بوئینگ ۷۳۷ مکس ۱۰ اولین پرواز را به پایان رساند

2021-06-19
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 boeing-737-max-10

Max 10 درست قبل از فرود در بوئینگ فیلد.


بوئینگ

آخرین هواپیمای بوئینگ اولین پرواز خود را با فرود ۷۳۷ مکس ۱۰ شرکت در بعد از ظهر جمعه در بوئینگ فیلد نزدیک سیاتل به پایان رساند. پرواز ۲٫۵ ساعته بر فراز ایالت واشنگتن روند صدور گواهینامه هواپیما را آغاز می کند ، هواپیمایی که قرار است تا سال ۲۰۲۳ وارد سرویس مسافران شود.

در بیانیه ای ، سروان ارگردید خلبان ۷۳۷ جنیفر هندرسون گفت که ۷۳۷ Max 10 عملکرد زیبایی دارد. “نمایه ای که با آن پرواز کردیم به ما امکان داد تا سیستم های هواپیما ، کنترل پرواز و کیفیت کنترل را آزمایش کنیم ، همه این موارد دقیقاً مطابق انتظار ما بررسی گردید.”

بزرگترین و چهارمین عضو خانواده ۷۳۷ Max ، Max 10 204 نفر را با پیكربندی معمولی در خود جای داده و برای رقابت با Airbus A321neo ساخته گردیده است. ] مانند سایر نسخه های Max ، یک کابین مسافربری دوباره طراحی و جادار ، موتورهای ساکت و تمیزتر و بهره وری بهتر سوخت به ارمغان می آورد.

Max 10 برای اولین بار در نوامبر ۲۰۱۹ ، هشت ماه پس از تمام هواپیماهای Max ، از کارخانه Boeing's Renton ، واشنگتن بیرون آمد به دنبال دو تصادف منجر به كشته گردیدن ۳۴۶ نفر در سراسر جهان گردید. اگرچه هواپیما دارای سیستم کنترل پرواز MCAS است که مقصر سقوط شناخته گردیده است ، همه Max 10s تعمیرات را که توسط دولت هواپیمایی فدرال انجام گردیده است در هنگام برداشتن دستور زمین گیر در ماه نوامبر ، انجام می دهند.

پرواز موفقیت آمیز در حالی انجام می شود که بوئینگ به هر دو اعتماد مردم را به ماکس بازگرداند و بر انتقادات درباره چگونگی تایید آن و FAA اولین هواپیمای مکس در سال ۲۰۱۶ غلبه کند. گرچه برخی از خطوط هوایی سفارشات MAX خود را در طول زمین لغو کرد ، فروش شروع به بازگشت کرد و بوئینگ صاحبان هواپیماهای فروخته نگردیده را پیدا می کند.

بوئینگ تقریباً ۵۰۰ سفارش Max 10 از خطوط هوایی مانند United Airlines ، Copa Airlines و Virgin Australia دارد. خانواده ۷۳۷ که برای اولین بار در سال ۱۹۶۸ معرفی گردید ، با داشتن بیش از ۱۰،۵۰۰ هواپیما به صدها شرکت هواپیمایی در سراسر جهان ، رکورددار پرفروش ترین هواپیمای تجاری در تاریخ است.

خانواده ۷۳۷ Max در مقایسه با

۷۳۷ Max 7 ۷۳۷ حداکثر ۸ ۷۳۷ حداکثر ۹ ۷۳۷ حداکثر ۱۰
پرواز اول ۲۰۱۸ ۲۰۱۶ ۲۰۱۷ ۲۰۲۱
طول (به فوت) ۱۱۶ ۱۲۹ ۱۳۸ ۱۴۳
صندلی ها حدود ۱۵۳ حدود ۱۷۸ حدود ۱۹۳ حدود ۲۰۴
محدوده ۳۸۵۰ مایل دریایی ۳۵۵۰ مایل دریایی ۳۵۵۰ مایل دریایی ۳۳۰۰ مایل دریایی

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت