کشتی دیزنی با تاریخ نژاد پرستی خود در دیزنی پلاس

2020-06-19
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 چلپ چلوپ-کوه-در دیسنی لند

سوار کوه کلاسیک دیزنی لند Splash Mountain.


Cd637 / Wikipedia

کوه چلپ چلوپ دیزنی لند ، یک سفر ورود به سیستم مبتنی بر آب با صحنه های خرگوش ها ، خرس ها و روباه های ناز ، در حال حاضر هدف چندین طومار در Change.org است. فعالان در حال انجام لابی هستند که دیزنی را مجدداً برای اولین بار از جاذبه ای که در سال ۱۹۸۹ در کالیفرنیا به راه انداخت ، بازگرداند ، زیرا موسیقی ، کاراکترها و مکان آن همه از فیلم مسئله ای نژادپرستانه دیزنی به نام “ترانه جنوبی ها” در سال ۱۹۴۶ گرفته گردیده است.

پس از پایان جنگ داخلی آمریکا و از بین بردن برده داری ، در مزارع جنوبی مستقر گردیده است ، به دلیل ستایش برده داری مزارع و ترویج کلیشه های سیاه مورد انتقاد قرار گرفته است.

در حالی که باب ایگر ، مدیرعامل سابق دیزنی ، در ماه مارس گفت که آهنگ جنوب است “. در دنیای امروز مناسب نیست “و هرگز در دیزنی پلاس قرار نمی گرفت ، آهنگ مشهور فیلم Zip-a-De-Doo-Dah از ویژگی های Splash Mountain است.

” برخی از آهنگ ها و شخصیت ها هنوز هم بسیار زیاد هستند. “میراث دیزنی ، بنابراین یک وضعیت بسیار عجیب است” ، می گوید: جسیکا Balanzategui ، مدرس دانشگاه صنعتی Swinburne ، که در کودکی ، تاریخ و هویت ملی در فیلم و تلویزیون جهانی تخصص دارد.

 song-o f-the-south

۱۹۴۶ Song of the South با Br'er Rabbit و عمو Remus.


Disney

“بسیاری از ما بدون این که فیلم اصلی را دیده باشیم ، با برخی از آن شخصیت ها و برخی از ترانه های محبوب آشنا خواهیم بود.”

در لحظه فعلی ، جایی که مبارزه برای عدالت نژادی و برچیدن سیستمیک است. نژاد پرستی از طریق رسانه ها واكنش نشان داده است ، برخی از شركت ها در جهت تغییر از جمله هگردیدار مخاطبان به مواد پیش آگهی یا نژاد پرستی در كاتالوگ پشت خود اقدام كردند. تاریخ فیلم آمریكا كه به دلیل نمایش کلیشه های سیاه و عاشقانه سازی جنوب در دوران جدایی مورد انتقاد قرار گرفته است.

Gone with the Wind به HBO Max باز خواهد گشت ، اما با مقدمه ای از دانشمند سیاه ژاکلین استوارت برای ارائه زمینه بیشتر و کمک به آموزش در مورد نژاد پرستی.

“ما نتوانستیم مسئولیت سلب مسئولیت را در آنجا قرار دهیم كه اساساً موضوعاتی را مطرح می كند كه این فیلم واقعاً مطرح می كند ،” باب گرین بلبلات ، رئیس WarnerMedia گفت. “ما آن را خاموش کردیم و قصد داریم آن را با بستر مناسب برگردانیم. این کاری است که ما باید انجام دهیم. من پشیمان نیستم که آن را برای یک ثانیه کاهش دادم. فقط آرزو می کنم که این کار را در وهله اول مطرح کرده باشیم و شما می دانید ، ما فقط این کار را نکردیم. “

بقایای تاریخ تاریک دیزنی مدت هاست که مورد بحث بوده است. در بدو ورود Splash Mountain ، دیزنی با توجه به پیوندهای نژادپرستانه خود ، صحنه “تار-کودک” را از فیلم برای سواری تغییر داد. عمو رموس ، شخصیت آمریکایی آفریقایی فیلم که داستانهایی درباره شخصیت های حیوانات می گوید ، به جز افکار و گفته های او در مورد علائم در طول صف ظاهر نمی شود.

هنوز هم ، دیزنی مورد انتقاد قرار گرفته است که با پرداختن به بازنمایی های مسئله دار در وی بسیار سبکی است. فیلم های آن از دهه ۳۰ ، ۴۰ ، ۵۰ و حتی تا ۹۰s ، در اواخر سال گذشته در حدود راه اندازی دیزنی پلاس ، در اواخر سال گذشته است. کارتون های قدیمی با بیان اینکه “این برنامه به صورت اولیه ایجاد گردیده است. ممکن است حاوی نمایش های فرهنگی منسوخ باگردید.”

 screen-shot-2020-06-17-at-2-02-29-pm.png

سلب مسئولیت در خلاصه داستان کارتون اصلی Dumbo.


Disney Disney

برخی از نمونه ها شامل بانوی ۱۹۵۱ و ترامپ است که شخصیت های گربه سیامی به دلیل هدایت کلیشه های آسیایی مورد انتقاد قرار گرفته اند. Dumbo در سال ۱۹۴۱ ، با یک شخصیت کلاغ به نام جیم کرو و دیگران که با استفاده از الگوهای گفتار شبیه زندگی تکلم می کنند ، حضور دارد. و The Lion King در سال ۱۹۹۴ ، که پرده بکارت هایش به عنوان سمبل اقلیت های نژادی تعبیر گردیده است. برخی استدلال می کنند که هنگامی که دیزنی پلاس در ماه نوامبر راه اندازی گردید ، این شرکت می توانست کارهای بیشتری برای پرداختن به زمینه فیلم های قدیمی تر خود برای کودکانی که در حال تماشای آنها هستند ، انجام دهد.

Balanzategui می گوید: “این کار سختی است” ، وقتی صحبت از دیسنی پلاس است ، سلب مسئولیت است. . “دیزنی می توانست از زبان قوی تری استفاده کند که بیشتر می توانست مکالمه ای متناسب با متن این کاریکاتورها را دعوت کند.”

دیزنی به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

 gettyimages-72283332

کودکان در جلوی یک تلویزیون پارک گردیدند.


تصویر عکس توسط پیتر مکدیارید / گتی ایماژ

'کودکان مانند اسفنج ها هستند'

شماره اشتراک های دیزنی پلاس در حین قفل گردیدن کورون ویروس با گلوله برفی گردید ، والدین والدین نه تنها مارول ، پیکسار و بازاری های زنده را برای سرگرمی فرزندان خود دارند ، بلکه کارتون های قدیمی دیزنی بسیاری از والدین رگردید کردند.

برخی نگران هستند که این مسئله برای کودکانی که در مقابل کارتون ها با “نمایش های قدیمی” قرار می گیرند مشکل ساز است ، زیرا آنها می توانند از تعصبات خاصی استفاده کنند.

“اینها نباید توسط خود بچه ها دیده شوند.” Sparkes ، مدرس ارگردید مطالعات رسانه ای و تولید در دانشگاه كوئینزلند جنوبی ، “زیرا كودكان مانند اسفنج های كوچك هستند و نگرش ها و احساسات و عقاید را خیس می كنند.”

سناریوی احتمالی وقتی کودکان کارتون های قدیمی تر را روی دیزنی پلاس تماشا می کنند این است که آنها به هیچ وجه متوجه تکذیب نمی شوند. این پیام ها فقط در توضیحات فیلم ظاهر می شوند ، نه به عنوان یک برچسب جداگانه در داخل پنجره فیلم. این می تواند به راحتی توسط والدین نیز مورد توجه واقع نشود.

از آنجا که کودکان هنوز قادر به کشف کلیشه های فرهنگی مشکوک نیستند ، آنها نباید کارتون های دیزنی را به تنهایی تماشا کنند. والدین باید یک بالش را بالا بکشند و در کنار آنها مراقب باشند ، توضیح می دهند که چگونه روزی مردم چنین فکر می کردند.

“این برای فرزندان خود به یک ارزش واقعی آموزشی تبدیل می شود ، زیرا آنها قادر به رفتن هستند ،” خوب. ، این همان اتفاقی است که در آن زمان افتاد ، اما ما دیگر چنین نیستیم و این دلایلی است که باعث می شود. “http://www.cnet.com/”

میراث دیزنی

وارنر برادران بسیاری از سانسورها را کارتون های توهین آمیز نژادی آن از همان دهه ۳۰ و در سال ۲۰۱۴ ، هگردیدار محتوا را به آغاز کارتون های قدیمی Looney Tunes مانند تام و جری در سیستم عامل های جریان اضافه کرد ، با استفاده از زبانی بسیار قوی تر از دیزنی ، اعتراف می کند که آنها “ممکن است برخی را نشان دهند. تعصبات قومی و نژادی که در جامعه آمریکا رایج بوده است. این تصویرها در آن زمان اشتباه بوده و امروز اشتباه هستند. “

گزارش های اولیه حاکی از این بود که دیزنی پلاس صحنه های مشکل ساز فیلم هایی مانند اصلی Dumbo را حذف می کند ، اما Balanzategui می گوید دیزنی با حفظ فیلم ها انتخاب صحیحی را انجام داد.” راه درستی برای پیشبرد آن نیست. “

Balanzategui می گوید: ویرایش این مطالب معادل پاک کردن تاریخهای نگران کننده دیزنی و آمریکای شمالی است. این فیلم ها آثار مصنوعی از یک انیمیشن مشترک و تاریخ فرهنگی هستند.” می خواهم فقط قسمت های متضاد را ویرایش کنیم و وانمود کنید که آنها هرگز وجود نداشته اند. “

Balanzategui می گوید ، در یک مورد گردیدید مانند Song of the South ، از جمله آن در دیزنی پلاس ، مکالمات دقیق پیرامون آن خواسته گردیده بود. ابزاری برای آموزش از سرگرمی.

 dumbo

Dumbo و گروه کلاغ ها.


Disney

اما برای فیلم هایی مانند لیدی و ترامپ ، دامبو یا شیر شیر ، که در دیزنی پلاس با سلب مسئولیت ها وجود دارد ، بزرگترین نگرانی والدین کودکان این است که آگاهانه یا ناخودآگاه زبان فرهنگی را بدست آورند ، آنها هنوز قادر به متن سازی نیستند. [۱۹۶۵۹۰۰۶] Balanzategui می گوید ، در اینجا گفتگوهایی درباره کلیشه های مشکل ساز می تواند به کودکان کمک کند تا زمینه های نمایندگی های مشکل ساز را ایجاد کنند. والدین حتی ممکن است در مورد بافت تاریخی رسانه ای که تماشا می کنند ، کنجکاوی در فرزندان خود ایجاد کنند. کودکان می توانند یاد بگیرند که سرگرمی را به عنوان بخشی از شبکه وسیع تری از تأثیرات فرهنگی و تاریخی ببینند.

با این حال ، برخی از بچه ها برای داشتن این مکالمات بسیار جوان هستند. Balanzategui می گوید: “این زمانی است كه والدین باید واقعاً مراقب نوع محتویاتی باشند كه فرزندانشان تماشا می كنند.”

در حالی كه دیزنی بخش عمده ای از مشاجرات پیرامون Song of the South را از مخاطبان مدرن دفن كرده است ، اما به درخواست های تجدید نظر پاسخ داده است. قبل از جاذبه های دیزنی لند. دیزنی صحنه ای از محبوب Pirates of the Carribean را حذف کرد که عروس را برای حراج نشان داد و به سوارکاری به نام جنگهای جنگهای هندی هند و هتلی به نام دیجی لندینگز توچال دیزنی تغییر نام داد.

هنوز مشخص است که آیا این درخواست ها – یکی از آنها دارای بیش از ۲۰،۰۰۰ امضا است – حول و حوش Splash Mountain تغییر می کند ، اما در حالی که بسیاری به دلیل بیماری کرونور ویروس در خانه گیر کرده اند ، والدین ممکن است بخواهند حواس خود را حتی بیشتر از آنچه بچه هایشان مشاهده می کنند نگه دارند. سلب مسئولیت های دیزنی پلاس به راحتی از دست می رود و در لحظه ای که بسیاری در حال انجام تکالیف خود در مورد گذشته و بی عدالتی ها و نابرابری های حال حاضر هستند ، زمان خوبی برای توجه به آنهاست.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت