهد گردید که تنها ۱۰۰ دلار گران‌تر از نمونه‌ی ۲۰۲۰ خواهد بود. تحویل این خودروها از اواسط تابستان امسال آغاز می‌شود.  

منبع : زومیت
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت