Snapchat در میان نگرانی های ایمنی در مورد رانندگی بی پروا ، “فیلتر سرعت” را از بین می برد

2021-06-18
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 آرم اسنپ چت روی صفحه گوشی

یک فیلتر جنجالی در اسنپ چت به دلیل اتهامات مربوط به تصادفات مرگبار خودرو برداشته گردیده است.


STR / NurPhoto از طریق گتی ایماژ

اسنپ “فیلتر سرعت” بحث برانگیز را از برنامه محبوب رسانه های اجتماعی خود Snapchat حذف کرده است ، همانطور که قبلا توسط NPR گزارش گردیده بود. اثر درون برنامه ای به کاربران امکان می دهد سرعت حرکت خود را بدست آورند و این سرعت را از طریق برنامه با دوستان به اشتراک می گذارد.

این برنامه که در سال ۲۰۱۳ معرفی گردید ، با چندین تصادف مرگبار یا تقریباً مرگبار در ارتباط بوده است که بسیاری از آنها شامل نوجوانان بوده است. این شرکت با پرونده های حقوقی خانواده های افرادی روبرو گردیده است که در تصادفات رانندگی که گفته می شود رانندگان از این برنامه استفاده می کردند و خیلی سریع برای رجزخوانی به دوستان خود رانندگی می کردند ، زخمی یا کشته گردیده اند.

در ماه مه ، دادگاه تجدیدنظر مدار نهم پدر و مادر سه مرد جوان را حکم داد در یک تصادف اتومبیل در ویسکانسین جان خود را از دست داد ، می تواند از اسنپ به دلیل طراحی سهل انگارانه محصول خود که منجر به آسیب قابل پیش بینی گردید ، شکایت کند. اسنپ ​​با این استدلال که فیلتر سرعت باعث خرابی نگردیده است ، دادخواست رد دادخواست را به دادگاه ارائه داده است.

طرفداران ایمنی استدلال کرده اند که این برنامه رانندگی بی پروا را تشویق می کند. Snap از این ویژگی دفاع کرده است ، اما پس از طرح پرونده های قضایی ، فیلتر را به یک برچسب تنزل داده است. این شرکت همچنین یافتن برچسب را دشوارتر کرد و آن را در یک منوی جداگانه دفن کرد. گزارش NPR بیان می دارد که “از حدود ۵ میلیارد کاربر” ضربه محکم و ناگهانی “هر روز ، ویژگی سرعت به سختی از نظر محبوبیت ثبت می شود.”

سخنگوی Snap به CNET تأیید کرد که برنامه حذف گردیده است. وی افزود: “هیچ چیز مهمتر از امنیت جامعه Snapchat نیست.” وی همچنین گفت که برچسب “سرعت” توسط Snapchatters به ​​سختی استفاده می شود و با توجه به این موضوع ، شرکت تصمیم گرفت آن را به کلی حذف کند.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت