دوربین جدید تشخیص عمق اینتل RealSense محدوده‌ی عملکردی دوبرابر بزرگ‌تر از نسل قبل دارد

2020-06-17
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از زومیت دوربین‌های تشخیص عمق اینتل RealSense کاربردهای زیادی خصوصا در حوزه‌ی رباتیک دارند. به‌‌عنوان مثال از آن‌ها برای افزودن دید سه‌بعدی به ربات‌ها و کمک کردن به مسیریابی بدون نیاز به GPS استفاده می‌شود. غول دنیای پردازنده اکنون نسخه‌ی جدید دوربین خود را معرفی ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از زومیت

دوربین‌های تشخیص عمق اینتل RealSense کاربردهای زیادی خصوصا در حوزه‌ی رباتیک دارند. به‌‌عنوان مثال از آن‌ها برای افزودن دید سه‌بعدی به ربات‌ها و کمک کردن به مسیریابی بدون نیاز به GPS استفاده می‌شود. غول دنیای پردازنده اکنون نسخه‌ی جدید دوربین خود را معرفی کرده است که به‌نام D455 عرضه خواهد گردید. این دوربین محدوده‌ی عملکردی بلندتر و دقت بیشتری نسبت به نسل قبلی دارد. درواقع دقت و محدوده‌ی عملکرد D455 را می‌توان دوبرابر مدل‌های قبلی دانست.

در ادامه بخوانید:

محدوده‌ی عملکردی بهینه در دوربین جدید اینتل، ۶ متر بیان می‌شود و درنتیجه می‌توان دو برابر بودن آن را نسبت به مدل کنونی D400 تأیید کرد. اینتل می‌گوید افزایش محدوده و برد عملکرد، هیچ تأثیری روی میدان دید دوربین RealSense جدید ندارد. به‌علاوه، D455 با شاتر گلوبال برای حسگرهای عمق و RGB عرضه می‌شود که نه‌تنها ارتباط بین جریان‌های داده‌ای متنوع دریافت‌گردیده در دوربین استریو را بهبود می‌بخگردید، بلکه شفافیت رنگ را نیز افزایش می‌دهد. به‌خاطر همین تمرکز روی بهبود رنگ در نسخه‌ی جدید و بهینه‌سازی‌های طراحی آن، دوربین D455 در شرایط نوری متنوع، عملکرد قابل‌توجهی دارد.

اینتل می‌گوید دوربین D455 با هدف افزایش آزادی توسعه‌دهنده‌ها برای ساختن محصولات مبتنی بر بینایی کامپیوتری توسعه یافت. محصولاتی که نیاز به درک، تعامل و یادگیری از محیط اطراف دارند. به‌عنوان مثال در کاربردهای خودکار، دید عمیق‌تر به ربات امکان می‌دهد تا تصمیم‌های حیاتی را سریع‌تر و بهتر اتخاذ کند و موانع را به‌خوبی دور بزند. در کاربردهای درمانی نیز می‌توان از دوربین RealSense استفاده و بسته به محیط، به بیماران نظارت کرد. دوربین جدید RealSense اینتل با کاربردهای جامع و قیمت مناسب عرضه می‌شود و توسعه‌دهنده‌ها با پرداخت هزینه‌ای معقول، امکان بهره‌برداری از قابلیت‌های آن را خواهند داشت. دوربین RealSense جدید اینتل با برچسب قیمت ۲۳۹ دلار اکنون برای پیش‌خرید آماده است.

منبع : زومیت
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت