نرخ وام برای ۱۷ ژوئن ۲۰۲۱: نرخ ها زیاد می شود

2021-06-18
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 002-cnet-finance-رهن-خانه-داخلی-ویژگی های

مایکل کوتاه / گتی

چندین نرخ عمده وام مسکن امروز وجود دارد. نرخ متوسط ​​برای وام های رهن ۱۵ ساله و ۳۰ ساله با نرخ ثابت افزایش جزئی داشته است. نرخ متوسط ​​وام ۵/۱ با نرخ قابل تنظیم – متداول ترین وام مسکن با نرخ قابل تنظیم – نیز افزایش یافت. در حالی که نرخ وام مسکن به طور مداوم در نوسان است ، در حال حاضر در پایین ترین حد خود قرار دارد. اگر در بازار وام خرید می کنید ، اکنون زمان مناسبی است که نرخ ثابت وام خانه خود را قید کنید. حتماً خرید کنید و انواع وام های رهنی و نرخ های وام دهندگان را برای یافتن بهترین وام مسکن برای شما مقایسه کنید.

در اینجا نرخ وام برای انواع مختلف وام

وام های ۳۰ ساله با نرخ ثابت

متوسط ​​بهره نرخ وام ثابت ۳۰ ساله استاندارد ۳٫۱۶٪ است که نسبت به یک هفته قبل ۸ واحد پایه افزایش دارد. (یک امتیاز مبنا معادل ۰۱/۰٪ است.) وام های ثابت ۳۰ ساله بیشترین مدت استفاده از وام است. وام مسکن با نرخ ثابت ۳۰ ساله معمولاً پرداخت ماهیانه کمتری نسبت به ۱۵ ساله دارد – اما اغلب نرخ بهره بالاتری دارد. اگرچه به مرور زمان سود بیشتری پرداخت خواهید کرد – در مدت زمان طولانی تری وام خود را پرداخت می کنید – اگر به دنبال پرداخت ماهانه کمتری هستید ، وام ثابت ۳۰ ساله ممکن است گزینه خوبی باگردید.

رهن ۱۵ ساله با نرخ ثابت

متوسط ​​نرخ رهن ثابت ۱۵ ساله ۲٫۴۲٪ است که نسبت به هفته قبل ۶ واحد پایه افزایش دارد. قطعاً پرداخت ماهانه بیشتر با رهن ثابت ۱۵ ساله در مقایسه با رهن ثابت ۳۰ ساله خواهید داشت ، حتی اگر نرخ بهره و مبلغ وام یکسان باگردید. اگر توانایی پرداخت ماهانه را داشته باشید ، وام ۱۵ ساله معمولاً معامله بهتر خواهد بود. معمولاً نرخ بهره کمتری دریافت خواهید کرد و در مجموع سود کمتری پرداخت خواهید کرد زیرا خیلی سریعتر وام خود را پرداخت می کنید.

وام های قابل تنظیم ۵/۱

وام با نرخ قابل تنظیم ۵/۱ دارای نرخ متوسط ​​۳٫۱۹٪ است که نسبت به مدت مشابه در هفته گذشته ۱۰ واحد پایه افزایش یافته است. برای پنج سال اول ، با ARM 5/1 در مقایسه با رهن ثابت ۳۰ ساله ، نرخ بهره کمتری دریافت خواهید کرد. اما جابجایی در بازار می تواند باعث شود نرخ بهره شما پس از آن زمان افزایش یابد ، همانطور که در شرایط وام شما شرح داده گردیده است. برای وام گیرندگانی که قصد دارند خانه خود را قبل از تغییر نرخ فروش یا سرمایه گذاری مجدد خود را پرداخت کنند ، وام با نرخ قابل تنظیم می تواند گزینه خوبی باگردید. اما اگر اینطور نباگردید ، اگر نرخ بازار تغییر کند ، می توانید نرخ بهره بسیار بالاتری را جلب کنید.

روند نرخ وام

ما برای پیگیری تغییرات در این نرخ های روزانه از نرخ های جمع آوری گردیده توسط Bankrate ، که متعلق به همان شرکت مادر CNET است ، استفاده می کنیم. در این جدول خلاصه ای از میانگین نرخ های ارائه گردیده توسط وام دهندگان در سراسر کشور وجود دارد: ۱۹۶۵۹۰۱۹] ۳٫۱۶٪ ۳٫۰۸٪ +۰٫۰۸ نرخ ثابت ۱۵ ساله ۲٫۴۲٪ ۲٫۳۶٪ +۰٫۰۶ نرخ وام مسکن ۳۰ ساله ۳٫۲۰ ٪ ۳٫۲۴٪ -۰٫۰۴ نرخ بازپرداخت وام ۳۰ ساله ۳٫۲۲٪ ۳٫۱۴٪ +۰٫۰۸

به روز گردیده در ۱۷ ژوئن ۲۰۲۱٫

نحوه نرخ وام رهنی شخصی را پیدا کنید

هنگامی که آماده درخواست وام هستید ، می توانید با یک کارگزار وام مسکن محلی تماس بگیرید یا به صورت آنلاین جستجو کنید هنگام جستجوی وام حتماً امور مالی فعلی و اهداف خود را در نظر بگیرید. نرخ های ویژه وام براساس عواملی از جمله امتیاز اعتبار ، پیش پرداخت ، نسبت بدهی به درآمد و نسبت وام به ارزش متفاوت خواهد بود. داشتن امتیاز اعتباری بالاتر ، پیش پرداخت بیشتر ، DTI پایین ، LTV پایین یا هر ترکیبی از این عوامل می تواند به شما کمک کند نرخ بهره کمتری دریافت کنید. نرخ بهره تنها عاملی نیست که هزینه خانه شما را تحت تأثیر قرار می دهد – حتماً هزینه های دیگری مانند کارمزد ، هزینه بستن ، مالیات و امتیاز تخفیف را نیز در نظر بگیرید. مطمئن شوید که با چندین وام دهنده – از جمله اتحادیه های اعتباری و وام دهندگان آنلاین علاوه بر بانک های محلی و ملی – خرید می کنید تا وام مناسب شما را دریافت کنید.

یک دوره وام خوب چیست؟

نکته مهمی که باید هنگام انتخاب وام انتخاب کنید ، مدت وام یا برنامه پرداخت است. شایع ترین شرایط رهن ۱۵ سال و ۳۰ سال است ، اگرچه وام های ۱۰ ، ۲۰ و ۴۰ ساله نیز وجود دارد. تمایز مهم دیگر بین وام های با نرخ ثابت و نرخ قابل تنظیم است. نرخ بهره در رهن با نرخ ثابت برای مدت زمان وام تعیین می شود. برای وام های با نرخ قابل تنظیم ، نرخ بهره برای تعداد معینی از سال (معمولاً پنج ، هفت یا ۱۰ سال) پایدار است ، سپس نرخ سالانه براساس نرخ بازار تغییر می کند.

هنگام تصمیم گیری بین نرخ ثابت و قابل تنظیم – وام مسکن ، باید در نظر بگیرید که چه مدت قصد زندگی در خانه خود را دارید. وام های مسکن با نرخ ثابت برای افرادی که قصد دارند مدت طولانی در خانه بمانند مناسب تر است. وام های با نرخ ثابت در مقایسه با وام های با نرخ قابل تنظیم ثبات بیشتری را در طول زمان ارائه می دهند ، اما وام های با نرخ قابل تنظیم ممکن است نرخ های بهره کمتری را از قبل ارائه دهند. اما اگر قصد دارید خانه خود را برای چند سال نگه دارید ، ممکن است معامله بهتری با وام با نرخ قابل تنظیم دریافت کنید. بهترین دوره وام کاملاً به شرایط و اهداف شخصی شما بستگی دارد ، بنابراین در انتخاب وام مسکن آنچه را برای شما مهم است حتماً در نظر بگیرید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت