سنسورهای دوربین کج‌شدنی؛ جدیدترین ایده سامسونگ برای گوشی‌های آینده

2020-06-20
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از زومیت امروزه تقریبا تمام گوشی‌های هوشمندی که قیمت آن‌ها بیشتر از ۴۰۰ دلار است، حداقل با دو حسگر دوربین عقب همراه هستند. حتی برخی گوشی‌ها با چهار حسگر دوربین هم عرضه می‌شوند و این مسئله تعجب‌برانگیز نیست. براساس اطلاعات جدید منتشرگردیده، سامسونگ اختراعی را به ثبت رسانده و ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از زومیت

امروزه تقریبا تمام گوشی‌های هوشمندی که قیمت آن‌ها بیشتر از ۴۰۰ دلار است، حداقل با دو حسگر دوربین عقب همراه هستند. حتی برخی گوشی‌ها با چهار حسگر دوربین هم عرضه می‌شوند و این مسئله تعجب‌برانگیز نیست. براساس اطلاعات جدید منتشرگردیده، سامسونگ اختراعی را به ثبت رسانده و به‌نظر می‌رسد در حال تلاش برای ساخت حسگرهای دوربین قابل کج گردیدن است.

تصاویر پتنت‌های ثبت گردیده به خوبی نشان می‌دهند که چه چیزی در فکر سامسونگ می‌گذرد. این سنسورها در زمانی‌که موردنیاز نباشند در حالت مسطح قرار خواهند داشت، اما در صورت نیاز، قابل کج گردیدن هستند. این کج گردیدن سنسورها می‌تواند باعث ایجاد زمینه‌های مختلف شود که از نظر تئوری می‌تواند به‌طور چشمگیری نوع تصویر یک گوشی هوشمند را تغییر دهد.

به‌عنوان مثال، مجموعه‌ای از حسگرهای قابل کج گردیدن می‌توانند باعث ثبت تصاویر پیچیده‌ای شوند که می‌توان آن را مشابه لنز چشم ماهی (Fisheye Lens) عنوان کرد. گوشی هوشمند شما می‌تواند این تصاویر هنری را حفظ کرده یا از یک الگوریتم برای جمع کردن تمام آن‌ها درکنار هم به منظور ایجاد یک تصویر معمولی استفاده کند. به‌عنوان مثال تمام این موارد را با تصاویر پانوراما می‌بینیم، اما این سنسورها می‌توانند کارایی بیشتری داشته باشند.

توجه داشته باشید که همواره ثبت پتنت‌ها نمی‌تواند به تولید محصول ختم شود، بنابراین مهم است که ما درحال‌حاضر تولید حسگرهای قابل کج گردیدن را فقط یک ایده بدانیم. البته نباید تلاش شرکت سامسونگ برای واقعیت بخشیدن به ایده‌های نو را کم‌ارزش توصیف کنیم؛ ممکن است هر چیزی در آینده به واقعیت تبدیل شود.

منبع : زومیت
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت