“چالش مدفوع آبی” به افراد کمک می کند تا روده خود را درجه بندی کنند

2021-05-30
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 gettyimages-1094646460

بوریس ژیتکوف / گتی

اگر تا به حال با خود فکر کرده باشید ، “جی ، کاش می توانستم یک کلوچه آبی بخورم تا ببینم چه مدت طول می کگردید تا هضم کنم” – پس “چالش آبی آبی” ممکن است برای شما مناسب باگردید.

در یک “حرکت” از شرکت علوم بهداشتی Zoe ، مردم صبح دو کلوچه آبی می خورند ، و سپس یادداشت می کنند که مدفوع آنها آبی است. سپس شرکت کنندگان به وب سایت زوئی هدایت می شوند تا زمان خوردن کلوچه و زمان ظهور مدفوع آبی را وارد کنند. بعد از ورود به نتایج ، Zoe به شما اطلاعاتی در مورد “زمان حمل و نقل” و معنای آن برای سلامت روده می دهد. (اگر نمی خواهید کلوچه های این شرکت را بخرید ، آنها یک دستورالعمل ساده برای تهیه خود در خانه ارائه می دهند. همچنین می توانید از غذای دیگری استفاده کنید ، به شرطی که حاوی مقدار لازم رنگ آبی باگردید.)

اهمیت از میکروبیوم روده در زمینه روندها و مطالعات مختلف رژیم غذایی ظاهر گردیده است ، اما برای درک کامل چگونگی ارتباط میکروبیوم روده با سلامت کلی شما ، تحقیقات بیشتری لازم است. برای اینکه به ته آن بپردازیم ، از یک متخصص دستگاه گوارش در مورد مزایا و محدودیت های ردیابی سیستم گوارش با استفاده از رنگ مواد غذایی پرسیدیم.

علم پشت “آبی مدفوع”

ایده استفاده از DIY برای ردیابی هضم در هنگام استفاده دانشمندان Zoe در لندن متولد گردید رنگ آبی برای ردیابی زمان انتقال روده و تأثیر آن بر میکروبیوم روده. یافته های آنها ، منتشر گردیده در مجله علمی Gut ، پیوندی را بین زمان انتقال سریعتر و میکروبیوم عملکردی تر و زمان انتقال کندتر با یک میکروبیوم کم عملکرد و گونه های خاص میکروبی نشان می دهد. این تحقیق مبنایی برای چالش مدفوع آبی بود.

“این منظور این است که سرگرم کننده باگردید ، آگاهی از اهمیت سلامت روده و میکروبیوم ما را به خود جلب کند و مردم را به فکر بیندازد که چگونه می توانیم برای به حداکثر رساندن سلامتی خود از غذاهای مناسب زیست شناسی منحصر به فرد خود استفاده کنیم.” بری ، نویسنده اصلی مطالعه و خواننده علوم تغذیه در کالج کینگ لندن ، در بیانیه ای از طریق Zoe گفت.

دکتر ماری بوروم ، مدیر بخش گوارش در دانشکده پزشکی دانشکده پزشکی جورج واشنگتن ، می گوید که اگرچه او فکر می کند تحقیقات بیشتری در مورد ارتباط بین روده و میکروبیوم های روده لازم است ، چالش مدفوع آبی چشم اندازهایی را ارائه می دهد که می تواند در ارزیابی بیماران مفید باگردید.

بوروم می گوید: “من فکر می کنم این یک ایده بدیع است ، و چیزی است که نیاز به ادامه مطالعه و اکتشاف دارد.” “من فکر نمی کنم که ما باید آن را رد کنیم ، زیرا فکر می کنم این ممکن است به درک ما از عملکرد روده اضافه شود.”

 gettyimages-640355054

artpartner-images / گتی

بوروم می گوید ، آزمایش های سنتی كه در محیط های پزشكی استفاده می شود ، می تواند بینش های مشابهی را ارائه دهد ، مانند استفاده از مارك های رادیوپك كه بیمار می بلعد و سپس برای مدت كوتاهی هضم می شود. پزشکان مارکرها را کنترل می کنند تا مشخص کنند روده بیمار چقدر سریع حرکت می کند یا حرکت نمی کند. اما این کار به کار و هزینه زیادی نیاز دارد.

بوروم می گوید: “من فكر می كنم این خصوصاً بدیع است ، زیرا در خانه نیز قابل انجام است.” “این می تواند توسط شخص انجام شود و آنها می توانند نتایج را به شما بدهند که سپس قابل تجزیه و تحلیل است.”

میکروبیوم روده چیست؟

میکروبیوم روده شما اکوسیستم شخصی باکتریها و سایر اشکال زندگی است که در روده زندگی می کنند. به گزارش مجله علمی Nature ، برخی از محققان اظهار کرده اند که ترکیب میکروبیوم روده بر بیماری های خاصی از جمله سرطان تأثیر می گذارد.

بوروم می گوید: “موارد مختلفی وجود دارد كه باید هنگام بررسی میكروبیوم های روده ارزیابی كنیم.” وی می گوید ، میکروبیوم های روده بسته به جغرافیا ، رژیم غذایی و وضعیت سلامتی یا بیماری می توانند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشند.

 http://www.cnet.com/


اکنون در حال پخش است:
این را تماشا کنید:

بهترین کیت غذا برای شما۹:۴۸

آیا باید کلوچه آبی باگردید؟

اگرچه لزوماً مافین نمی پزید به شرطی که از مقدار لازم رنگ استفاده کنید ، بوروم می گوید خوردن غذاهایی با رنگ طبیعی ، مانند چغندر ، که ممکن است رنگ مدفوع شما را تغییر دهد ، چندان م asثر نیست ، زیرا غلظت رنگ متغیر است.

بوروم می گوید: “همانطور كه ​​در دانش خود پیشرفت می كنیم ، خواهیم فهمید كه چه نوع گزینه هایی را برای استفاده از غذاهای طبیعی برای درک حركت روده باید استفاده كنیم.”

اطلاعات موجود در این مقاله فقط برای اهداف آموزشی و اطلاعاتی است و به عنوان توصیه بهداشتی یا پزشکی در نظر گرفته نگردیده است. در مورد هر گونه س youال در مورد وضعیت پزشکی یا اهداف بهداشتی ، همیشه با یک پزشک یا سایر ارائه دهنده بهداشت واجد شرایط مشورت کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت