مایکروسافت بالاخره باگ پرینتر USB ویندوز ۱۰ را برطرف کرد

2020-06-21
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از زومیت مایکروسافت بسته‌ای اصلاحی برای ویندوز ۱۰ عرضه کرد. به‌روزرسانی ماه ژوئن این سیستم‌عامل، با اختلال گسترده‌ای همراه بود که عملکرد بسیاری از پرینتر‌ها را کاملا مختل می‌کرد. به‌علاوه، ردموندی‌ها اکنون از سیستم یادگیری ماشین خود بهره می‌برند تا کاربران بیشتری را از نسخه‌های قدیمی ویندوز ۱۰ به نسخه‌ی ۲۰۰۴ ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از زومیت

مایکروسافت بسته‌ای اصلاحی برای ویندوز ۱۰ عرضه کرد. به‌روزرسانی ماه ژوئن این سیستم‌عامل، با اختلال گسترده‌ای همراه بود که عملکرد بسیاری از پرینتر‌ها را کاملا مختل می‌کرد. به‌علاوه، ردموندی‌ها اکنون از سیستم یادگیری ماشین خود بهره می‌برند تا کاربران بیشتری را از نسخه‌های قدیمی ویندوز ۱۰ به نسخه‌ی ۲۰۰۴ ارتقا دهند.

کاربران در گزارش‌های قبلی ادعا می‌کردند به‌روزرسانی امنیتی جدید ویندوز ۱۰ به از‌کار‌افتادن پرینتر شرکت‌هایی همچون ریکو (Ricoh)، کانن، پاناسونیک و برادر (Brother) منجر می‌گردید که ظاهرا در به‌روزرسانی جدید، مشکل مذکور برطرف گردیده است. ردموندی‌‌ها در پستی وبلاگی جزئیات بسته‌ی اصلاحی متمرکز بر مشکل پرینتر در ویندوز ۱۰ را منتشر کردند. بسته‌ی جدید برای ویندوزهای نسخه‌ی ۱۸۰۳ تا ۱۹۰۹ کاربردی خواهد بود و نسخه‌های مشابه در ویندوز سرور هم از آن بهره می‌برند.

بسته‌ی اصلاحی رفع باگ پرینتر به‌زودی برای نسخه‌های دیگر ویندوز ۱۰ نیز منتشر می‌شود. ویندوز ۱۰ نسخه‌ی ۲۰۰۴ و نسخه‌ی قدیمی ۱۷۰۹ نیز بسته‌ی اصلاحی را دریافت می‌کنند و از نسخه‌های دیگر می‌توان به ۱۶۰۷، ویندوز ۱۰ اینترپرایز LTSC نسخه‌ی ۲۰۱۵، ویندوز ۸٫۱، نسخه‌ی سرور ۱۷۰۹، ۲۰۱۲R2 و ویندوز سرور ۲۰۱۲ اشاره کرد.

در ادامه بخوانید:

به‌روزرسانی جدید ازطریق سرویس Windows Update یا WSUS خودکار نصب نمی‌شود. درواقع، کاربرانی که به‌‌دلیل دریافت به‌روزرسانی‌های قبلی با مشکل پرینتر مواجه بودند، باید بسته‌ی اصلاحی را ازطریق Microsoft Update Catalog دریافت و نصب کنند. چنین به‌روزرسانی‌های خاصی به‌نام out-of-band شناخته می‌شوند که کاربران محدودی به دانلود و نصب آن‌ها ملزم هستند. مایکروسافت هم از کاربران می‌خواهد تنها درصورت تجربه‌ی مشکل با پرینتر پس از به‌روزرسانی ماه ژوئن، بسته‌ی اصلاحی جدید را نصب کنند.

بسته‌ی اصلای KB4567512 برای باگ ویندوز ۱۰ نسخه‌ی ۱۹۰۳ و بسته‌ی KB4567513 برای باگ در ویندوز ۱۰ نسخه‌ی ۱۸۰۹ و بسته‌ی KB4567514 برای نسخه‌ی ۱۸۰۳ منتشر گردیده‌اند. باگ عملکردی اخیر ویندوز ۱۰ نه‌تنها برخی پرینترها را از کار می‌انداخت؛ بلکه پورت USB مرتبط با آن‌ها را نیز در برخی مواقع به‌نوعی حذف می‌کرد. برای رفع مشکل دوم هم به‌زودی بسته‌ای اصلاحی عرضه خواهد گردید.

همان‌طورکه گفته گردید، مایکروسافت برنامه‌ی دیگری هم در سیستم انتشار به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ دارد. این شرکت به‌مرور برنامه‌ی گسترده‌ی مبتنی‌بر هوش مصنوعی خود را اجرا می‌کند تا کم‌کم تمامی دستگاه‌های مجهز به نسخه‌ی ۱۸۰۹ ویندوز ۱۰ به نسخه‌ی ۲۰۰۴ به‌روزرسانی شوند.

منبع : زومیت
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت