آشکارساز ماده تاریک سیگنال 'غیر منتظره' و غیر قابل توضیح را برمی انگیزد

2020-06-18
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 lang-xepr1

ردیاب در گران ساسو


همکاری زنون

یک آزمایش ماده تاریک زیرزمینی ، در حدود یک مایل در زیر کوههای Abruzzo ایتالیا ، “رویدادهای اضافی” را توضیح نداده است ، و این احتمال وجود دارد که محققان روی برخی از فیزیک های جدید خیره کننده افتاده اند. آزمایش Xenon1T ، همانطور که مشخص است ، دارای رکوردی برای مشاهدات جالب فیزیک است. سال گذشته ، مشاهده کرد “نادرترین واقعه که تاکنون ثبت گردیده است” – اما داده های پیش زمینه جمع آوری گردیده توسط دستگاه ممکن است یکی از اینها بهتر گردیده باگردید.

در یک مطالعه جدید ، که روی سرور preprint arXiv منتشر گردیده است و هنوز منتشر نگردیده است. با همت بررسی شود ، محققان با همکاری زنون گزارشی از یک رویداد جدید و در حال حاضر غیر قابل توضیح در آشکارساز را که هنوز کاملاً درک نکرده اند گزارش می دهند. حال این بدان معنا نیست که آنها ماده تاریک را یافته اند – ممکن است این واقعه با آلودگی در آزمایش توضیح داده شود – اما دو امکان جالب وجود دارد.

“مطمئناً این علوم هیجان انگیز است ، حتی اگر بیشتر از همه نتیجه ای که به داده های بیشتری نیاز دارد ، “می گوید ساموئل هینتون ، اخترفیزیک دانشگاه دانشگاه کوئینزلند که با این مطالعه در ارتباط نبود.

آزمایش Xenon1T شامل یک مخزن استوانه ای است که با ۶۰۰۰ پوند زنون مایع خنک گردیده تا -۱۳۹ درجه فارنهایت (-۹۵ درجه سانتیگراد) خنک گردیده است. آنقدر در زیر زمین است که هرگونه دخالت رادیواکتیو را که می تواند با اندازه گیری های ماده تاریک احتمالی ایجاد کند ، از بین می برد. تصور می شود حدود ۸۵٪ از جهان از ماده تاریک تشکیل گردیده است اما مرموز و نامرئی است. ما می دانیم که این به دلیل اثرات آن بر ماده ای که می توانیم ببینیم وجود دارد – اما ما هیچ تصوری نداریم که چه ذره ای است یا چه ذره هایی را می تواند تشکیل دهد.

محققان اندازه گیری های Xenon1T را طی یک دوره علمی بین فوریه ۲۰۱۷ و فوریه بررسی کردند. ۲۰۱۸٫ میزان رویدادهای مشاهده گردیده بسیار بیشتر از حد انتظار بود. رافائل لنگ ، استادیار فیزیک و نجوم در دانشگاه پوردو و همکار مؤسسه تحقیق ، گفت: “این تیم ۲۸۵ واقعه را در برابر حداکثر مورد انتظار در حدود ۲۴۷ مورد مشاهده کرد.

” این واقعاً نتیجه غافلگیر کننده ای است. رهایی.

این باعث گردید تیم از او سؤال و تحقیق كنند: این “مازاد” از رویدادهای كم مصرف از كجا آمده است؟ آنها معتقدند که سه امکان اضافی وجود دارد:

  • تریتیوم ، یک ایزوتوپ نادر هیدروژن ، ممکن است مصنوعی در داده ها باگردید.
  • محورهای خورشیدی ، ذره ای نظری تولید گردیده در خورشید است که قبلاً شناسایی نگردیده بود.
  • خواص جدید در نوترینوها ، ذرات زیر اتمی که اساساً از همه چیز عبور می کنند ، کشف گردید.

لوکا گراندی ، فیزیکدان دانشگاه شیکاگو و همکار نویسنده گفت: “این اضافی ممکن است به دلیل ریزه هایی از تریتیوم باگردید ، اما این ایده که ممکن است روی چیزی عجیب و غریب تر بنشینیم ، واقعاً برای ما هیجان انگیز است.” مطالعه.

به نظر می رسد تریتیوم در آزمایش های مشابه ماده تاریک در اعماق زیر زمین شکل می گیرد و این ممکن است امکان دنیوی باگردید ، اما غلظت نمی تواند در آزمایش اندازه گیری شود. در عوض ، محققان می نویسند ، محاسبات آنها نشان می دهد که تریتیوم بسیار کوچک است برای اضافه کردن انرژی.

به گفته این تیم ، بهترین مناسب برای داده ها ، فرضیه محورهای خورشیدی است. محور خورشیدی ذره ای فرضی است که در هسته خورشید با جرم کم تولید می شود و می تواند به توضیح ماده تاریک کمک کند. به نظر می رسد که بیش از حد انرژی به تشخیص این ذره گریزان و اسرار آمیز اشاره دارد – اما دانشمندان نمی توانند با اطمینان بگویند.

“اگر به خلاصه ای از کل نتیجه احتیاج داریم ، من در حال حاضر تقریباً تمام پول خودم را قرار می دهم. تریتیوم توضیحی است ، اما هنوز امیدوارم که این طور نباگردید. ”

آشکارساز Xenon1T در دسامبر سال ۲۰۱۸ خاموش گردید و در حال دستیابی به یک نسخه به روز است که حساس تر است – این ماده شامل زنون مایع بیشتر و زمینه رادیواکتیوی پایین تر خواهد بود – و محققان معتقدند که این امر به بیرون کشیدن نتایج کمک خواهد کرد. کمی بیشتر از هم جدا شوید و جواب قطعی تری بدهید. یک شانس وجود دارد که تأیید کند این نتایج فیزیک جدید است ، یک موفقیت بزرگ در دهه های مختلف. اما دانشمندان محتاط هستند و صبر كلیدی است.


اکنون بازی می كنید:
این را تماشا كنید:

نور از اولین ستارگان پس از بیگ بنگ شواهد نشان می دهد …۵:۱۴

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت