Terra Nil مهندسی مجدد بازی شهر سازی برای یک سیاره در بحران است

2021-06-18
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

پادشاهی کیپ فلورال در معرض تهدید است.

به نظر می رسد خطوط آغازین یک RPG عملیاتی پراکنده و جهان باز است اما اینطور نیست. این موضوعی است که بر سرزمین عجایب وسیعی از زندگی گیاهی بی نظیر در ساحل غربی آفریقای جنوبی ، یکی از غنی ترین مناطق تنوع زیستی گیاهان تأثیر می گذارد.

پادشاهی که کیپ تاون را احاطه کرده است ، نوعی گیاهان گیاهی است که فقط در آفریقای جنوبی یافت می شود ، معروف به fynbos. بوته ها برای زنده ماندن به آتش نیاز دارند. هر دهه یا حدود این آتش سوزی ها به دوباره پر کردن مواد معدنی موجود در خاک کمک می کند. انسان ها تنوع زیستی موجود در منطقه را تهدید می کنند و تحقیقات نشان داده است که فعالیت های ما می تواند با چرخه زندگی fynbos به هم بریزد.

ساموئل آلفرد طراح بازی یکی از این انسان هاست. fynbos به عنوان الهام بخش Terra Nil ، “سازنده معکوس شهر” که اخیراً از خانه توسعه بازی های مستقر در کیپ تاون ، Free Lives ساخته گردیده است ، عمل کرد. آلفرد ، سرپرست تیم Terra Nil ، برای الهام بخشیدن به محیط اطراف خود نگاه می کرد.

“من همیشه به دنیای طبیعی علاقه مند بوده ام و یادگیری در مورد جهان اطراف من ، “او می گوید.

Terra Nil با یک تفاوت اساسی یادآور بازی های شهرسازی دیگر مانند SimCity یا Cities: Skylines است – و اینجاست که “معکوس” در شهر معکوس ساخته می شود. “تعداد زیادی بازی در مورد ساختن شهرها برای مردم ، این یک بازی در مورد مردم نیست “، آلفرد یادداشت می کند.

در عوض ، ایده این است که زمین های بایر را با ساخت نیروگاه ها ، ماشین آلات و ساخت و سازهای تغییر دهنده آب و هوا دوباره کاری کنیم. پس از بازیافت کلیه ساختمان ها ، یک منطقه قابل بازیابی است و بیابان را دست نخورده باقی می گذارد. این یک بازی در مورد طبیعت است که توسط انسان دست نخورده است.

ایده اصلی در طول بازی Ludum Dare 45 ایجاد گردید ، که به سازندگان بازی ۴۸ ساعت فرصت می دهد تا عنوان را بر اساس یک موضوع بسازند. در LD45 ، ایده “شروع با هیچ چیز” بود – همان جایی بود که ایده آلفرد برای اولین بار جوان گردید. در ابتدا ، این بازی به شما نیاز داشت که زمین بایر را سبز کنید ، توربین ها و دستگاه های سم پاشی را روی زمین مرده بیندازید. اما پس از استقبال از آن در طول LD45 ، آلفرد این مفهوم را گسترش داد.

و fynbos کیپ نقشی اساسی داشت. سوختگی آنها باعث گسترش بیشتر حلقه بازی گردید. او می گوید: “ما از دنیای واقعی الهام گرفتیم ، اما کمی آن را بازی کردیم.”

Terra Nil قبلاً سروصدای زیادی را دریافت کرده است. این بازی بخشی از Steam Next Fest است ، یک جشنواره دیجیتالی در سرویس بازی ها با صدها نسخه نمایشی ، که در آن سومین لیست از بیشترین بارگیری قرار دارد. وقتی با آلفرد ، جاناتان هاو یون ، سرپرست هنری و مارسل مارئیس ، انیماتور ، صحبت کردم ، نمایش فقط ۱۲ ساعت بود که بیرون رفته بود – اما با واکنش زودهنگام آنها بسیار خوشحال گردیدند.

“به نظر می رسد كه واقعاً در بین مردم طنین انداز گردیده است.” عکس صفحه توسط جکسون رایان

اولین چیزی که هنگام بارگیری نسخه ی نمایشی Terra Nil می شنوید ، پرش زدن با پرندگان است. شکوفائی کوچک و شاد ، بیش از اعتبارات آغازین. یک آغازگر برای آنچه در آینده خواهد آمد.

Marais می گوید: “خودم سخت می توانم بازی را انجام دهم و سطح را تمام کنم و عصبانی شوم.” حداقل از آنچه تاکنون بازی کرده ام ، این مورد در مورد من نیز صادق است. هر بازی مانند یک تجربه مراقبه ای همراه با پیانوهای ظریف و ویولن و دمیدن باد احساس می شود (و اگر شما به اندازه کافی خوش شانس هستید که یک طوفان ایجاد کنید ، با یک فنجان شکلات داغ جا بیفتید زیرا بسیار آرامش آور است)

در در نسخه ی نمایشی یک ساعته ، باید یک منطقه از زمین بایر را احیا کنید ، خاک ترک خورده و قهوه ای آن را سبز کرده و رودخانه های خالی آن را پر کنید. این کار را با قرار دادن ساختمان ها – توربین های بادی برای تأمین برق ، آبیاری که آب را به خاک می ریزد و پمپ هایی که جریان ها را دوباره پر می کنند ، انجام می دهید. یک جنبه تتریس مانند در سبز گردیدن وجود دارد ، یک عنصر پازل که شامل تلاش برای به حداکثر رساندن “ارز” بازی هنگام پر کردن صفحه نمایش است.

هنگامی که یک منطقه را با سرسبزی کافی آباد کردید ، مرحله دوم فرآیند احیای مجدد را باز می کنید: بهبود تنوع زیستی با ایجاد تالاب ها و جنگل ها – جنگل هایی که برای ساختن آنها به زمین سوخته احتیاج دارد. درست مثل fynbos پادشاهی گل آفریقای جنوبی. سرانجام ، حیوانات دوباره به بیابان خزیده می شوند.

مرحله آخر بازی بازیکنان را ملزم به ساخت یک هواپیمای بدون سرنشین از فولاد بازیافتی که برای ساخت ساختمان ها استفاده گردیده است. اگر بودجه خود را به درستی تنظیم کرده باشید ، می توانید هواپیمای بدون سرنشین را بسازید و در منطقه جدیدی ناپدید شوید ، آماده ساخت مجدد دوباره.

این اصلی ترین عنصر ، جنبه شکنی ژانر Terra Nil است که واقعاً احساس پاداش می کند. یک اجبار وجود دارد که هیچ مربعی بدون سبز نشود.

Marais می گوید: “بازیهای زیادی وجود دارد كه فقط در مورد بهره برداری از منابع و ایجاد این تمدنهای عظیم است كه همگی عالی هستند.”

“داشتن این روش تازه کننده است ، یعنی نوعی جادوی زیادی که در آن نوع بازی هاست و مهندسی مجدد آن است.”

آب و هوای متفاوت

ساخت یک بازی ویدیویی مانند Terra Nil غیرممکن است بدون بررسی مسائل اجتماعی پیرامون محیط و آب و هوا. از آنجایی که کشورها قصد دارند میزان انتشار کربن را کاهش دهند و برخی از آسیب هایی که انسان به محیط زیست وارد کرده است را خنثی کنند ، Terra Nil تخریب معکوس را با سرعت نور متحرک می کند. این جنبه ای است که تیم از آن طفره نمی رود.

در حالی که استودیوهای مشهور از بحث درباره مسائل سیاسی یا تفسیرهای اجتماعی عقب نشینی کرده اند ، مشخص است که تیم Free Lives در مورد انواع پیام هایی که Terra Nil ممکن است ارسال کند ، فکر کرده است. ] هاو یون می گوید: “بازی های ویدیویی خواه سیاسی نخواهیم بود ، سیاسی خواهند بود.”

هاو یون ، كه به تبدیل Terra Nil از هنر پیكسل هنر جام جم بازی خود به استودیوی فعلی كمك كرد. سبک Ghibli “، یک اخلاق خاص را در طراحی او در نظر گرفت. فیلم های استودیو گیبلی خود اغلب پیام های محیطی دارند که به نظر می رسید با Terra Nil متناسب باگردید – او از Ghibli به عنوان سکوی پرتاب استفاده کرد. الهام بخش ساختن ساختمانها از نظر شخصی و کمتر صنعتی است.

وی خاطرنشان کرد: اما در مورد “Ghibli-fiction” در جامعه اختلاف “Terra Nil” ، بازتابی وجود داشت. وقتی هاو یون یک پست وبلاگ توسط بازیکنی از مانیل ، در فیلیپین را خواند ، دیدگاه او درباره هنر دوباره تغییر کرد.

پاک کردن اولیه سبک هنری گیبلی از جاناتان هاو یون (elyaradine)


جاناتان هاو یون

“هاو یون به یاد می آورد:” استدلال او این بود كه بسیاری از [the world’s] مشکلات زیست محیطی ناشی از صنعت است یا ناشی از ساختمانهای بزرگ در مقیاس صنعتی است. “اگر در درجه اول مواردی در مقیاس صنعتی باعث ایجاد مشکل گردیده باگردید ، پس ما برای حل آنها به راه حلهایی در مقیاس صنعتی نیاز داریم.

” این برای من بسیار قدرتمند بود. “

سبک گیبلی به طور کامل از بین نرفته است نسخه فعلی بازی اما تغییراتی که در طراحی های قبلی هاو یون مشاهده می شود کاملاً محسوس است. دقیقاً مانند یک سوختگی تجویز گردیده ممکن است دوباره به شکوفایی های آفریقای جنوبی شکوفا شود ، به هم ریختن طرح های قدیمی و گوشت آنها به نظر می رسد

“هاو یون می گوید:” كاری كه من واقعاً نمی خواهم انجام دهم این است كه این كار را شبیه قلم زدن یا كار اجباری كنم. “

هر دو هاو -یون و آلفرد روشن کردند که این بازی ویدیویی بیان بزرگی در مورد چگونگی اصلاح تغییرات آب و هوایی نیست. Terra Nil شما را با یک پیام زیست محیطی بیش از حد آزار نمی دهد. آلفرد می گوید مشکلاتی که ما در زمین ، خارج از Terra با آن روبرو هستیم مناظر شبه زمینی نیل بسیار عمیق تر از “کودتا کردن است.” le building. “

Breath of the (re) wild

یکی از انتقادات کلیدی پیرامون نسخه ی نمایشی این بوده است که بازی چقدر” عمیق “خواهد بود. آیا روند احیا و ترمیم قدیمی می شود یا تغییرات کافی برای حفظ علاقه وجود دارد؟ چالش ها با سایر بازی های شبیه سازی ، جایی که جهان دائما در حال تغییر و واکنش به حوادث است ، کمی متفاوت است. Terra Nil بیشتر شبیه یک معما است.

هنوز هم ، آلفرد می گوید ، تیم از حلقه اصلی بازی بسیار خوشحال است. اکنون که نسخه نمایشی به پایان رسیده است ، تمرکز بر گسترش دامنه محتوا خواهد بود. وی خاطرنشان كرد: “ما می خواهیم آن را به روشهای جالب اصلاح كنیم.” “مانند ، مثلاً ، وقتی در جزیره هستید چه اتفاقی می افتد؟ وقتی در قطب شمال هستید چه اتفاقی می افتد؟ چه قوانینی تغییر می کند؟”

 Terra Nil 2

تبدیل خاک بایر به بی پایان سبز.


عکس صفحه توسط جکسون رایان

در مورد یک داستان یا یک روایت اصلی ، در این مرحله فقط برنامه های ابتدایی وجود دارد. آلفرد می گوید. “ما به نوعی می خواهیم بازیکنان بتوانند داستان خود را تعریف کنند.”

این بازی تاریخ انتشار یا حتی پنجره ای ندارد (با این حال ۲۰۲۲ آزمایشی است) ، و هیچ اشاره دیگری در مصاحبه ما وجود ندارد با رسیدن آن ، Terra Nil ، حتی اگر ناخواسته ، به اواسط مهمترین دهه برای اقدامات آب و هوایی روی زمین رانده شود.

در زمان بهتری نمی توانست بیاید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت