نرخ بهره وام امروز برای ۱۸ ژوئن ۲۰۲۱: روند بالاتر است

2021-06-18
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 020-cnet-finance-mortage-signage

Jb Reed / Getty

امروز چند نرخ قابل توجه وام مسکن افزایش یافت. میانگین نرخ بهره برای وام های ثابت ۱۵ ساله و ثابت ۳۰ ساله هر دو افزایش یافته است. در همان زمان ، نرخ متوسط ​​۵/۱ وام با نرخ قابل تنظیم نیز افزایش یافت. نرخ بهره وام هرگز در سنگ تعیین نمی شود ، اما نرخ بهره در پایین ترین سطح تاریخی قرار دارد. به همین دلیل ، در حال حاضر زمان بهینه ای برای خریداران مسکن احتمالی برای دریافت نرخ ثابت است. اما مثل همیشه ، مطمئن شوید که قبل از خرید خانه ابتدا اهداف شخصی و شرایط خود را در نظر بگیرید و برای خرید وام دهنده ای که بتواند به بهترین وجه نیازهای شما را برآورده کند ، در اطراف خرید کنید.

مقایسه نرخ وام در سراسر کشور از وام دهندگان مختلف

وام های ۳۰ ساله با نرخ ثابت

برای وام با نرخ ثابت ۳۰ ساله ، متوسط ​​نرخ پرداختی شما ۳٫۱۷ درصد است که یک رگردید است ۸ امتیاز پایه نسبت به یک هفته قبل. (یک امتیاز مبنا معادل ۰۱/۰٪ است.) وام های ثابت ۳۰ ساله بیشترین مدت استفاده از وام است. وام مسکن با نرخ ثابت ۳۰ ساله معمولاً پرداخت ماهیانه کمتری نسبت به ۱۵ سال دارد – اما معمولاً نرخ بهره بالاتری دارد. اگرچه به مرور زمان سود بیشتری پرداخت خواهید کرد – وام خود را در بازه زمانی طولانی تری پرداخت می کنید – اگر به دنبال پرداخت ماهانه کمتری هستید ، وام ثابت ۳۰ ساله ممکن است گزینه خوبی باگردید.

رهن ۱۵ ساله با نرخ ثابت

متوسط ​​نرخ رهن ثابت ۱۵ ساله ۲٫۴۳٪ است که نسبت به مدت مشابه هفته گذشته ۷ واحد پایه افزایش دارد. در مقایسه با رهن ثابت ۳۰ ساله ، رهن ثابت ۱۵ ساله با همان ارزش وام و نرخ بهره پرداخت ماهانه بالاتری خواهد داشت. اما وام ۱۵ ساله معمولاً معامله بهتر خواهد بود ، به شرط آنکه توانایی پرداخت ماهانه را داشته باشید. اینها معمولاً می توانند نرخ بهره کمتری دریافت کنند ، وام خود را زودتر پرداخت کنند و در کل نیز سود کمتری پرداخت کنند.

۵/۱ وام با نرخ قابل تنظیم

ARM 5/1 دارای نرخ متوسط ​​۳٫۱۹٪ است ، که در مقایسه با هفته گذشته ۹ امتیاز پایه است. برای پنج سال اول ، معمولاً با وام با نرخ قابل تنظیم ۵/۱ در مقایسه با وام ثابت ۳۰ ساله ، نرخ بهره کمتری دریافت خواهید کرد. اما تغییرات در بازار ممکن است باعث شود نرخ بهره شما پس از آن زمان افزایش یابد ، همانطور که در شرایط وام شما شرح داده گردیده است. به همین دلیل ، اگر قصد دارید خانه خود را قبل از تغییر نرخ بفروشید یا از طریق آن سرمایه گذاری مجدد کنید ، ARM می تواند گزینه خوبی باگردید. در غیر این صورت ، تغییرات در بازار به این معنی است که ممکن است نرخ بهره شما پس از تعدیل نرخ به طور قابل توجهی بالاتر باگردید.

روند نرخ وام

ما برای ردیابی روند نرخ رهن روزانه از داده های جمع آوری گردیده توسط Bankrate ، كه متعلق به همان مادر اصلی CNET است ، استفاده می كنیم. در این جدول خلاصه ای از میانگین نرخ های ارائه گردیده توسط وام دهندگان در سراسر ایالات متحده وجود دارد: ۳٫۱۷٪ ۳٫۰۹٪ +۰٫۰۸ نرخ ثابت ۱۵ ساله ۲٫۴۳٪ ۲٫۳۶٪ +۰٫۰۷ نرخ رهن ۳۰ ساله جامبه ۳٫۲۰٪ [۱۹۶۵۹۰۱۸] ۳٫۲۴٪ -۰٫۰۴ نرخ بازپرداخت وام ۳۰ ساله ۳٫۲۳٪ ۳٫۱۵٪ +۰٫۰۸

نرخ دقیق از ۱۸ ژوئن ۲۰۲۱٫

نحوه بهترین نرخ رهن را پیدا کنید

هنگامی که آماده درخواست وام هستید ، می توانید با یک کارگزار وام مسکن محلی در ارتباط باشید یا به صورت آنلاین جستجو کنید. هنگام تلاش برای یافتن رهن ، حتماً به امور مالی فعلی و اهداف خود فکر کنید. مواردی که بر نرخ بهره وام شما در وام تأثیر می گذارد شامل موارد زیر است: امتیاز اعتبار ، پیش پرداخت ، نسبت وام به ارزش و نسبت بدهی به درآمد شما. داشتن امتیاز خوب اعتباری ، پیش پرداخت بیشتر ، DTI پایین ، LTV پایین یا هر ترکیبی از این عوامل می تواند به شما کمک کند نرخ بهره کمتری دریافت کنید. فراتر از نرخ رهن ، عواملی از جمله هزینه های بسته گردیدن ، هزینه ها ، امتیاز تخفیف و مالیات نیز ممکن است بر هزینه خانه شما تأثیر بگذارد. مطمئن شوید که با چندین وام دهنده – مانند اتحادیه های اعتباری و وام دهندگان آنلاین علاوه بر بانک های محلی و ملی – مقایسه می کنید تا وام مناسب شما را دریافت کنید.

مدت وام چه تاثیری بر رهن من دارد؟

هنگام انتخاب وام ، به یاد داشته باشید که مدت وام یا برنامه پرداخت را در نظر بگیرید. شرایط وام که معمولاً ارائه می شود ۱۵ سال و ۳۰ سال است ، اگرچه همچنین می توانید وام های ۱۰ ، ۲۰ و ۴۰ ساله پیدا کنید. وامها بیشتر به رهنهای با نرخ ثابت و با نرخ قابل تنظیم تقسیم می شوند. نرخ بهره در رهن با نرخ ثابت برای مدت زمان وام ثابت است. برای وام های با نرخ قابل تنظیم ، نرخ بهره برای تعداد مشخصی از سال (معمولاً پنج ، هفت یا ۱۰ سال) ثابت می شود ، سپس نرخ سالانه براساس نرخ بهره فعلی در بازار تنظیم می شود.

یکی از عوامل مهم برای تأمل در مورد هنگام انتخاب بین وام با نرخ ثابت و نرخ قابل تنظیم ، مدت زمانی است که برای زندگی در خانه خود برنامه ریزی می کنید. اگر قصد دارید برای مدتی در خانه بمانید ، وام های با نرخ ثابت ممکن است مناسب تر باگردید. وام های با نرخ ثابت در مقایسه با وام های با نرخ قابل تنظیم ثبات بیشتری را در طول زمان ارائه می دهند ، اما وام های با نرخ قابل تنظیم ممکن است نرخ بهره کمتری را از قبل ارائه دهند. اگر فقط قصد دارید خانه خود را برای چند سال نگه دارید ، ممکن است معامله بهتری با وام با نرخ قابل تنظیم دریافت کنید. به عنوان یک قاعده کلی ، بهترین دوره وام وجود ندارد. همه چیز به اهداف و وضعیت مالی فعلی شما بستگی دارد. اطمینان حاصل کنید که در هنگام انتخاب وام ، تحقیق خود را انجام دهید و آنچه را که برای شما مهم است ، درک کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت