گوگل تنظیمات مکان را دفن کرده تا مردم نتوانند آنها را غیرفعال کنند ، اسناد دادگاه ادعا می کنند

2021-05-30
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 google-hq-sede-mountain-view.jpg

Google برای سیاست های تنظیم موقعیت مکانی خود در صندلی داغ است.


آنجلا لنگ / CNET

Google با توجه به اسناد دادگاه که قبلاً مهر و موم نگردیده بود ، یافتن تنظیمات موقعیت مکانی در نرم افزار تلفن Android خود را دشوارتر می کند تا مردم آنها را خاموش نکنند ، اقدامی با هدف حفظ تلاش برای جمع آوری داده ها که باعث تجارت سودآور تبلیغات غول فناوری می شود. این هفته

این تصمیم پس از آن انجام گردید که گوگل تحقیقاتی را انجام داد که نشان می دهد “هنگامی که به آنها گزینه هایی با سهولت دسترسی ارائه می شود” “افزایش قابل توجهی” در دستگاه ها تنظیمات را غیرفعال می کند. غول جستجو تغییر را به عنوان یک “مشکل” مشاهده کرد و سایر سازندگان تلفن Android را تحت فشار قرار داد تا تنظیمات را دفن کنند.

این اسناد بخشی از پرونده کلاهبرداری مصرف کنندگان علیه گوگل است که سال گذشته توسط دادستان کل آریزونا مارک برنوویچ تشکیل گردید. آریزونا آینه پیشتر در مورد اسناد مهر و موم نگردیده گزارش داده بود.

“در انتها ، تلاش های گوگل قصد داشت تا از برجسته بودن تنظیمات موقعیت مکانی کمرنگ شود زیرا تحقیقات خود گوگل نشان داد که در صورت ارائه گزینه ای واضح برای کاربران ، تنظیمات مکان را غیرفعال می کنند. بنابراین ، “یک تصویب نگردیده از دادخواست می گوید. “گوگل سعی کرد با استفاده از اظهارات نادرست فعال و / یا پنهان سازی ، سرکوب یا حذف حقایقی که Google در مورد تجربه کاربر در اختیار Google قرار داده است ، این شرکتهای مخابراتی و تولیدکننده را متقاعد کند تا تنظیمات مکان را پنهان کنند – یا آنها را کمتر نمایان سازند – تا نگرانی های مربوط به حریم خصوصی آنها را کاهش دهد.”

Google بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد.

یکی از تولیدکنندگانی که گوگل “با موفقیت تحت فشار قرار داد” ال جی بود که طبق دادخواست ، ضامن مکان را به صفحه دوم تنظیمات منتقل کرد. ال جی بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد.

این دادخواست در پاسخ به تحقیقات سال ۲۰۱۸ توسط آسوشیتدپرس ، كه به بررسی دقیق داده های موقعیت مکانی گوگل در تلفن های دارای Android ، سیستم عامل تلفن همراه این شرکت پرداخته بود ، مطرح گردید. این پایگاه خبری گزارش داد که Google حتی در صورت غیرفعال کردن تنظیماتی به نام سابقه موقعیت مکانی ، مکان افراد را ردیابی می کند.

اگر این تنظیم موقتاً متوقف شود ، این شرکت همچنان مکان کاربران را ردیابی می کند ، اگرچه برنامه مکان هایی را که در آن قرار دارند ضبط نمی کند. در این گزارش آمده است که در جدول زمانی Google Maps آنها بوده است. با این وجود کاربران می توانند با خاموش کردن تنظیم دیگری به نام فعالیت وب و برنامه ها ، ردیابی مکان را موقتاً متوقف کنند.

گوگل اکثر قریب به اتفاق درآمد خود را از طریق تبلیغات عظیم خود بدست می آورد ، که با اطلاعات شخصی Google هنگام جمع آوری محصولات مردم ، جمع آوری می شود. برنوویچ هنگام تشکیل پرونده قضایی ، برنوویچ در توییتر نوشت: “به دلیل اینکه گوگل باعث گردید کاربران به این باور برسند که تنظیمات مربوط به جمع آوری داده های مکان را غیرفعال می کنند ، کاربران” به آنها احساس امنیت کاذب می دهند.

منبع : cnet
به صفحه
اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت