چین سه فضانورد را به ایستگاه فضایی جدید پرتاب می کند: چه باید دانست

2021-06-17
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 xinhua-shenzhou12

فضاپیمای Shenzhou-12 سه تایكونات چینی را به ماژول اصلی ایستگاه فضایی چین ، تیانه تحویل داد.


گتی / خبرگزاری شینهوا

سه فضانورد چینی راهی ایستگاه فضایی گردیدند كه اخیراً راه اندازی گردیده است تا تقریباً سه ماه را در ماژول هسته تیانه بگذرانند. فضاپیمای Shenzhou-12 این هفته از مرکز پرتاب ماهواره Jiuquan در صحرای Gobi در شمال چین پرتاب گردید.

پرتاب در صبح روز پنج شنبه به وقت محلی انجام گردید. با رفتن به پایین این مقاله ، جایی که ضبط جریان مستقیم دوربین مدار بسته در دسترس است ، می توانید اقدام را دوباره تماشا کنید. مسافران فضایی تنها ۶٫۵ ساعت پس از پرتاب با موفقیت ایستگاه را لنگر انداختند.

چرا پرواز خدمه چنین معامله بزرگی است؟ این برای اولین بار طی پنج سال است که چین “تایکوناوت” – فضانوردان چینی – را به فضا می فرستد. سه تایکوت در این پرواز نی هایشنگ ، لیو بومینگ و تانگ هونگبو هستند. هایشنگ در دو پرواز قبلی انجام گردیده است ، در حالی که بومینگ با یک پرواز. این اولین پرواز برای Hongbo بود.

مدیر ناسا ، بیل نلسون ، روز پنجشنبه بیانیه ای صادر كرد و گفت: “به خاطر موفقیت پرتاب خدمه به ایستگاه فضایی خود به چین تبریک می گویم! من منتظر كشف های علمی آینده هستم.”

آخرین پرتاب خدمه چین در ۱۷ اکتبر ۲۰۱۶ انجام گردید و در آخرین ایستگاه فضایی چین ، تیانگونگ -۲ قرار گرفت. آن ایستگاه دیگر به دور زمین نمی چرخد ​​، زیرا در ژوئیه سال ۲۰۱۹ عمداً از آن خارج گردیده است. هر هفته آخرین اخبار علمی را از CNET دریافت کنید.

اجرام آسمانی

در آوریل ، چین ساخت ایستگاه فضایی نسل بعدی خود را با با راه اندازی ماژول هسته تیانه آغاز کرد. دو ماژول اضافی در ۱۸ ماه آینده راه اندازی می شود ، اما تیانه اکنون برای سکونت آماده است. پس از اتمام ، این ایستگاه یک ایستگاه انسانی در مدار کم زمین برای چین فراهم می کند ، به این کشور و کشورهای شریک اجازه می دهد آزمایش های علمی را برای دهه آینده انجام دهند.

روز سه شنبه ، جی قیمینگ ، از آژانس فضایی سرنشین دار چین ، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که این ماموریت برای تکمیل چند هدف اصلی در مورد تأیید فن آوری های کلیدی دنبال خواهد کرد:

  • فضانورد با طول مدت و در مدار باقی می ماند
  • کنترل محیط احیا و حمایت از زندگی
  • تأمین مجدد خدمه و مواد
  • فعالیتها و عملیات اضافی وسایل نقلیه
  • تعمیر و نگهداری در مدار

ایستگاه نوپا به تنها زیستگاه فضای عملیاتی دیگر خارج از بین الملل تبدیل خواهد گردید ایستگاه فضایی. اندازه ساخت ISS در سال ۲۰۲۲ به پایان خواهد رسید. پرتاب شنزو ۱۲ اولین پرواز از چهار پرواز خدمه ای است که به ساخت ایستگاه کمک می کند.

 spacestationchina

ماژول اصلی ایستگاه فضایی چین در آوریل راه اندازی گردید.


CMS

چرا چین در حال ساخت یک ایستگاه فضایی است؟

دانش فضایی و قابلیت های پرواز فضایی انسان ، عمدتا با جنبه سالم ژئوپلیتیک.

کنگره ایالات متحده قانونی را به تصویب رساند که مانع تماس آمریکا با برنامه فضایی چین در سال ۲۰۱۱ گردید ممنوعیت شرکت چین و تاکوناوت ها و دانشمندان در مأموریت های ISS.

چین ایستگاه فضایی خود را به نام تیانگونگ -۱ در همان سال راه اندازی کرد. قبل از اینکه سرویس آن تمام شود ، بیش از چهار سال کار کرد. برنامه فضایی چین پذیرفت که کنترل ایستگاه را در اوایل سال ۲۰۱۶ از دست داد و دو سال بعد ، سقوط کرد و در اقیانوس آرام فرود آمد. یک ایستگاه پیگیری ، تیانگونگ-۲ ، در سال ۲۰۱۶ راه اندازی گردید و عمداً از سال ۲۰۱۹ تخلیه گردید. هر دو بستر آزمایشی برای ایستگاه فضایی جدید چین فراهم کردند ، که به سادگی تیانگونگ نام دارد.

انتظار می رود ایستگاه جدید در حدود ۲۳۰ مایل بالاتر از زمین ، حدود ۲۰ مایل پایین تر از ISS ، با توانایی حرکت به بالا و پایین در مدار در صورت لزوم ، مدار کند.

Deorbit

پس از پرتاب ماژول هسته تیانه در ماه آوریل ، جهان توسط تقویت کننده موشک خرج گردیده تبدیل گردید ، که برای هدایت تیانه به مدار و فرود آن به زمین استفاده می گردید. میزان تولید بی رویه آن کنترل نگردیده بود و این نگرانی را ایجاد می کند که ممکن است دوباره به یک منطقه پرجمعیت کره زمین سقوط کند. خوشبختانه ، زمین شامل بسیاری از مناطق خالی از سکنه است – و تقویت کننده به اقیانوس هند سقوط کرد ، هرچند خیلی دور از مالدیو نیست.

موشک Long March 2F کمی متفاوت با Long March 5B است که در آن مأموریت استفاده گردیده است ، اما سوالاتی در مورد نحوه کار چین از روند debbit وجود دارد. یکی از اولین س journalistsالاتی که روزنامه نگاران در این کنفرانس تحت فشار قرار دادند و Qiming را تحت فشار قرار دادند این بود که چگونه چین برای بازگشت تقویت کننده شنژو ۱۲ به زمین آماده می شود.

Qiming ، كه به نظر می رسید از بیانیه ای آماده می خواند ، گفت: “آخرین مراحل انواع پرتاب هایی كه مأموریت های ایستگاه فضایی را انجام می دهند با فن آوری انفعال درمان گردیده اند و در مدار منفجر نخواهند گردید و بقایای فضایی ایجاد نمی كنند.” مترجم.

“ما مایل به انجام مبادلات بین المللی گسترده تر و همکاری با سایر کشورها در مورد لاشه هواپیماهای دست ساز و بقایای فضایی هستیم تا از پایداری طولانی مدت فعالیت های فضایی اطمینان حاصل کنیم.”

Shenzhou- را تماشا کنید ۱۲ راه اندازی

پخش مجدد جریان مستقیم در زیر ، توسط دوربین مدار بسته در YouTube انجام می شود:

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت