ببینید چگونه محققان یک سنسور پزشکی نرم را روی ریه در حال گسترش چاپ می کنند

2020-06-19
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

سنسورهای تغییر یافته چاپ گردیده ۳D می توانند همراه با اندامهای در حال گسترش و منقبض مانند ریه ها حرکت کنند.


گروه تحقیقاتی مک الپین ، دانشگاه مینسوتا

چاپ سه بعدی می تواند مشکل باگردید ، حتی اگر سطحی که چاپ می کنید کاملاً ثابت باگردید. حال یک سنسور پزشکی حساس را روی چاپ روی سه بعدی تصور کنید که بر روی اندام در حال گسترش و منقبض گردیده مانند ریه یا قلب قرار دارد. این یک سطح دشواری کاملاً جدید است ، اما این یک چالش است که می تواند بسیار زیاد باگردید.

یک تیم از دانشگاه مینسوتا (UMN) دانشمندان کامپیوتر و مهندسان مکانیک مطالبی را در مورد سنسورهای تغییر شکل چاپ گردیده با چاپ سه‌بعدی در ژورنال Science پیشرفتهای روز چهارشنبه منتشر کردند. . دانشگاه ویدئویی چشم نواز منتشر کرد که تکنیک چاپ را در عمل نشان می دهد.

روش از فناوری ضبط حرکت برای ردیابی قرار دادن یک سنسور نرم در طی فرآیند چاپ سه بعدی استفاده می کند. این تیم از نشانگرهایی مشابه موارد استفاده گردیده در فیلمبرداری در فیلمبرداری استفاده می کردند. آنها برای چاپ موفقیت آمیز یک سنسور نرم روی ریه حیوانات مصنوعی متورم ، شیب زدند.

این فناوری هنوز در مراحل اولیه است ، اما برای تشخیص و نظارت بر شرایط پزشکی و برای درمان زخم ها کاربردهای بسیاری دارد. این تیم آن را به عنوان سازگار با بیرون و داخل بدن می بیند. این می تواند به طور بالقوه حتی در قلب ضرب و شتم مورد استفاده قرار گیرد.

گروه تحقیقاتی McAlpine UMN به رهبری مهندس مکانیک مایکل مک آلپین پیش از این روشی را برای چاپ الکترونیکی به طور مستقیم بر روی پوست یک دست انسان در حال چرخش نشان می داد .

پاندمی coronavirus مورد توجه روباتیک برای متخصصان پزشکی قرار گرفته است ، از [روباتهای که دارای علائم حیاتی تا هستند که می توانند آزمایش کرونավիր ویروس را انجام دهند .

مک الپین در یک جلسه خلاصه تحقیق UMN در روز چهارشنبه گفت: “در آینده ، چاپ سه بعدی فقط مربوط به چاپ نمی شود بلکه بخشی از یک سیستم روباتیک مستقل بزرگتر خواهد بود.” “این ممکن است برای بیماری هایی مانند COVID-19 که ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی هنگام درمان بیماران در معرض خطر هستند ، مهم باگردید.”

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت