کروناویروس در “مرحله جدید و خطرناک” به عنوان موارد روزانه رکورد بالایی را نشان می دهد

2020-06-22
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 coronavirus-facemask-face-mask-health-7347

موارد Coronavirus در سراسر جهان رو به افزایش است.


جیمز مارتین / CNET

برای به روزترین اخبار و اطلاعات در مورد همه گیر کروناویروس ، به وب سایت WHO مراجعه کنید.

سازمان بهداشت جهانی ۱۸۳،۰۲۰ مورد جدید از coronavirus را در روز یکشنبه ثبت کرد ، بزرگترین افزایش در یک روز واحد از ابتدای بیماری همه گیر. تعداد روز افزون پرونده ها توسط دو کشور در قاره آمریکا هدایت می شود: ایالات متحده و برزیل.

موارد Coronavirus در سه هفته گذشته به طور پیوسته در حال افزایش است. در ۸ ژوئن ، WHO اعلام کرد که بیماری همه گیر “در حال بدتر گردیدن” است ، با بیش از ۱۳۰،۰۰۰ مثبت جدید ثبت گردیده است. ایالات متحده و برزیل سهم عمده این روند بودند ، اما در هفته ها از زمان افزایش پرونده ها ادامه می یابد. روز جمعه ، تودروس آدانوم قبرسیوس گفت جهان در یک “مرحله جدید و خطرناک” قرار دارد و از همه کشورها خواست تا “روی اصول اولیه تمرکز کنند.”

” ما گفت: “ما از همه کشورها و همه مردم می خواهیم که هوشیاری گردیدید انجام دهند.”

گزارش وضعیت ۱۵۳ ، تهیه گردیده توسط WHO در ۲۱ ژوئن ، نشان داد که موارد جدید تایید گردیده برزیل با ۵۴،۷۷۱ مورد افزایش یافته است و تعداد کل کشور بیش از یک میلیون نفر است ، در حالی که ایالات متحده ۳۶،۶۱۷ گزارش کرده است. در کل ۴۶۴۳ مرگ و میر گزارش گردیده است.

آمریكا گزارش داد كه ۶۹۰ نفر از این یكشنبه و شمار تلفات در این كشور به ۱۲۰۰۰۰ نفر می رسد. پایگاه داده جان هاپکینز بیش از ۶۰۰۰۰۰ بهبودی را گزارش می دهد.

در یک تظاهرات ریاست جمهوری در تولسا ، اوکلاهما ، شنبه شب ، رئیس جمهور آمریکا خواستار آزمایش گردید. “شمشیر دو لبه”. وی گفت كه آمریكا ۲۵ میلیون نفر را آزمایش كرده است ، اما همچنین به وی گفت كه به مردم خود گفت “آزمایش را كاهش دهید” زیرا “وقتی شما به این میزان آزمایش می كنید … می خواهید موارد بیشتری را پیدا كنید.”

درست است که آزمایش موارد بیشتری را کشف می کند ، اما این برای پاسخ COVID-19 بسیار مهم است. WHO و دیگران آزمایشات گسترده را برای صاف كردن منحنی اپیدمی و جلوگیری از مرگ و میر بسیار باورنکردنی عنوان كردند. آزمایش همچنین به کشورها کمک می کند تا دوباره کشورها را باز کنند و به مقامات بهداشت عمومی اجازه می دهد موارد را ردیابی کنند و از شیوع بیشتر این بیماری جلوگیری کند.

گزارش WHO همچنین بر ضرورت آماده سازی اروپا برای پاییز تأکید کرد.

هانس هنری کلژ ، مدیر منطقه ای WHO در اروپا در یک جلسه توجیهی در روز پنجشنبه گفت: “در ماه گذشته تعداد کشورهای اروپایی که میزان قابل توجهی در بروز تجمعات نشان می دهد بیش از سه برابر گردیده است ، از ۶ به ۲۱ کشور.” “آماده سازی برای پاییز اکنون در دفتر منطقه ای WHO برای اروپا اولویت است.”

“ما از جنگل نیستیم.”

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت