Google Doodle سالگرد نوزدهم و لغو برده داری در ایالات متحده است

2021-06-19
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 google-doodle-juneteenth-2021

Juneteenth Doodle Google دارای تصاویری از جشن های گذشته و حال است.


Google

در سال ۱۸۶۵ ، نیروهای اتحادیه وارد تگزاس گردیدند تا به بردگان سیاه پوست اطلاع دهند که دو سال قبل با دستور فدرال از بند آزاد گردیده اند ، لحظه ای تاریخی که اکنون هر ۱۹ ژوئن با تعطیلات جدید فدرال به نام ژانویه برگزار می شود.

جشن سال ، گوگل روز شنبه – ژانویه نوزدهم – یک دودل را به سالگرد روزی در سال ۱۸۶۵ اختصاص داد که سرلشکر ارتش اتحادیه گوردون گرنجر وارد گالوستون ، تگزاس گردید ، تا دستور فدرال لغو نهاد برده داری در ایالت.

دو سال قبل وقتی رئیس جمهور آبراهام لینکلن اعلامیه انعام را صادر کرد ، برده داری در ایالات کنفدراسیون لغو گردید. اعلام كرد “تمام افرادي كه به عنوان برده نگهداري مي شوند … پس از اين پس ، براي هميشه آزاد خواهند بود.” اما تگزاس ، ایالتی که در آن برده داری ادامه داشت ، از نظر جغرافیایی از واشنگتن دی سی دور بود ، در زمانی که اخبار به کندی پیش می رفت.

در حالی که دستور لینکلن برده داری را در ایالات کنفدراسیون منسوخ کرد ، این قانون همچنان قانونی بود و در ایالات مرزی اتحادیه دلاور و کنتاکی اعمال می گردید تا اینکه اصلاحیه سیزدهم در دسامبر ۱۸۶۵ تصویب گردید.

تعطیلات نوزدهم با جشن ها و مهمانی های بلوک برگزار می شود در سراسر کشور ، و صدها شرکت ژاندهم را به عنوان روزهای تعطیل به تقویم های خود اضافه کرده اند. جشن امسال تنها چند روز پس از آن برگزار گردید كه رئیس جمهور جو بایدن را امضا كرد و برای اولین بار از روز مارتین لوتر كینگ جونیور ، قانون قانونی استقلال ملی ژوئندهم ، اولین تعطیلات جدید فدرال از سال ۱۹۸۳ مارتین لوتر كینگ ، اضافه گردید.

Google Doodle ، ایجاد گردیده توسط راشل بیکر ، مهمان هنرمند مستقر در دیترویت ، از تصاویر غنی از رژه ها ، موسیقی ، غذا و اجتماع برای نشان دادن لذت سیاه و مشارکت های هنری در طول اعصار استفاده می کند.

تصاویر دودل با استفاده از تزئینات آهنی تزئینی مانند آنچه در معماری جنوب یافت می شود ، ادای احترام به مشارکت های هنری سیاه پوستان که اغلب توسط بردگان جعل می شود ، انجام می شود. روز جمعه ، گوگل نمایشگاه جدیدی از فرهنگ و هنر Google را برای به اشتراک گذاشتن تاریخچه تعطیلات و پرتره های زنان و مردان تازه آزاد راه اندازی کرد.

  • دستیار Google در حال پیوستن با پاسخ های جدید است تا با گفتن “سلام گوگل ، امروز چه اتفاقی در تاریخ سیاه افتاده است؟” به مردم کمک می کند درباره شخصیت ها و لحظات تاریخی سیاه بیشتر بدانند. گوگل با فعال حقوق مدنی ، نویسنده و مدرس کارل مک در این پروژه همکاری کرد تا آگاهی از بسیاری از رویدادهای مهم فرهنگی و رهبران را افزایش دهد.
  • Google Maps لیستی از نشانه های تاریخی و مشاغل محلی متعلق به سیاه پوستان در نیواورلئان را ایجاد کرد. آوریل هام ، یک راهنمای محلی ، مربی و نوازنده مستقر در نیواورلئان ، با بازدید از مکان های تاریخی اطراف شهر – مانند میدان کنگو و موزه مردم آزاد رنگ – و تهیه اطلاعات در مورد آنها به نقشه ، ساخت این لیست را سرپرستی کرد.
  • Google Play یک کمپین ویژه را با برنامه های ایجاد گردیده توسط توسعه دهندگان Black و مصاحبه با Julio Rivera ، بنیانگذار Liberate ، یک برنامه مراقبه طراحی گردیده برای حمایت از جامعه سیاه آغاز کرده است.
  • منبع : cnet
    به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

    © تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت