طرح الزام پوشیدن ماسک تا دو هفته دیگر ابلاغ می‌شود

2020-06-20
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از زومیت حسن روحانی امروز، ۳۱ خرداد، در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، از آماده‌گردیدن طرح الزام استفاده از ماسک در اماکن تا دو هفته‌ی دیگر خبر داد.رئیس‌جمهور گفت، رفتار ویروس کرونا کمی در حال تغییر است و رفتار ثابتی ندارد اما این ویروس خود به ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از زومیت

حسن روحانی امروز، ۳۱ خرداد، در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، از آماده‌گردیدن طرح الزام استفاده از ماسک در اماکن تا دو هفته‌ی دیگر خبر داد.

رئیس‌جمهور گفت، رفتار ویروس کرونا کمی در حال تغییر است و رفتار ثابتی ندارد اما این ویروس خود به خود از بین نخواهد رفت و نمی‌توانیم بگوییم دو ماه دیگر از بین می‌رود؛ بنابراین باید خود را برای مقابله‌ای بلندمدت آماده کنیم. روحانی گفت ما نمی‌توانیم کاری کنیم که مردم مصونیت کامل داشته باشند. وی اضافه کرد که ما، خود باید به مردم‌مان کمک کنیم، به مسئله‌ی فاصله‌گذاری توجه کرده و در تجمعات حضور پیدا نکنیم؛ همچنین بهداشت فردی را مراعات کرده و حتما ماسک بزنیم.

روحانی گفت براساس تصمیماتی که امروز در ستاد اتخاذ گردید، تا یک یا دو هفته‌ی آینده طرح الزام پوشیدن ماسک در نقاط قرمز و برای برگزاری اجتماعاتی که ضروری است آماده می‌شود. البته روحانی می‌گوید تا قبل از به‌جریان‌افتادن این طرح، باید ماسک به‌وفور و با قیمت ارزان در اختیار مردم قرار بگیرد. 

رئیس‌جمهور گفت: «تجربه‌ی ما ظرف پنج ماه می‌گوید فعالیت اقتصادی، آموزشی و فرهنگی می‌تواند آزاد باگردید و ما نمی‌گوییم کارها تعطیل بشود، زیرا گردیدنی نیست و مردم هم نمی‌پذیرند. تعطیلی‌ها مورد نظر ما نیست و ضروتی هم ندارد. پس فعالیت را باید ادامه داد اما تجمع و تردد در نقاطی که ضرورتی ندارد، نکنیم.»

در ادامه بخوانید:

به‌گفته‌ی روحانی، تا امروز ما درگیر موج اول کرونا بودیم، موج اول در برخی استان‌ها تمام گردید و برخی استان‌ها هم هنوز گرفتار آن هستند و ممکن است ظرف روزها و هفته‌های آینده از آن عبور کنند. وی گفت موج اول، موج ثابتی نیست و همچنان در حال حرکت است.

امروز مقرر گردید تا در هر استانی که کرونا در شهرستان‌هایش اوج می‌گیرد، ستاد استانی بلافاصله محدودیت‌های ضروری را اعمال کند.

رئیس‌جمهور همچنین از آغاز سال تحصیلی از ۱۵ شهریور خبر داد. قرار گردید به‌منظور خلوت‌بودن دانشگاه و خوابگاه‌ها، دانشجوهای ساکن شهرهای دیگر ترم آینده را در دانشگاه موطن خود بگذرانند.

روحانی همچنین گفت، شرایط آموزش در نقاط مختلف کشور متفاوت است؛ بنابراین بخشی از آموزش در فضای مجازی و بخش دیگر در فضای حقیقی انجام خواهد گردید. ممکن است در برخی از نقاط کشور دانش‌آموزان به‌صورت یک‌ روز در میان به مدرسه بروند و بر این اساس، تعطیلی روزهای پنجشنبه مدارس حذف می‌شود.

دو هفته‌ی پیش بود که سازمان بهداشت جهانی، درنهایت تأثیر استفاده از ماسک در پیشگیری از ابتلا به کووید ۱۹ را تأیید کرد. براساس مطالعات جدید، پوشیدن ماسک تا ۴۰درصد ریسک ابتلا به کرونا را کاهش می‌دهد.

ویروس کرونا / ماسک در خیابان / شلوغی خیابان ایران

آمار رسمی ابتلا به کووید ۱۹ در روزهای اخیر، نشان از اوج‌گیری دوباره‌ی بیماری می‌دهد. به نظر می‌رسد شرایط همه‌گیری کرونا در ایران همانند اسفندماه سال پیش گردیده و لزوم تغییر در محدودیت‌ها گردیدت گرفته است.

سخنگوی وزارت بهداشت دیروز اعلام کرد که استان‌های خوزستان، هرمزگان، کردستان، بوشهر، آذربایجان غربی و ایرانشهر در سیستان و بلوچستان در وضعیت قرمز قرار دارند. استانداران در شهرهای بسیار دیگری در کشور نیز خبر از خیز موج کرونا و افزایش آمار بستری‌گردیدن افراد می‌دهند.

این‌ها درحالی اتفاق می‌افتد که رعایت پروتکل‌های بهداشتی از همه‌سو کاهش گردیدیدی یافته و درعین‌حال، هرروز هم مراکز اجتماعی بیشتری بازگشایی می‌شود؛ به‌گونه‌ای که شرایط بازگشایی‌ها تقریبا به روال سابق خود و پیش از کرونا بازگشته است.

منبع : زومیت
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت