افزایش ۱۲ درصدی فروش ساعت هوشمند در سه‌ماهه اول ۲۰۲۰

2020-06-20
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از زومیت گزارش جدیدی توسط شرکت کانالیس که در زمینه تحلیل بازار گجت‌های قابل حمل و پوشیدنی‌های هوشمند فعالیت دارد، منتشر گردیده است. طبق آمار ارائه‌گردیده که بازارهای مختلف دنیا را مورد بررسی قرار داده است، فروش ساعت هوشمند در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۰ نسبت به همین بازه ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از زومیت

گزارش جدیدی توسط شرکت کانالیس که در زمینه تحلیل بازار گجت‌های قابل حمل و پوشیدنی‌های هوشمند فعالیت دارد، منتشر گردیده است. طبق آمار ارائه‌گردیده که بازارهای مختلف دنیا را مورد بررسی قرار داده است، فروش ساعت هوشمند در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۰ نسبت به همین بازه زمانی در سال ۲۰۱۹ با رگردید ۱۲ درصدی همراه بوده است.

چنین امری در حالی است که شیوع بیماری کرونا به تعطیلی بسیاری از بازارها و حتی کمبود برخی کالاها در بازار ختم گردید. علاوه بر آن، بسیاری از کارخانه‌های سازنده گجت‌های قابل حمل و پوشیدنی‌های هوشمند تعطیل گردیدند و تقریبا تولید محصولات متوقف گردید.

آمار فروش ساعت هوشمند در سه ماهه اول ۲۰۲۰

در هر صورت، آمارها نشان می‌دهد که اپل تقریبا توانسته ۵/۲ میلیون دستگاه از مدل‌های مختلف اپل واچ را بفروگردید. بااین‌حال، کوپرتینویی‌ها نسبت به سال گذشته با افت فروش ۱۳ درصدی همراه بوده‌اند.

در جایگاه دوم، هواوی با فروش ۲/۱ میلیون ساعت هوشمند قرار دارد که نسبت به بازه زمانی سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۹ در همین بازه زمانی در سال ۲۰۲۰ با رگردید ۱۱۳ درصدی مواجه گردیده است. جایگاه سوم به غول فناوری کره‌ای، سامسونگ تعلق گرفته است؛ به‌نحوی‌که شرکت کره‌ای توانسته ۱/۸ میلیون دستگاه، ساعت هوشمند از سری گلکسی واچ را بفروگردید. سامسونگ در بازه زمانی سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۹ توانسته بود ۱/۲ میلیون ساعت هوشمند بفروگردید.

آمار فروش ساعت هوشمند در سه ماهه اول ۲۰۲۰ بر اساس بازارها

گارمین جایگاه چهارم را به خود اختصاص داده و رگردید ۲۴ درصدی را در فروش ساعت هوشمند تجربه می‌کند. جایگاه پنجم نیز به فیت‌بیت با رگردید ۲۱ درصدی تعلق گرفته است. آمارها نشان می‌دهد که کمتر از یک‌سوم ساعت‌های هوشمند در بازه زمانی سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۰ در ایالات متحده فروخته گردیده است که کمترین آمار فروش در سال‌های گذشته محسوب می‌شود.

درحالی‌که آمار فروش ساعت هوشمند در بازار ایالات متحده کاهش یافته است؛ اما تقاضا برای چنین محصولاتی در بازارهای دیگر دنیا ازجمله چین در حال افزایش است. چین بیشترین رگردید در فروش ساعت هوشمند را نشان داده است؛ به‌نحوی‌که ۶۶ درصد از محصولات فروخته‌گردیده در بازه زمانی سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۰ در بازار چین فروخته گردیده است.

در ادامه بخوانید:

بیشترین محصولات فروخته‌گردیده در چین نیز از برندهای اپل و شیائومی بوده‌اند. انتظار می‌رود با ورود قدرتمندتر برندهای دیگر از جمله هواوی، سامسونگ و اوپو به بازار ساعت‌های هوشمند در چین شاهد رگردید هرچه بیشتر این بازار باشیم.

منبع : زومیت
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت