هلی کوپتر ناسا مریخ “اعصاب خردکن ترین پرواز از زمان پرواز ۱” را انجام می دهد

2021-07-06
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

نبوغ در نهمین پرواز خود سایه خود را دید.


NASA / JPL-Caltech

وقتی ناسا هلی کوپتر Ingenuity را به مریخ فرستاد ، قمار بود. اکنون دارد مرزهای خود را افزایش می دهد ، سریع پرواز می کند و به ارتفاعات جدید می رسد. ناسا روز دوشنبه اعلام كرد نبوغه نهمين و “چالش برانگيزترين” پرواز خود را با موفقيت به پايان رساند. از ربات ربات خود ، مریخ نورد Perseverance.

هلی کوپتر به جای اینکه فقط از مریخ نورد جلوتر بپرد ، از یک منطقه میان ماسه میانبر استفاده کرده و در این زمینه رکوردهایی را برای مسافت ، زمان هوا و سرعت ثبت کرد. این هواپیما با سرعت ۱۶ فوت (۵ متر) در ثانیه حرکت می کند و ۱۶۶٫۴ ثانیه پرواز می کند در حالی که از مناظر زیر عکس می گیرد.

زمین زیر چند چالش جدید برای سیستم ناوبری هلیکوپتر به وجود آورد که برای مقابله با مسطح تر طراحی گردیده بود. زمینی نبوغ مجبور بود “شیب های زیاد و لرزش” را درک کند و تیم آن نگران بودند که این ماشین ممکن است به طور تصادفی در یک منطقه خیانت آمیز فرود بیاید. ناسا آن را “عصبی ترین پرواز از زمان پرواز ۱” توصیف کرده است. در حالی که پرواز پرخطر بود ، اما برای آنچه همیشه آزمایش پر خطر و دارای پاداش بالا در نظر گرفته می گردید ، منطقی بود.

نبوغ در حال حاضر بر موانع مختلف بالقوه غلبه کرده است ، از اشکال نرم افزاری تا ناهنجاری در پرواز .

“یک پرواز موفق نمایش قدرتمندی است که یک وسیله نقلیه هوایی (و فقط یک وسیله نقلیه هوایی) می تواند در زمینه اکتشاف مریخ به وجود آورد – سفر سریع در زمینهای غیرقابل عبور در حالی که اهداف علمی جالب را جستجو می کنید ، “ناسا گفت.

تقویم فضایی ۲۰۲۱ CNET را دنبال کنید تا از آخرین اخبار فضایی امسال مطلع شوید. حتی می توانید آن را به تقویم Google خود اضافه کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت