DogeCoin 10 سنت می زند: چرا اینترنت باعث هیجان شما شده است

2021-04-14
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

DogeCoin ، ارز رمزنگاری گردیده ایجاد گردیده برای تمسخر جنون ارزهای رمزپایه ، روز سه شنبه به یک نقطه عطف رسید که قیمت به ۱۱٫۵ سنت افزایش یافت ، اولین باری که ارز رمزپایه از ۱۰ سنت فراتر رفت. سقف بازار DogeCoin – که به عنوان یک شوخی آغاز گردید و به معنای واقعی کلمه “ یک یادداشت ” طبقه بندی می شود – در حال حاضر چیزی بیش از ۱۴ میلیارد دلار است.

این اوج یک حرکت نیمه کنایه است که درگیر آن است هزاران خریدار ، ده ها هزار پوستر آنلاین و ثروتمندترین مرد جهان ، ایلان ماسک. درست مثل جامعه Wall Street Bets Reddit که در اطراف پمپاژ سهام GameStop تا ۱۰۰۰ دلار برای هر سهم تجمع کردند (این مبلغ ۴۸۳ دلار بود ، کوتاه تر از هدف اما جهش چشمگیر از پایین ترین سطح ۵۲ هفته ای ۳٫۷۷ دلار ) ، انجمن های ارزهای رمزپایه به ایده “ارسال” DogeCoin به ۱۰ سنت پیوستند.

در اوایل ژانویه ، ارزش هر نشانه کمتر از یک سنت بود. در اواخر ژانویه ، هنگامی که هر دو جنبش GameStop و DogeCoin روند صعودی به خود گرفتند ، ارزش DogeCoin تا ۷٫۵ سنت افزایش یافت ، بیش از ۱۰ بزرگنمایی ، قبل از اینکه به ۲٫۵ سنت کاهش یابد. سکه چند ماه گذشته را در محدوده سه تا هفت سنت سپری کرده است. روز یکشنبه ، قبل از آنکه نقطه عطف ۱۰ سنت را بشکند ، قیمت آن از حدود شش سنت شروع به افزایش کرد.

همانطور که می توانید تصور کنید ، رمزنگاری توییتر هیجان زده است.

ماسک ، مشهورترین طرفدار DogeCoin ، در چند روز گذشته به طور غیرمعمولی ساکت بوده است. در تاریخ ۱۰ آوریل ، او در توییتر خود نوشت: “… خیلی زود به ماه می رود” ، که به نظر بسیاری از آنها DogeCoin است. در فوریه ، او توییت کرد که DogeCoin “رمزنگاری مردم” در کنار هنر Lion King است ، که باعث می شود قیمت ۵۰٪ افزایش یابد . مشخص نیست که آیا اشتیاق ماسک به DogeCoin بخشی از شخصیت عمومی دوست داشتنی وی است یا بخشی از یک استراتژی برای علاقه به ارز رمزنگاری گردیده. چند روز پس از آن توییت ، شرکت تسلا ماسک ۱٫۵ میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرد.

اگر به هیچ وجه با ارز رمزنگاری آشنا نیستید ، بیت کوین و شاید Ethereum را می شناسید. این دو ارز بزرگ رمزنگاری گردیده هستند ، اما در زیر آنها بازار کاملی از بازارهای کوچکتر وجود دارد که “altcoins” – یا گاهی اوقات “shitcoins” نامیده می شوند. اینها مانند سهام پنی دنیای ارزهای رمزپایه هستند. بسیاری از آنها هدف یا ادعا می کنند که دارای ابزاری هستند ، یا جنبه های زنجیره بلوک Ethereum را که بیشتر آلت کوین ها بر اساس آن ساخته می شوند ، بهبود می بخشند. برخی دیگر “یادداشت های سفارشی” هستند که به دلیل نوع خنده دار بودن محبوبیت آنها بالا و پایین می رود.

DogeCoin در سال ۲۰۱۳ ایجاد گردید ، اولین یادداشت جدید بود. بسیاری دیگر وجود دارند ، و آنها بی ادب هستند. یکی به نام Meme در اوت گذشته با قیمت ۱ دلار راه اندازی گردید و اکنون با بیش از ۲۰۰۰ دلار معامله می شود.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت