FCC محدودیت های بیشتری را برای تجهیزات Huawei ، ZTE پیشنهاد می کند

2021-06-18
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 فروشگاه گل سرسبد هواوی در شانگهای

فروشگاه گل سرسبد هواوی در شانگهای.


گتی ایماژ

کمیسیون ارتباطات فدرال روز پنجشنبه پیشنهاد کرد محدودیت بیشتری در خرید تجهیزات از Huawei ، ZTE و سایر شرکت های چینی ایجاد کند که خطر امنیت ملی محسوب می شود. این آخرین اقدام دولت ایالات متحده برای محدود کردن استفاده از ارائه دهندگان چینی از بی سیم ۵G و سایر فن آوری ها است.

FCC به اتفاق آرا رأی داد تا با ممنوعیت پیشنهادی ، كه کلیه مجوزهای بعدی تجهیزات مخابراتی و نظارت تصویری از پنج شركت را تهدید امنیتی تلقی می كند ، جلو برود. این پیشنهاد همچنین سنجش مجوزهای قبلی را لغو می کند ، به این معنی که تجهیزات آسیب دیده باید از شبکه ها حذف شوند.

جسیکا روزنورسل ، سرپرست سرپرست FCC در بیانیه ای گفت: “ما در حال اقدام مستقیم برای حذف تجهیزات و فروشندگان غیرقابل اعتماد از شبکه های ارتباطی در داخل و خارج از کشور هستیم.”

هواوی و ZTE بلافاصله به درخواست های نظر پاسخ ندادند.

اقدام آژانس در روز پنجشنبه بخشی از تلاش بیشتر دولت ایالات متحده برای سرکوب نقش چین در ارتباطات از راه دور ایالات متحده است ، در میان نگرانی از این که تجهیزات یا خدماتی که توسط شرکت های چینی با روابط نزدیک با دولت چین اداره می شود می تواند برای جاسوسی استفاده شود. علیه دولت آمریكا.

مانند رئیس جمهور ترامپ قبل از وی ، رئیس جمهور آمریكا نیز بایدن موضع سختگیرانه تری را در مورد نقش چین به عنوان رهبر در فناوری بی سیم ۵G و استفاده این كشور از فناوری برای نظارت بر شهروندان خود اتخاذ كرد.

آژانس های امنیت ملی در مورد خطرات استفاده از چرخ دنده های هواوی و ZTE چین هگردیدار داده اند. آنها همچنین نسبت به اجازه دادن به شرکتهای مخابراتی چینی در ایالات متحده هگردیدار داده اند. سیاستمداران در کپیتول هیل نیز زنگ خطر را به صدا درآورده اند.

روزنورسل گفت که پیشنهاد پنجشنبه FCC برای تأمین امنیت شبکه های ایالات متحده است.

“تجهیزات شبکه ناامن می توانند آینده ۵G ما را تضعیف کنند ، به بازیگران خارجی دسترسی به ارتباطات ما ، ” او گفت. “این ، به نوبه خود ، ممکن است به معنای توانایی تزریق ویروس و بدافزار در ترافیک شبکه ما ، سرقت اطلاعات خصوصی ، سرقت مالکیت معنوی و نظارت بر شرکت ها و سازمان های دولتی باگردید.”

FCC نظرات عمومی را در مورد پیشنهاد قبل از رای گیری نهایی در آژانس.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت