Snapchat در میان نگرانی های ایمنی در مورد رانندگی بی پروا ، “فیلتر سرعت” را از بین می برد

2021-06-18
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 آرم اسنپ چت روی صفحه گوشی

یک فیلتر جنجالی در اسنپ چت به دلیل اتهامات مربوط به تصادفات مرگبار خودرو برداشته گردیده است.


STR / NurPhoto از طریق گتی ایماژ

بر اساس گزارشی که روز پنجشنبه از NPR منتشر گردید ، اسنپ گفت که “فیلتر سرعت” بحث برانگیز را از برنامه محبوب رسانه های اجتماعی خود Snapchat حذف می کند. اثر درون برنامه ای به کاربران امکان می دهد سرعت حرکت خود را بدست آورند و این سرعت را از طریق برنامه با دوستان به اشتراک می گذارد.

این برنامه برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ معرفی گردید و با چندین تصادف مرگبار یا تقریباً مرگبار در ارتباط بوده است که بسیاری از آنها مربوط به نوجوانان بوده است. این شرکت با پرونده های حقوقی خانواده های افرادی روبرو گردیده است که در تصادفات رانندگی که گفته می شود رانندگان از این برنامه استفاده می کردند و خیلی سریع برای رجزخوانی به دوستان خود رانندگی می کردند ، زخمی یا کشته گردیده اند.

در ماه مه ، دادگاه تجدیدنظر مدار نهم حکم داد که والدین سه مرد جوان در اتومبیل کشته گردیدند سقوط در ویسکانسین می تواند از Snap بخاطر سهل انگاری محصول خود که منجر به آسیب قابل پیش بینی گردیده است شکایت کند. اسنپ ​​با این استدلال که فیلتر سرعت باعث خرابی نگردیده است ، دادخواست رد دادخواست را به دادگاه ارائه داده است.

طرفداران ایمنی استدلال کرده اند که این برنامه رانندگی بی پروا را تشویق می کند. Snap از این ویژگی دفاع کرده است ، اما پس از طرح پرونده های قضایی ، فیلتر را به یک برچسب تنزل داده است. این شرکت همچنین یافتن برچسب را دشوارتر کرد و آن را در یک منوی جداگانه دفن کرد. گزارش NPR بیان می دارد که “از حدود ۵ میلیارد کاربر” ضربه محکم و ناگهانی “هر روز ، ویژگی سرعت به سختی از نظر محبوبیت ثبت می شود.” NPR گفت ، به همین دلیل است که مقامات اسنپ می گویند که این ویژگی را رها می کنند.

اسنپ به درخواست CNET برای اظهار نظر پاسخ نداده است. اما به نظر می رسید که این شرکت انکار کرد که نگرانی های ایمنی دلیل حذف آن بوده است. سخنگوی شرکت روز پنجشنبه به NPR گفت که این ویژگی “به سختی توسط Snapchatters استفاده می شود.” وی افزود: “و با توجه به آن ، ما كاملاً آن را حذف می كنیم.”

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت