ناسا برای نامگذاری ساختگی که به ماه می فرستد به کمک شما نیاز دارد

2021-06-18
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

ناسا یک آدمک ماه به آرتمیس اول می فرستد.


ناسا

مأموریت Artemis I ناسا برای ارسال یک فضاپیمای Orion به دور ماه لحظه به لحظه واقعی تر می شود. ابتدا ، ناسا موشک عظیم SLS خود را مونتاژ کرد. در حال حاضر مسافر غیرانسانی این مأموریت یا “مونیکین” به یک نام احتیاج دارد. آزمایش پرواز بدون سرنشین ، پرواز را برای اواخر امسال هدف قرار داده است. این آدمک به ناسا اجازه می دهد تا اطلاعاتی را در مورد چگونگی تأثیر سفر بر بدن واقعی انسان جمع آوری کند.

ناسا قبلاً نام ها را به هشت احتمال محدود کرده است: آس ، وارگو ، دلوس ، دوهارت ، کامپوس ، شاکلتون ، مونتگومری و ریگل. هر نام دارای اهمیت است. Ace مخفف “Artemis Crew Explorer” است. Duhart به ایرنه دوهارت لانگ ، افسر ارگردید پزشکی در مرکز فضایی کندی ناسا اختصاص داده خواهد گردید.

“مونتگومری” برای مهندس ارگردید مونتگومری اسکات از ستاره Star Trek “مهندس USS Enterprise” نیست. این ادای احترام به جولیس مونتگومری ، اولین آمریکایی آفریقایی تبار است که به عنوان یک متخصص فنی در تأسیسات فضایی کیپ کاناورال کار می کند.

نام ها برای رای گیری در توییتر ، فیس بوک و اینستاگرام در یک چالش به سبک براکت از ژوئن بالا می روند ۱۶٫ رأی گیری نهایی در ۲۸ ژوئن با اعلام رسمی نام در تاریخ ۲۹ ژوئن برگزار می شود. ناسا گفت: “من به دو سنسور تابش و سنسورهای صندلی – یکی زیر سر و دیگری پشت صندلی – مجهز خواهم گردید تا شتاب و لرزش را در طول مأموریت هنگام سفر جبار به دور ماه و بازگشت به زمین ثبت کنم.” بیانیه روز سه شنبه.

Moonikin کاملاً تنها نخواهد بود. دارای دو نیم تنه انسانی خواهد بود که ناسا آنها را “فانتوم” می نامد ، “ساخته گردیده از موادی که استخوانها ، بافتهای نرم و اندامهای یک ماده بالغ را تقلید می کند.” برنامه های بلند مدت ناسا فرستادن اولین زن و اولین فرد رنگین به ماه است ، اما برای اثبات اینکه SLS و Orion همانطور که طراحی گردیده اند ، به آرتمیس اول احتیاج دارند.

این فانتوم ها از قبل نام هایی دارند: زولگر و هلگا. آیا ریگل یا وارگو به آنها ملحق می شوند؟ این تصمیم خود طرفداران فضایی است.

تقویم فضایی CNET 2021 را دنبال کنید تا در جریان آخرین اخبار فضایی امسال قرار بگیرید. حتی می توانید آن را به تقویم Google خود اضافه کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت