مایکروسافت بیلدهای آزمایشی ویندوز اینسایدر را از «حلقه» به «کانال انتشار» منتقل می‌کند

2020-06-19
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از زومیت بیلدهای آزمایشی ویندوز که تحت برنامه‌ی «Windows Insider» دراختیار علاقه‌مندان به آزمایش‌کردن ویژگی‌های جدید ویندوز قرار می‌گیرند، از این پس ازطریق سه کانال ‌Beta ،Dev و Release Preview منتشر خواهند گردید. این کانال‌ها قرار است جایگزین حلقه‌های Slow، Fast و Release Preview شوند.جایگزین کردن «حلقه» با «کانال انتشار» (Release ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از زومیت

بیلدهای آزمایشی ویندوز که تحت برنامه‌ی «Windows Insider» دراختیار علاقه‌مندان به آزمایش‌کردن ویژگی‌های جدید ویندوز قرار می‌گیرند، از این پس ازطریق سه کانال ‌Beta ،Dev و Release Preview منتشر خواهند گردید. این کانال‌ها قرار است جایگزین حلقه‌های Slow، Fast و Release Preview شوند.

جایگزین کردن «حلقه» با «کانال انتشار» (Release Channels) که برای توسعه‌ی بسیاری از نرم‌افزارها مانند مرورگرها استفاده می‌شود، روند توسعه‌ی سیستم‌عامل و دیگر نرم‌افزارها را در مایکروسافت یکپارچه‌تر خواهد کرد.

با عرضه‌ی ویندوز ۱۰، مایکروسافت از مدل سنتی انتشار سیستم‌عامل فاصله گرفت و به سمت مدل «نرم‌افزار به‌عنوان سرویس» (SaaS) قدم برداشت. این تغییر روش باعث گردید تا به‌جای سرویس‌پک‌هایی که تنها دو تا سه بار در طول عمر ویندوز و با فاصله‌های زمانی چندساله منتشر می‌گردیدند، ویندورز ۱۰ هر سال دو آپدیت بزرگ دریافت کند. روی آوردن به مدل SaaS همچنین باعث گردید تا سیاست کنترل کیفیت ویندوز نیز در مایکروسافت به‌کلی دستخوش تغییر شود.

تغییرات در نحوه‌ی انتشار و سیاست QA مایکروسافت باعث گردید تا این شرکت تقریبا تمام تیم تست ویندوز را از کار برکنار و تمام تلاش‌ها برای آزمایش بیلدها، ویژگی‌های جدید و درایورها از درون شرکت را متوقف کند. حالا این کار برعهده‌ی افراد داوطلب و علاقه‌مندی تحت عنوان «اینسایدر» است که با ثبت نام در برنامه‌ی Windows Insider و انتخاب از بین سه حلقه‌ی «سریع، آهسته و پیش‌نمایش انتشار» می‌توانند جدیدترین بیلدهای ویندوز را دریافت و آزمایش کنند و بازخورد خود را دراختیار مایکروسافت قرار دهند.

کانال های انتشار بیلدهای آزمایشی ویندوز در برنامه ویندوز اینسایدر

مایکروسافت اعلام کرده است با تغییر مدل حلقه به کانال انتشار، به‌جای «سرعت» انتشار بیلدهای جدید ویندوز روی «کیفیت» آن‌ها تمرکز می‌کند. اماندا لانگوسکی، مدیر برنامه‌ی اینسایدر در مایکروسافت می‌گوید «حلقه‌ها بیش از آنچه در کانسپت اولیه مدنظر بود گستشرش پیدا کرده بودند» تا جایی که سال گذشته در مقطعی سه بیلد مختلف از سه رلیز مختلف بین اینسایدرها دست‌به‌دست می‌گردید.

به‌گفته‌ی لانگوسکی مدل کانالی جدید «با محوریت کیفیت بیلدها و پشتیبانی بهتر از تلاش‌های موازی برای کدنویسی در مایکروسافت» است و اینسایدرها از این پس سیستم نام‌گذاری یکسانی برای بیلدهای آزمایشی در دیگر محصولات شرکت مانند آفیس، اج و تیمز خواهند دید.

تغییرات در برنامه‌ی اینسایدر از ماه جاری اعمال می‌شود و اینسایدرها بدون نیاز به کار خاصی از حلقه‌های پیشین خود به کانال‌های جدید منتقل خواهند گردید.

منبع : زومیت
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت