نحوه افزایش عمر کنسول بازی خود

2020-06-21
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 PS4vsXBOXONE_09.jpg

سارا توو / CNET

هفت سال زمان طولانی در دنیای فناوری است. احتمالاً شما همان تلفن را برای هفت سال یا همان لپ تاپ نگه ندارید. اما اگر در سال ۲۰۱۳ یک نسخه جدید Xbox One یا PlayStation 4 خریداری کرده اید ، وقتی این کنسول ها در ابتدا به فروش رفتند ، دیرتر از این سال می گذرد.

این هم زمانی که کنسول های نسل بعدی – سری Xbox Xbox و PlayStation 5 را راه اندازی می کنند. اما با توجه به اینکه انتظار می رود قیمت ها بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ دلار باگردید و امکان دسترسی محدود به دلیل اختلال در زنجیره تامین coronavirus وجود داشته باگردید ، بیش از چند دلیل برای خنثی کردن زودگذر بودن وجود دارد.

درست همانطور که ما به شما گفتیم که چگونه عمر لپ تاپ خود را تمدید کنید ، اینها نکاتی هستند تا کنسول بازی فعلی خود را بدون نقص اجرا کنید. کنسول ها قابل حل هستند: آنها اکثرا جعبه های بسته گردیده هستند ، گرمای زیادی ایجاد می کنند (در حالی که اغلب در مراکز رسانه ای اتاق نشیمن محاصره گردیده نشسته اند) و اکثر آنها هنوز دیسک های سخت چرخشی و درایوهای نوری دارند – هر دوی این ها می تواند نقطه ای از شکست باگردید. . ممکن است بخاطر بیاورید که اجرای اصلی Xbox 360 دارای میزان شکست زیادی در طول عمر بود که توسط حلقه وحشت سرخ نشان داده گردید .

در حالی که نسل های زیادی از کنسول های فعلی وجود دارد ، از جمله جدیدترین PS4 Pro و Xbox One X ، این نکات در درجه اول به سخت افزارهای قبلی انجام می شود ، که احتمالاً به کمی کمک نیاز دارند. مایکروسافت می گوید:

 تعداد بسیار کمی کنسول Xbox One دارای مشکلات درایو دیسک است.

Sarah Tew / CNET

خنک نگه دارید

آیا طرفداران کنسول شما مانند توربین های بادی کار می کنند؟ اگر دستگاه بازی شما در یک قفسه کوچک زیر تلویزیون شما گیر کرده است ، تعجب آور نیست. این جعبه ها دارای CPU های سطح بازی و رایانه های شخصی در داخل هستند که می توانند عملکرد خوبی داشته باشند. آنها مبتنی بر فناوری هایی هستند که بیش از هفت سال قدمت دارند ، این بدان معناست که آنها در چندین نسل اخیر ترفندها و کارآیی عملکرد از دست ندیده اند. چرا دیگر فکر می کنید Xbox One دارای آجر قدرت به اندازه یک poundcake است؟

گرما دشمن الکترونیک خانگی است. در اینجا نکات اساسی برای خنک و سرحال نگه داشتن چیزها آورده گردیده است.

  • کنسول خود را در شیشه ای بسته یا کابینت چوبی ، مخصوصاً هنگام کار نگه ندارید.
  • دستگاه های دیگر – مثلاً یک جعبه کابل یا یک کنسول دیگر – را در بالای کنسول خود قرار ندهید.
  • برای بلند کردن کنسول از زمین و ایجاد جریان هوا بهتر ، در نظر بگیرید که یک پایه بلند یا چاپگر سه بعدی را ایجاد کنید.
  • از قوطی هوای فشرده به طور مرتب استفاده کنید تا گرد و غبار و مواد زائد ، به ویژه از دریچه های فن خارج شود.

هارد دیسک را به SSD ارتقا دهید

هر هارد مکانیکی دارای درجه MTBF است ، برای “میانگین زمان بین خرابی ها”. و برای این درایوهای مدرسه قدیمی ، اولین شکست نیز آخرین است. اگر یک هارد دیسک مانند یک نمونه در Xbox One یا PS4 وجود داشته باگردید ، سرانجام خواهد مرد. همچنین ، نسبت به درایوهای حالت جامد جدید بسیار کند است. (می دانم ، می دانم: یک درایو circa-2013 5400 دور در دقیقه نمی تواند با یک SSD مدرن رقابت کند. تکان دهنده!) مدل های جدیدتر ، حتی Xbox One X و PS4 Pro هنوز هم با درایوهای HDD حمل می شود ، اما PS5 و Xbox Series X در نهایت SSD کامل را پشت سر می گذارند.

خوشبختانه ، جایگزینی یا به روز رسانی ذخیره سازی یکی از ساده ترین و مؤثرترین راهها برای تقویت Xbox یا PlayStation است.

در اینجا یک راهنمای گام به گام برای افزودن ذخیره سازی به PS4 شامل گزینه های ذخیره داخلی و خارجی ، به همراه برخی از درایوهای SSD ارزان قیمت جدید ارائه گردیده است.

ورود به Xbox One سخت تر است ، اما نیز ممکن است . این راهنمای iFixit جامع است و برخی از ابزارهای اضافی مورد نیاز شما ، از جمله اسپادجر را تشریح می کند.

خوشبختانه ، هر دو کنسول اکنون از درایوهای خارجی پشتیبانی می کنند ، بنابراین ممکن است ساده تر نگه داشتن یک حافظه اضافی (و سریعتر) آسان تر باگردید. هیچ ابزار لازم نیست.

درایو نوری را جایگزین کنید

فکر کردم نگه داشتن درایوهای نوری در کنسول های بازی در سال ۲۰۱۳ مجنون بود. اکنون حتی دیوانه است. فکر کردن به دستگاه الکترونیکی رایج مصرفی دیگر که هنوز هم با DVD یا درایو Blu-ray همراه است ، دشوار است. لپ تاپ ها؟ تقریباً هرگز. تنظیمات سرگرمی خانگی؟ جواب منفی. در حال حاضر یک نسخه دیجیتالی از PS5 آینده وجود دارد ، و مایکروسافت در حال حاضر یک Xbox One S. بدون درایو را ارائه می دهد.

بنابراین بسیاری از گیمرها از بارگیری های دیجیتال استفاده می کنند که حتی ممکن است متوجه نباشید که درایو نوری کنسول شما نباگردید. کار کردن. مگر اینکه یک بازی ضروری را روی یک دیسک فیزیکی داشته باشید ، ممکن است مزاحم نشوم ، زیرا این یک کار پیچیده تر از جایگزینی درایو ذخیره سازی است: شما باید یک درایو جدید را تهیه کنید که توسط مادربرد PS4 پشتیبانی می شود. یا در مورد Xbox One ، یک برد مدار داخلی را از درایو نوری قدیمی به نمونه جدید تعویض کنید.

 بارگیری

سارا توو / CNET

رفع مشکلات نرم افزار و سیستم عامل

اگر شک دارید ، آن را راه اندازی مجدد کنید. این مورد پذیرفته ترین اصل حمایت از فناوری است و در مورد کنسول های بازی نیز صادق است. تقریباً هر مسئله یخ زدن یا نرم افزاری که در کنسول داشتم با راه اندازی مجدد برطرف گردید. اما ، همیشه اینطور نیست.

قدم بعدی به هیچ وجه درمان نیست ، اما همانطور که بهترین راه برای تازه کردن یک لپ تاپ لاغر ، بازگرداندن آن به تنظیمات کارخانه است ، همین کار می تواند برای یک کنسول بازی اعمال شود.

از آنجا که همه بازی های شما احتمالاً در ابر وجود دارد ، همانطور که بازی شما صرفه جویی می کند ، همه کاری که پس از بازنشانی مجدد باید انجام دهید این است که دوباره بازیهای فعلی را که بازی می کنید بارگیری مجدد کنید. این همچنین باید تعداد زیادی ناخواسته قدیمی را از روی دیسک سخت کنسول شما نیز پاک کند.

Xbox One

اگر مشکلی دارید ، ابتدا راه اندازی مجدد سخت را امتحان کنید ، متفاوت از این است که فقط سیستم را بخوابید و دوباره بیدار شوید (که به آن حالت کم مصرف نیز گفته می شود). می توانید با فشار دادن و نگه داشتن دکمه پاور به مدت ۱۰ ثانیه این کار را انجام دهید.

به منوی تنظیمات بروید و به همه تنظیمات> سیستم> اطلاعات کنسول> تنظیم مجدد کنسول بروید. گزینه ای وجود دارد که بازی ها و برنامه های خود را نصب کنید ، که فقط باعث نصب مجدد سیستم عامل این کنسول می شود. گزینه “تنظیم مجدد و حذف همه چیز” باعث می شود که کارخانه ای کاملاً پاک شود و این احساس تازه را از جعبه به شما بدهد.

PS4

دستورالعمل های مشابه در اینجا. از منوی تنظیمات ، به PlayStation Network / Account Management بروید> در حال فعال بودن به عنوان PS3 اولیه خود فعال شوید> در صورت فعال بودن ، این گزینه را غیرفعال کنید> به بخش تنظیمات> Initialization> یا تنظیم مجدد پیش فرض تنظیمات را انتخاب کنید ، که بازی شما را نصب می کند و موجب صرفه جویی در ، یا Initialize PS4 ، که پاک کردن کامل است.

توصیه فوق در هنگام فروش و یا دادن کنسول خود نیز ضروری است و باید اطلاعات حساب شخصی خود را از آن خارج کنید.

اطلاعات بیشتر در مورد کنسول های بازی

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت