چگونه یک گونه حلزون از ولگردی و حیوانات وحشی تند و تند درنده جان سالم به در برد

2021-06-18
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 کوچکترین حلزون روی پوسته

یک کوله پشتی کوچک رایانه ای پوسته این حلزون گرگی گلگون را تزئین می کند.


Inhee Lee

دانشمندان دریافته اند كه چگونه یك گونه بومی حلزون درختی موفق گردید از یك شكارگر شرور كه ​​۵۰ گونه دیگر حلزون در اقیانوس آرام جنوبی را از بین برد ، با یك رایانه كوچك به اندازه یك مداد پاك كننده روبرو شود.

مقامات فرانسوی كه جزایر جامعه جنوب اقیانوس آرام را اداره می كردند ، به نقل از گاردین ، ​​این درنده ، حلزون گرگی گلگون را در سال ۱۹۷۴ در تلاش برای جلوگیری از گسترش حلزون غول پیكر آفریقایی كه قبلاً به عنوان منبع غذایی معرفی گردیده بود ، معرفی كردند. . اقدامات حلزون گرگی گلگون ، علی رغم مانیکر بودن ، کمتر از گلگون است. سریعتر از اکثر حلزونها حرکت می کند و ناخوشایند به حلزونها و حلزون های حمله کننده حمله می کند و می خورد.

طبق صندوق جهانی حیات وحش جهان ، جزایر جامعه گروهی از جزایر هستند که صدها گونه جانوری بومی را پشتیبانی می کنند. از ۶۱ گونه گونه حلزون درخت بومی در این جزایر قبل از آمدن گرگ گلگون به شهر ، Partula hyalina در میان تنها ۵ گونه ای است که در طبیعت زنده مانده اند.

بنابراین چگونه P. hyalina با پوسته سفید از چنگال درنده خود فرار کرد؟ در مطالعه جدیدی که روز سه شنبه در مجله Communications Biology منتشر گردید ، دانشمندان دانشگاه میشیگان پاسخ آنها را فاش کردند.

دیوید بلاو ، مدیر تیم توسعه دهنده Micro Mote میشیگان ، رایانه مورد استفاده گفت: “ما توانستیم داده هایی را بدست آوریم كه هیچ كسی نتوانسته بود آنها را بدست آورد.” مطالعه. “و این به این دلیل است که ما یک سیستم محاسباتی بسیار کوچک داشتیم که به اندازه کافی کوچک بود و می توانست روی حلزون بچسبد.”

دانشمندان UM در سال ۲۰۱۵ فرض کردند که P. hyalina با استفاده از پوسته ای که بیش از سطوح تابش نور را جذب می کند که باعث از بین رفتن همتایان پوسته تیره آن می شود. مطالعه آنها به آنها نیاز داشت تا میزان نوردهی هر دو گونه حلزون را که در یک روز معمولی تجربه کرده اند ، ردیابی کنند و همین امر باعث گردید تا آنها با مهندسان UM که میکرو میکرو میشیگان را ایجاد کردند ، متحد شوند. مخترعین M3 خود را کوچکترین کامپیوتر جهان می نامند.

سیستم M3 دارای یک جمع کننده انرژی بود که به آن اجازه می داد باتری خود را با استفاده از سلول های خورشیدی کوچک شارژ کند. برای این مطالعه ، شلخته های حلزون با اندازه گیری سرعت شارژ باتری ، میزان نور را اندازه گیری کردند.

در جزیره تاهیتی ، بخشی از جزایر جامعه ، محققان M3 ها را مستقیماً به پوسته های حلزون های گلگون گرگ چسباندند. P. hyalina یک گونه محافظت گردیده است ، بنابراین دانشمندان M3 ها را مستقیماً روی پوسته آنها قرار ندادند. در عوض ، آنها از آهن ربا استفاده کردند تا M3 ها را در قسمت های بالایی و زیر برگ های محل قرارگیری آنها قرار دهند. آنها دریافتند که P. hyalina به طور معمول در معرض تابش خورشید به میزان قابل توجهی بالاتر از زیستگاه های لبه های جنگلی خود قرار دارد.

این آخرین طوفان برای M3 نیست. همچنین در پروژه ای با هدف ردیابی مسیرهای مهاجرت پروانه های سلطنتی توسط دانشگاه میشیگان استفاده می شود. در این میان ، پرتولاها به لطف پوسته های رنگ پریده و آفتاب خورده خود به پرسه زدن در مجمع الجزایر ادامه خواهند داد.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت