بزرگترین ویژگی های جدید iOS 15: FaceTime ، Apple Wallet و Notifications ترفندهای جدیدی دریافت می کنند

2021-06-18
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 screen-shot-2021-06-07-at-1-35-00-pm-2.png

Apple

این داستان بخشی از اپل رویداد است ، پوشش کامل ما از آخرین اخبار از دفتر مرکزی اپل.

iOS 15 رسماً وارد گردید . روز دوشنبه ، طی یک سخنرانی آنلاین برای WWDC ، کنفرانس سالانه توسعه دهندگان اپل ، این شرکت پیش نمایشی از iOS 15 ، نسخه اصلی بعدی آیفون را ارائه داد ” سیستم عامل این یک پیگیری برای iOS 14 سال گذشته است و به طور کامل در پاییز امسال آغاز می شود و احتمالاً اولین بار در آیفون ۱۳ به گردیدت شایعه خواهد گردید.

بیشتر بخوانید: ببینید آیا iPhone شما با iOS 15 و سازگار است یا خیر آیا باید نسخه بتا توسعه دهنده iOS 15 را بارگیری کنید .

iOS 15 تعداد زیادی ویژگی جدید ، بهبود و اصلاح را به ارمغان می آورد. FaceTime با ویژگیهای بیشتری مانند بزرگنمایی ، از جمله پیوندهایی که به کاربران Android و Windows می توانند در یک تماس ویدیویی FaceTime از طریق مرورگر شرکت کنند ، حجم بیشتری دارد. می توانید هگردیدارهای کم اهمیت بسته تلفن خود را داشته باشید و آنها را به عنوان خلاصه اعلان به شما تحویل دهید. Live Text در واقع نسخه Google Lens اپل است. از طریق تماس FaceTime می توانید با دوستان خود فیلم تماشا کرده و به موسیقی گوش دهید. پیام ها می توانند پیوندها و محتوا را جمع آوری و سازماندهی کنند ، بنابراین در هنگام انتخاب می توانید همه آنها را یک باره مشاهده کنید. حتی می توانید گواهینامه رانندگی خود را به برنامه Wallet اپل اضافه کنید.

نسخه های به روز گردیده در iOS 15 در چهار موضوع اصلی قرار می گیرند: در ارتباط ماندن ، یافتن تمرکز ، استفاده از هوش و کاوش در جهان. پیش نمایش سریع و پر ویژگی اپل در روز دوشنبه در تضاد با واقعیت هوشیار iOS و فروشگاه App اپل بود که از اواخر اواخر سال جاری منتشر گردید. طی سال گذشته ، اپل به سوالات درباره فروشگاه App خود از قانونگذاران و نهادهای نظارتی در داخل و خارج از کشور پاسخ داد. این شرکت iOS 14.5 را راه اندازی کرد که سطح جدیدی از حریم خصوصی کاربر و کنترل های جدیدی را در زمینه ردیابی تبلیغات به ارمغان آورد ، که منجر به درگیری شرکتی با Facebook گردید. اپل همچنین در یک دادخواست مطرح گردیده توسط Epic Games ، یکی از بزرگترین توسعه دهندگان برنامه برای iOS ، منتظر حکم است.

نسخه توسعه دهنده iOS 15 برای بارگیری در دسترس خواهد بود و بتا عمومی در تابستان امسال آغاز می شود .

 http://www.cnet.com/


اکنون در حال پخش:
این را تماشا کنید:

WWDC21: iOS 15 و همه بهترین های آن امکانات۹:۵۶

iOS 15 پشتیبانی FaceTime را برای Android ، Windows اضافه می کند

یکی از بزرگترین به روزرسانی های به FaceTime ، برنامه اپل برای تماس های تصویری و صوتی ، می رسد. در طول سال گذشته ، بسیاری از ما برای برقراری ارتباط با دوستان و خانواده و همکاری با همکاران خود به تماس های ویدیویی اعتماد کرده ایم. برنامه هایی مانند Skype و Zoom به یک امر عادی تبدیل گردیدند ، در حالی که FaceTime به دلیل محدودیت های خود آسیب دید. iOS 15 FaceTime را کمی بیشتر شبیه Zoom می کند در حالی که برخی از عجیب بودن آن را حفظ می کند.

 screen-shot-2021-06-07-at-1-10-09-pm-2.png

در iOS 15 ، پیوندها به کاربران ویندوز و Android اجازه می دهند از طریق یک مرورگر تماس ویدیویی FaceTime را انجام دهند.


Apple

کریگ فدریگی ، معاون ارگردید مهندسی نرم افزار اپل گفت که هدف از به روزرسانی FaceTime در iOS 15 احساس طبیعی تر و راحت تر بودن استفاده از آن است. اکنون می توانید تماس های FaceTime را برنامه ریزی کرده و از قبل پیوند ایجاد کنید. پیوندهای FaceTime در دستگاههای Apple یا از طریق مرورگر در تلفنهای Android و رایانههای ویندوزی قابل دسترسی هستند.

بیشتر بخوانید: ۶ ویژگی جدید FaceTime که نمی توانم صبر کنم با دوستانم امتحان کنید

رابط ویدئو FaceTime با نمای شبکه جدید یک تعمیر اساسی می کند. کاشی هایی به ابعاد تصادفی رفته و جایگزین آنها با یک شبکه شسته و رفته از مربع های مشابه همه تماس گیرنده های شما جایگزین گردیده است. نمای توری باعث می شود که در یک نگاه کسی که صحبت می کند آسان تر باگردید. FaceTime در iOS 15 حالت پرتره را اضافه می کند. درست مانند حالت پرتره برای عکسهای موجود در iPhone ، که شما را از پس زمینه شما جدا می کند ، FaceTime پس زمینه تماس ویدیویی شما را به یک تار هنری زیبا تبدیل می کند.

همچنین ابزارهای جدیدی برای بهبود صدا وجود دارد. FaceTime در iOS 15 از صدای فضایی هنگام مکالمه پشتیبانی می کند و باعث می شود دوستان و خانواده شما طبیعی تر به نظر برسند ، و این باعث می شود که آنها در اتاق با شما باشند. میکروفون شما هوشمندتر می شود و می تواند صدای شما را منزوی کرده یا وانت خود را برای گرفتن تمام جزئیات در محیط شما گسترش دهد. اپل ویدیویی از تماس FaceTime دو نفر را نشان داد. پشت یکی از افراد بچه ای بود که از دمنده برگ استفاده می کرد. وقتی ایزولاسیون صدا فعال باگردید ، صدای دمنده برگ از بین می رود. (من نمی دانم چند نفر به کودک خود یک دمنده برگ هدیه می دهند ، چه رسد به اینکه اجازه دهند از آن در داخل خانه استفاده کنند ، اما این یک نمونه جالب بود.)

بیشتر بخوانید: FaceTime صدای فضایی را برای “طبیعی تر” تماس در iOS 15

 screen-shot-2021-06-07-at-1-11-46-pm-2.png

طی یک تماس ویدیویی FaceTime ، اکنون می توانید آهنگ یا ویدیویی مانند Mythic Quest را در Apple TV Plus پخش کنید و همه در تماس می توانند آن را با هم گوش دهند یا تماشا کنند. این ویژگی SharePlay نام دارد و با TikTok ، Disney Plus ، Hulu و موارد دیگر کار می کند.


Apple

در iOS 15 فیلم مشاهده کنید ، از طریق FaceTime به موسیقی گوش دهید

ویژگی جدید دیگری برای FaceTime SharePlay نام دارد که به شما امکان می دهد از طریق یک تماس ویدیویی صفحه ، موسیقی یا فیلم های خود را به اشتراک بگذارید. به عنوان مثال ، اگر در تماس FaceTime هستید ، می توانید آهنگی را در Apple Music پخش کنید و با دوستان و خانواده خود از طریق تماس به آن گوش دهید. این ویژگی با اپل موزیک و همچنین محتوای ویدئویی از Apple TV Plus ، TikTok ، Disney Plus ، HBO Max و Hulu و غیره کار می کند. توسعه دهندگان می توانند SharePlay API را به برنامه های خود اضافه کنند ، بنابراین ممکن است امیدی وجود داشته باگردید که YouTube این مورد را بپذیرد؟

تماشای یک فیلم از طریق FaceTime نیز می تواند در Apple TV شما به اشتراک گذاشته شود. به نظر می رسد SharePlay هنگامی که با یک تماس FaceTime هستید ثروت عظیم چند وظیفه ای و ادغام خدمات را به شما می افزاید.

 screen-shot-2021-06-07-at-1-14-29-pm-2.png [19659038] screen-shot-2021-06-07-at-1-14-29-pm-2.png

وقتی چندین عکس از یک دوست دریافت می کنید ، برنامه Messages در iOS 15 ظاهر جدیدی پیدا می کند. مانند این تصویر از WWDC ، تصاویر را می توان به عنوان یک کلاژ نمایش داد یا در یک پشته عکس قرار داد.


Apple

Messages از طراحی و محتوای جدیدی سازمان یافته تر است

Messages از نظر تصویری اصلاح می شود و سازمان یافته تر می شود. در یک موضوع مکالمه iMessage ، عکس ها در یک طرح کلاژ جدید یا در صورت وجود تعداد زیادی ، در یک پشته عکس نشان داده می شوند. می توانید از طریق نمای درون رشته ای یک انگشت عکس را بکشید یا برای باز کردن همه عکسها در یک صفحه جداگانه ضربه بزنید.

ویژگی جدید دیگری به نام Shared with You که از فیلم ها ، موسیقی و داستان افراد با شما به اشتراک گذاشته می شود در Messages و آنها را در یک برگه جدید برای برنامه مربوطه سازماندهی می کند. به عنوان مثال ، اگر دوستی از طریق iMessage برای شما پیوندی به یک داستان اخبار اپل ارسال کند ، به طور خودکار در برنامه Apple News به تب Shared with You اضافه می شود. این تب نه تنها پیوند را نشان می دهد بلکه چه کسی آن را با شما به اشتراک گذاشته است. وقتی روی نام شخص ضربه می زنید ، در مکالمه پیام های خود با او به آن مکان بازگردانده می شوید.

اشتراک گذاری گردیده با شما همچنین عکس هایی را که با شما در Messages با شما به اشتراک گذاشته گردیده اند ، به برنامه عکس های شما می آورد. ظاهراً برنامه Photos فقط مواردی را که برای شما مهم است وارد می کند. عکسهای صفحه و میم اضافه نمی شوند

اشتراک گذاری گردیده با شما در برنامه های زیر کار می کند: Apple Music، Apple News، Apple TV، Safari، Photos and Podcasts. همچنین می توانید یک پیام ، پیوند یا محتوا را پین کنید و از آن در Shared with You ارتقا پیدا کنید و در جستجو نمایش داده شود.

 wwdc-2021-apple-089-ios-15-notifications.png

iOS 15 خلاصه اعلان جدیدی را اضافه می کند که هگردیدارهای غیر مهم را با هم جمع می کند و آنها را در زمانی که انتخاب می کنید به شما تحویل می دهد.


Apple

iOS 15 اعلان ها را تعمیرات اساسی می کند ، ابزارهایی را برای کمک به شما در تمرکز اضافه می کند

نوتیفیکیشن های iPhone شما برای کمک به شما در مقابله با تمام هگردیدارهای تلفن ، تغییر یافته اند. خلاصه اعلان ها ویژگی جدیدی است که به شما امکان می دهد زمان تحویل اعلان های بی اهمیت را برنامه ریزی کنید. این می تواند مهمترین آنها را در اولویت قرار دهد و بقیه را برای زایمان صبح (یا هر ساعت دیگری که انتخاب می کنید) بسته بندی کند. سیری اکنون می تواند به طور خودکار پیام های حساس به زمان را بخواند ، درصورتی که تلفن همراه خود ندارید. به عنوان مثال ، اگر شما تحویل غذا را سفارش دهید و آن برسد ، سیری می تواند اعلان ها را از طریق HomePod یا Apple Watch خود بخواند.

همچنین می توانید از ابزار جدید تمرکز در iOS 15 استفاده کنید تا به شما کمک کند هنگام انجام کارهای خاصی تمرکز کنید. دوباره از تلفن خود استفاده می کنید به عنوان مثال ، اگر در محل کار خود هستید ، می توانید فقط برای برنامه هایی مانند Mail ، Calendar یا Slack توسط همکاران به شما اطلاع داده شود. تنظیمات دیگر ابزار Focus شامل مزاحم نشوید ، شخصی و خواب باشید که می توانید با تنظیم زمان خواب خود برنامه را روشن کنید.

بیشتر بخوانید:
تعمیرات اساسی اعلان های iOS 15 با خلاصه و ابزار تمرکز [۱۹۶۵۹۰۵۴] screen-shot-2021-06-07-at-1-21-48-pm-2.png ” height=”615″ width=”1092″/>

Live Live در iOS 15 به شما امکان می دهد متن را در عکسها یا از طریق منظره یاب دوربین iPhone خود رقمی کنید و با آن ارتباط برقرار کنید. این شبیه Google Lens در Android است.


Apple

Live Live به شما امکان می دهد متن را در عکس های خود رقمی کنید و با آن ارتباط برقرار کنید

Live Live در iOS 15 با استفاده از هوش مصنوعی متن را در عکس ها یا از طریق منظره یاب دوربین آیفون شما پیدا می کند. می توانید متن را کپی و پیست کنید ، یا اگر وب سایتی است می توانید پیوند را باز کنید. به نظر می رسد شبیه Google Lens است.

در برنامه Photos ، Live Text به طور خودکار برچسب های عکس را در ویژگی جستجوی Spotlight در دستگاه خود ایجاد می کند. با یک ویژگی جستجوی جدید به نام Visual Lookup ، کلمه “ساحل” را جستجو می کنید و iPhone هر عکسی را که در آن ساحل داشته باگردید یا در ساحل گرفته گردیده باگردید ، نمایش می دهد. به نظر می رسد که این امر در هنگام جستجوی عکسهای شما یک پیشرفت بزرگ است و ممکن است به برنامه Photos کمک کند تا جستجوی عکسهای دقیق را که می توانید در Google Photos انجام دهید.

 screen-shot-2021-06-07-at- 1-28-59-pm-2.png

اکنون می توانید گواهینامه رانندگی خود را دیجیتالی و ذخیره کنید برنامه Wallet اپل.


Apple

گواهینامه رانندگی خود را در iOS 15 به Apple Wallet اضافه کنید

برنامه Wallet در iOS 15 به شما امکان می دهد کارتهای صفحه شرکتی و مجوزهای رانندگی را اضافه کنید. اپل می گوید که با TSA در حال کار بر روی روش های پذیرش آن در فرودگاه های ایالات متحده است. این علاوه بر توانایی حمل کارتهای اعتباری و نقدی ، کارتهای حمل و نقل و کلیدهای اتومبیل (برای تلفنهای مجهز به تراشه U1 اپل برای باند فوق باند) است.

بیشتر بخوانید: نحوه ذخیره گواهینامه رانندگی دیجیتال در iPhone شما کار خواهد کرد

هر چیز دیگری در iOS 15

در iOS 15 وجود دارد. برای افرادی مانند من ، لذت بردن از ویژگی های عمیق تر و آزمایش ویژگی هایی که هرگز وقت صفحه ندارند ، مانند لباس های جدید برای برچسب های مموجی با یافتن مطالب بیشتر ، این مقاله را به روز می کنم.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت