ج. سپتامبر 22nd, 2023

ساخت رزومه انگلیسی حرفه ای در کنار پیدا کردن یک شغل جدید در این شرایط کار آسانی نیست مخصوصا زمانی که رزومه شما هم آماده نباشد. خوشبختانه این روزها قالب‌های آماده زیادی برای استفاده در اینترنت موجود است که باید راه استفاده درست و اثرگذار از آن‌ها را بدانید. در ادامه تعدادی از مزایا و معایب این قالب‌ها را بررسی می‌کنیم که از وبسایت معتبر reed.co.uk ترجمه کرده ایم.

مزایای ساخت رزومه انگلیسی با قالب آماده

از تعلل بیش از حد جلوگیری می‌کنند

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که ساعت‌های زیادی را صرف جستجوی فونت و سایز مناسب در ورد می‌کنید تا رزومه‌تان حرفه‌ای به نظر برسد این قالب‌ها می‌توانند کار شما را راحت کنند تا شما زمان‌تان را برای کارهای مهم‌تری ذخیره کنید. پر کردن یک صفحه خالی با تجربه‌ها و دست‌اورد‌هایتان در صورتی که تجربه کافی در زمینه نوشتن رزومه نداشته باشید می‌تواند کار طاقت‌فرسایی باشد. یک قالب مناسب به شما کمک می‌کند تا بتوانید کار روی رزومه را راحت‌تر شروع کنید و روی نکات مهم ساخت رزومه انگلیسی تمرکز کنید.

می‌توانند با موقعیت شما سازگار شوند

قالب‌های آماده همیشه ساده و معمولی برای ساخت رزومه انگلیسی نیستند. گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد که با هدف مورد نظر شما سازگار باشند. ممکن است به دنبال یک رزومه کاری باشید یا بخواهید برای یک دانشگاه CV بفرستید؛ برای اکثر موارد ممکن یک قالب و فرمت مناسب وجود دارد که می‌تواند به شما کند. اگر این قالب‌ها را از منبعی مقابل اطمینان دریافت کنید می‌توانید مطمئن باشید که این قالب‌ها توسط متخصصان حرفه‌ای رزومه و CV طراحی شده است.

زمان شما را ذخیره می‌کنند

این قالب‌ها سریع‌ترین راه برای نوشتن و ساخت رزومه انگلیسی هستند. اگر محدودیت زمانی دارید و قالب‌های آماده بهتربین گزینه برای شما هستند. شما نیازی به فکر کردن راجع به قالب و فرمت رزومه یا CV خود ندارید و می‌توانید زمان بیشتری را به نوشتن اختصاص دهید. اگر می‌خواهید به سرعت به بازار کار وارد شوید و یا فرصتی را از دست ندهید این قالب‌ها می‌توانند اولین انتخاب شما باشند.

معایب ساخت رزومه انگلیسی با قالب اماده

همیشه قابل اطمینان نیستند

متاسفانه این قالب‌ها در برخی موارد بهترین گزینه برای ساخت رزومه انگلیسی نیستند. همیشه به سایتی که قالب‌ رزومه را از آن دریافت می‌کنید دقت کنید و به قابل اطمینان بودن برند توجه کنید. همیشه اولین گزینه‌ای که در گوگل ظاهر می‌شود بهترین انتخاب نیست. استفاده از سرویس‌هایی مثل ResumePro که سابقه طولانی و خوبی را در این زمینه دارند می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

این قالب‌ها همه کار را انجام نمی‌دهند

اگر زمان کافی برای تنظیم و ساخت رزومه انگلیسی را ندارید بهتر است همه امیدتان به این قالب‌ها نباشد. این قالب‌ها برای شروع نوشتن رزومه کمک بسیار خوبی‌ است ولی اگر از قبل به مواردی که می‌خواهید بنویسید فکر نکرده باشید ممکن است با مشکلی جدی رو به رو شوید. هر قدر بیشتر متن رزومه را بررسی کنید و نقاط قوت مرتبط به هدفتان را بیشتر نشان دهید شانس موفقیت شما را بالاتر خواهد رفت. اگر زمان کمی را صرف نوشتن رزومه کنید نکات منفی رزومه شما کاملا چشم می‌آید و می‌تواند مسیرتان را سخت‌تر کند.

این قالب‌ها اشتباهات را به شما نمی‌گویند

چه از قالب‌های آماده استفاده کنیم و چه خودمان به نوشتن و ساخت رزومه انگلیسی بپردازیم ممکن است اشتباهاتی داشته باشیم. اگر کاملا به این قالب‌ها اعتماد کنیم امکان وقوع اشتباهات هم تا حدی بالا می‌رود. ممکن است مقصد رزومه یا CV ما شرکت یا دانشگاهی در خارج از کشور باشد. این امکان همیشه وجود دارد که در املاء یا گرامر مشکلاتی جدی داشته باشیم که خودمان متوجه آن‌ها نشویم. پرسیدن از یکی از دوستان یا اعضای خانواده که اطلاعات زبانی خوبی دارد می‌تواند راه مناسبی باشد ولی بهترین راه استفاده از یک متخصص رزومه است تا رزومه شما را بررسی کند.

زمانی که رزومه شما کامل شد می‌توانید به راحتی آن را برای یکی از سرویس‌های فعال در این زمینه مثل ResumePro بفرستید تا در 72 ساعت رزومه شما را بررسی کند و نظر کارشناسانه خود را با شما به اشتراک بگذارد.

به مشاوره بیشتری نیاز دارید؟

حدود 7 ثانیه طول می‌کشد تا فرد استخدام‌کننده تصمیم بگیرد با توجه به رزومه می‌خواهد شما را استخدام کند یا خیر. این یعنی یک رزومه یا CV حرفه‌ای به راحتی می‌تواند شانس شما را برای به دست آوردن فرصت مصاحبه بیشتر کند. در صورتی که می‌خواهید اطلاعات بیشتری به دست بیاورید به رزومه انگلیسی resumepro.ir بروید.