دانشمندان با کم شدن زنبورها راهی برای گرده افشانی گیاهان با حباب صابون می یابند

2020-06-17
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

حباب صابون با عملکرد شیمیایی یک گل گیاه کامپانلا را گرده افشانی می کند


Eijiro Miyako

حباب های صابون درخشان وسیله نقلیه جدید غیر منتظره ای برای تبدیل گل به میوه است.

جستجو برای یافتن روش های جایگزین از گرده افشانی محصولات زراعی بیشتر فوراً گرفته گردیده است ، زیرا [زنبورهای۱۹۶۵۹۰۰۵] جمعیت زنبورها کاهش یافته است . محققان دریافته اند که حباب های صابون می توانند دانه های گرده را به همراه داشته و آنها را روی گلها بگذرانند.

به نظر می رسد تا حدودی خیالی است ، اما حباب صابون کاربردی گرده افشانی مؤثر را تضمین می کند و اطمینان می دهد که کیفیت میوه ها همانند گرده افشانی دست معمولی است. ” اژیرو میاکو ، استادیار موسسه پیشرفته علوم ژاپن گفت. و فناوری و نویسنده اصلی یک تحقیق که در روزنامه چهارشنبه در [ژورنال iScience] منتشر گردیده است .

محققان در حال تحقیق در مورد زنبورهای رباتیک خودمختار و هواپیماهای بدون سرنشین کوچک برای اداره این کار گرده افشانی کارآمدتر از روش دستی یا روشهای موجود دستگاه است. میاکو و سایر همکارانش قبلاً با یک هواپیمای بدون سرنشین اسباب بازی آزمایش کرده بودند ، اما دریافتند که تمایل دارد به گلهایی که با آن ارتباط برقرار کرده آسیب برساند. حباب های صابون نشان دهنده یک رویکرد بسیار ملایم تر برای مشکل است.

محققان برای اولین بار دریافتند كه حباب های صابون می توانند گرده ها را حمل كنند. آنها سپس فرمولاسیون های مختلف حبابی را آزمایش کرده و بر روی لورامیدوپروپیل بتین ، ترکیبی که گاهی در شامپوها استفاده می شود ، به عنوان وسیله نقلیه خوبی مستقر گردیدند.

اکنون قسمت جالب می آید. محققان از یک اسلحه حباب بر روی باغ گلابی استفاده کردند ، “میوه هایی تولید کردند که نشان دهنده موفقیت گرده افشانی است” ، انتشارات iScience Cell Press در یک نسخه گفت. آنها همچنین استفاده از پهپاد را برای هدایت حباب در گل ها آزمایش کردند ، که ثابت کرد که این یک روش دقیق برای تحویل حباب ها است.

آزمایش های اولیه امیدوار کننده است ، اما هنوز هم برخی موانع در مورد دقیق ترین راه برای هدف قرار دادن حباب ها و نحوه مقابله با مسائل احتمالی آب و هوا مانند باران یا باد وجود دارد.

“ما انتظار داریم رویکرد چند رشته ای ما با ترکیب حباب های صابون و فن آوری های بدون سرنشین منجر به تحولات نوآورانه در زمینه مهندسی کشاورزی شود” ، نویسندگان در مقاله نوشتند . این حبابی است که امیدوارم پاشیده نشود.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت