انرژی هسته ای تمیز و ایمن است. چرا ما بیشتر از آن استفاده نمی کنیم؟

2021-07-06
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت یک آزمایش سریع فکری. اگر تمام بشریت سوخت های فسیلی و تجدیدپذیر بود ، بحث آب و هوا چگونه بود ، و امروز یک نابغه مهندسی اختراع جدیدی را کشف کرد: انرژی هسته ای. این فرضی است که دیتمار دیترینگ ، یک کارآفرین آلمانی ساکن ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

یک آزمایش سریع فکری. اگر تمام بشریت سوخت های فسیلی و تجدیدپذیر بود ، بحث آب و هوا چگونه بود ، و امروز یک نابغه مهندسی اختراع جدیدی را کشف کرد: انرژی هسته ای. این فرضی است که دیتمار دیترینگ ، یک کارآفرین آلمانی ساکن نیویورک برای من مطرح کرده است.

او گفت ، “قبل از اینکه آهی بکگردید ، گفت:” من مطمئنم که جهنم آن را توسعه خواهیم داد. “ما در حال حاضر به دنبال دنیای دیگری هستیم.”

تشخیص اینکه انرژی هسته ای می تواند کلید حل بحران آب و هوا باگردید. دیترینگ ، عضو سابق حزب سبز آلمان ، اکنون اوقات فراغت خود را به عنوان رئیس مشترک گروه حمایت از هسته ای نیویورک می گذراند. او بخشی از موج دوستداران محیط زیست است که برای انرژی هسته ای بیشتر کار می کنند.

اگرچه این واژه تصاویری از مناظر خرد گردیده توسط بلایای اتمی را به ذهن متبادر می کند – هیروشیما ، چرنوبیل ، فوکوشیما – طرفداران مانند دیترینگ و همکار وی اریک داوسون اشاره می کنند که انرژی هسته ای مقدار زیادی برق تولید می کند در حالی که در کنار آن هیچ کربنی منتشر نمی شود. [۱۹۶۵۹۰۰۲] این امر آن را از سوخت های فسیلی ، سازگار اما کثیف و تجدیدپذیرها ، که تمیز اما وابسته به هوا هستند ، جدا می کند. نیروگاه های هسته ای برخلاف شهرت آخرالزمانی خود نسبتاً ایمن هستند. برآورد می شود که انرژی زغال سنگ حدود ۳۵۰ برابر تعداد افراد در هر تراوات ساعت انرژی تولید گردیده ، عمدتا ناشی از آلودگی هوا ، در مقایسه با انرژی هسته ای را از بین می برد.

“هر سیاست انرژی دارای موافقان و مخالفانی است ، و ما احساس می كنیم كه پس از بررسی كامل ، این موارد بیشتر از مضرات انرژی هسته ای است” ، داوسون ، یك مبارز مردمی در هسته ای نیویورك گفت.

این بیانیه بحث انگیز است. بسیاری از دانشمندان و متخصصان محیط زیست می گویند انرژی هسته ای بسیار خطرناک و گران است که ساخت گیاهان بسیار طولانی می شود. جوزن آسوكا ، مدیر انستیتوی استراتژی های جهانی زیست محیطی در كاناگاوا ، ژاپن می گوید: “گسترش انرژی های تجدید پذیر یا صرفه جویی در مصرف انرژی ، استفاده بهتر از پول از نظر كاهش تغییرات آب و هوایی است.”

اما بسیاری از دانشمندان و متخصصان معتقدند که انرژی هسته ای برای دستیابی به بی طرفی کربن تا سال ۲۰۵۰ ضروری است. “جیمز هانسن” ، دانشمند سابق ناسا ، که به خاطر افزایش آگاهی از گرم گردیدن کره زمین در اواخر دهه ۸۰ میلادی اعتبار دارد ، نوشت: “کسی که علاقه جدی به جلوگیری از افزایش میزان خطرناک گرم گردیدن کره زمین دارد باید از انرژی هسته ای دفاع کند.” ، در ستونی در سال ۲۰۱۹٫

این اردوگاه دوم در سوگ کاهش انرژی هسته ای است ، که از زمان فروپاشی ۲۰۱۱ در فوکوشیما افزایش یافته است. آژانس بین المللی انرژی تخمین می زند که جهان پیشرفته در آستانه از دست دادن ۶۶٪ از ظرفیت هسته ای فعلی خود تا سال ۲۰۴۰ است. در ایالات متحده ، جایی که انرژی هسته ای تقریبا ۴۰٪ از انرژی کم کربن این کشور را تولید می کند ، از سال ۲۰۱۳ ۱۱ راکتور از رده خارج گردیده اند – – و نه نفر دیگر به زودی به آنها می پیوندند.

آخرین بازنشستگی مرکز انرژی پوینت هند بود که قبلاً ۲۵٪ برق مورد استفاده ۱۰ میلیون نیویورکی را تولید می کرد. یکی از راکتورها سال گذشته تعطیل گردید و دیگری راکتور ۳۰ ​​آوریل دنبال گردید. نتیجه؟ انتشارات بالاتر با پر گردیدن شکاف برق توسط گاز طبیعی.

داوسون گفت: “تمام هدفی که همه در مورد آن صحبت می کنند افزایش الکتریسیته با انتشار صفر است ، با این وجود آنها منبع اکثریت قریب به اتفاق الکتریسیته انتشار صفر را خاموش می کنند.” “بنابراین این ما را دیوانه می کند.”

مشکل روابط عمومی هسته ای

برای اطمینان ، خطرات وجود دارد.

Meltdowns ، گرچه از یک نسل نادرتر است ، اما عواقب ناگوار دارد. و این س ofال که چگونه بهترین ذخیره زباله های هسته ای را ذخیره کنیم بحث برانگیز است: ایالات متحده ۹ میلیارد دلار در ساخت یک محل ذخیره سازی در کوه یوکا قبل از کنار گذاشتن پروژه سرمایه گذاری کرد ، اگرچه فنلاند ، فرانسه و کانادا راه حل های بالقوه پیدا کرده اند. (ایالات متحده همچنین با پرتاب زباله های هسته ای به خورشید بازی می کرد. این برنامه ها نیز کنار گذاشته گردیدند.)

در نتیجه ، شهرت انرژی هسته ای از بزرگترین موانع آن است. در تصور عمومی ، انرژی هسته ای فاجعه را پیش بینی می کند. اما این اعداد داستان دیگری را روایت می کنند. برآورد مرگ و میر ناشی از حوادث هسته ای از کمتر از ۱۰،۰۰۰ تا حدود ۱ میلیون نفر است. همانطور که می توانید استنباط کنید ، این یک رقم بسیار مورد بحث است – اما در هر دو مورد با تلفات ناشی از آلودگی سوخت های فسیلی کوتوله گردید. بر اساس مطالعه ای در فوریه هاروارد ، حدود ۸٫۷ میلیون مرگ زودرس فقط در سال ۲۰۱۸ ناشی از آلودگی سوخت های فسیلی بود.

بیل گیتس ، در پاسخ به این سال که آیا انرژی هسته ای راهی برای تغییر آب و هوا است ، پاسخ داد: “اگر مردم منطقی بودند ، بله. “

مشکل روابط عمومی قابل درک است. سیزده سال قبل از افتتاح اولین نیروگاه هسته ای آمریکا ، از همین فناوری برای تخریب هیروشیما و ناگازاکی استفاده گردیده بود. هیچ کس بیش از رئیس جمهور دویت آیزنهاور ، که با تولید برق هسته ای با یک حمله رعد اسا همراه بود ، ابر سیاه را که بر روی انرژی اتمی آویزان است ، ارزیابی نمی کند. وی در سخنرانی خود در حال حاضر معروف Atoms for Peace قول داد: “این بزرگترین نیروهای ویرانگر را می توان به یک مزیت بزرگ ، به نفع همه بشریت تبدیل کرد.”

بنابراین وعده جذاب انرژی ارزان و تمیز ۱۱ کشور بود تا سال ۱۹۷۰ راکتورهای هسته ای ساخت و صدها نفر دیگر برای توسعه سفارش داده گردیدند. کمیسیون انرژی اتمی که به تازگی ایجاد گردیده است انتظار داشت که تنها ایالات متحده بیش از ۱۰۰۰ راکتور تا سال ۲۰۰۰ کار کند. اما چنین نبود. چهل سال بعد ، تخمین زده می شود که ۴۴۰ راکتور هسته ای در حال کار هستند – در سطح جهانی .

سه دلیل اصلی برای کاهش هسته ای از دهه ۷۰ وجود دارد. گروه های زیست محیطی ، از ترس ذوب گردیدن هسته ای و گسترش سلاح ، شروع به لابی گری برای جلوگیری از ساخت نیروگاه های جدید کردند. در ایالات متحده ، نتیجه كاری از مقررات ایمنی جدید بود كه ساخت و بهره برداری از كارخانه ها را دو تا سه برابر بیشتر هزینه كرد.

دوم جزیره سه مایل بود ، كه در آن یك نقص مكانیكی در یك نیروگاه پنسیلوانیا منجر به نشت اشعه در خارج از گیاه. اگرچه کسی کشته نگردیده است ، اما این دست کم باعث توقف فوری در توسعه انرژی هسته ای گردید – به علاوه مقررات بیشتر در مورد نیروگاه های موجود ، و باعث افزایش بیشتر هزینه ها گردید.

سوم و مهمترین: چرنوبیل . این ویرانی فاجعه بار متوجه وحشتناکترین جنبش ضد هسته ای گردید: براساس برآوردهای محافظه کارانه سازمان بهداشت جهانی ۴۰۰۰ نفر جان خود را از دست دادند و بیش از ۱۳۰،۰۰۰ نفر تخلیه گردیدند. (یک برآورد گردیدید از تلفات واقعی بیش از ۹۰۰۰۰۰ نفر است.) این حادثه منفی دیگری از انرژی اتمی را نشان می دهد – خسارت پایدار چقدر می تواند باگردید. پیش بینی می شود که تمیزکاری هسته ای ۸۱ سال به طول انجامیده باگردید.

چرنوبیل توقف قدرت هسته ای را تعیین کرد. ایتالیا یک سال بعد آن را کاملاً ممنوع کرد و ۲۶ سال طول می کشید تا ساخت راکتور هسته ای دیگری در ایالات متحده روشن شود. تا سال ۱۹۸۷ ، به نظر می رسید جهان تصمیم گرفته است که انرژی هسته ای انرژی آینده نیست.

اما این قبل از تغییر شرایط آب و هوایی به عنوان بزرگترین تهدید وجودی ما بود.

تصور می شود که انرژی هسته ای بسیار کشنده است ، اما افراد بسیار کمی نسبت به نیروی نفت ، ذغال سنگ و گاز را می کگردید.

Collin Buenerkemper / CNET

هنگامی که خورشید نمی درخگردید …

این اصطلاح “محیط بان” اغلب به عنوان جلب توجه می شود ، اما می تواند معنی های مختلفی داشته باگردید. در گذشته به افرادی گفته می گردید که سعی در محافظت از حیات وحش و اکوسیستم های طبیعی دارند. در قرن بیست و یکم ، این اصطلاح برای محصور کردن نیاز به مبارزه با تغییرات اقلیمی ساخته گردیده توسط انسان تکامل یافته است.

تمایز بین این دو رشته محیط زیست دلیل ایجاد اختلاف در جامعه علمی در مورد انرژی هسته ای است.

در یک طرف خالصانی هستند که معتقدند انرژی هسته ای ارزش خطر و راه حل انحصاری برای آب و هوا را ندارد. بحران انرژی تجدیدپذیر است. طرف مخالف موافقت می کند که انرژی های تجدیدپذیر بسیار مهم هستند ، اما می گوید در صورت عدم تابش خورشید و وزش باد ، جامعه برای تأمین برق به یک نیروی پایه نیاز دارد. انرژی هسته ای ، به مراتب تمیزتر از نفت ، گاز و زغال سنگ ، یک گزینه طبیعی است ، خصوصاً در مواردی که ظرفیت برق آبی محدود است.

“لئون کلارک ، مدیر تحقیق در مرکز گفت:” درست است که انرژی هسته ای می تواند تأثیرات منفی محلی داشته باگردید. ” برای پایداری جهانی ، “اما این یخچالهای طبیعی شما را ذوب نمی کند.”

کلارک ، که به گزارش های نویسندگان برای هیئت بین دولتی سازمان ملل در مورد تغییر اقلیم کمک کرد ، یک طرفدار انتقادی انرژی هسته ای نیست ، اما می گوید که این یک ارزشمند است

“دلیل اصلی همه اینها درجه ای است که شما فکر می کنید با ۱۰۰٪ تجدیدپذیر می توانیم اهداف آب و هوایی را برآورده کنیم.” “اگر اعتقاد ندارید که ما می توانیم این کار را انجام دهیم و به آب و هوا اهمیت می دهید ، مجبور هستید که به چیزی مانند هسته ای فکر کنید.”

دستیابی به تجدیدپذیری ۱۰۰٪ جهانی نیز به همین مناقشه است. شهرهایی مانند بورلینگتون ، ورمونت سالهاست که “۱۰۰٪ قابل تجدید” هستند. اما این شهرها غالباً دارای جمعیت اندکی هستند ، که گاه گاهی اوقات به انرژی سوخت فسیلی متکی هستند و منابع تجدیدپذیر قابل توجهی را نیز در اختیار دارند. در همین حال ، کشورهایی که موفق به خالی کردن انرژی های تجدیدپذیر می شوند به طور معمول به لطف توانایی های فوق العاده برق آبی این کار را انجام می دهند.

“نروژ ، ایسلند ، نیوزیلند ، کشورهایی مانند اینها به طور طبیعی منبع برق زیادی دارند ، بنابراین من در آنجا هسته ای را تبلیغ نمی کنم ، “داوسون ، مبارز از هسته ای نیویورک می گوید. “اگر [renewables] کار کند ، و کیفیت زندگی در جهان اول را فراهم می کند ، عالی است! اما اکثر کشورها قادر به انجام چنین کاری نیستند.”

آلمان به عنوان بهترین مطالعه موردی برای كشوری بزرگ و صنعتی كه به سمت انرژی سبز سوق داده اند ، ایستاده است. آنگلا مرکل ، صدراعظم ، در سال ۲۰۱۱ ، Energiewende را اعلام كرد ، يك انتقال انرژي كه باعث اتمام هسته و زغال سنگ در حال مرحله بندي در منابع تجديدپذير مي شود. تولید برق بادی و خورشیدی از سال ۲۰۱۰ بیش از ۴۰۰٪ افزایش داشته و انرژی های تجدید پذیر ۴۶٪ برق کشور را در سال ۲۰۱۹ تأمین می کنند.

اما پیشرفت در سالهای اخیر متوقف گردیده است. بی ثباتی انرژی های تجدیدپذیر فقط به این معنی نیست که غالباً انرژی در شب تولید نمی شود بلکه خورشید و باد می توانند شبانه شبکه را غرق کنند و شرکت های تولیدی را مجبور به پرداخت هزینه به مشتریان برای استفاده از برق کنند. تأمین زیرساخت های شبکه برای انتقال این مقدار زیاد انرژی سبز از شمال آلمان به جنوب صنعتی آن تلاش می کند ، به این معنی که بسیاری از کارخانه ها هنوز با زغال سنگ و گاز کار می کنند. با برخی از شهروندان که در حال ساخت توربین های بادی جدید با اعتراض گردیدید هستند ، در برخی از نقاط نیز محدودیت سیاسی وجود دارد.

نتیجه این است که انتشار گازهای گلخانه ای آلمان از سال ۲۰۱۰ حدود ۱۱٫۵ درصد کاهش یافته است – آهسته تر از متوسط ​​۱۳٫۵ درصد اتحادیه اروپا.

روابط بین الملل بد انرژی هسته ای با سلاح های اتمی شروع می شود ، اما تعداد فزاینده ای از متخصصان معتقدند که می توان از آن برای کمک به مبارزه با تغییرات آب و هوا استفاده کرد.

Collin Buenerkemper / CNET

هسته ای جایگزین انرژی های تجدیدپذیر می شود – و گاز

پیشرفت متوقف آلمان در كاهش انتشار گازهای كبدی به منزله یك ادعای كیفیت تغییر از كثیف بودن به انرژی پاک است. کاهش انتشار کربن به معنای راه اندازی مزارع بادی و خورشیدی است ، اما همچنین باعث بهبود بهره وری انرژی و مقابله با انتشارات حمل و نقل می شود. غفلت از چنین مناطقی بخشی از این است که میزان تولید گازهای گلخانه ای در آلمان همچنان زیاد است ، اما بحث برکناری زودهنگام انرژی هسته ای نیز بعنوان یک نقص اساسی Energiewende مطرح می شود.

انرژی سبز بخشی از شکاف ناشی از کاهش بخش هسته ای را افزایش داده است ، اما ذغال سنگ و گاز نیز همینطور است. در ژاپن نیز وضعیت به همین منوال است. در جهت دور گردیدن از انرژی هسته ای پس از فوکوشیما ، این کشور قصد دارد در ۵ سال آینده ۲۲ کارخانه جدید تولید زغال سنگ ایجاد کند.

نیویورک ، مانند سایر مناطق ایالات متحده ، همان مسیر را دنبال می کند. هنگامی که راکتور دوم و نهایی مرکز قدرت هند پوینت در ۳۰ آوریل بسته گردید ، اوج بحث ۲۰ ساله بود: از کارافتادگی نیروگاه برای اولین بار در سال ۲۰۰۲ به دلیل احتمالاً هدف حمله تروریستی پس از ۱۱ سپتامبر پیشنهاد گردید. [۱۹۶۵۹۰۰۲] اضطراب عمومی نسبت به Indian Point قابل درک است. اگرچه غلظت کافی برای خطرناک نبودن ، آب حامل ذرات رادیواکتیو از گیاه به رودخانه هادسون می ریزد. سیستم خنک کننده ای که آب را از هادسون می مکد ، مضرتر است و باعث تخریب ماهی و لارو می شود. و همانطور که فرماندار اندرو کوومو اشاره کرده است ، گیاه به طور غیرمعمولی به یک شهر بسیار متراکم نزدیک است ، که این باعث می شود که یک فروپاشی به خصوص فاجعه بار باگردید. اینکه میلیون ها آمریکایی از اعلام تعطیلی کارخانه خوشحال گردیدند جای تعجب نیست.

اما اکنون قسمت سخت آن فرا رسیده است.

نیویورک ، ایالتی با جمعیت بیشتر از اکثر کشورها ، متعهد گردیده است که ۷۰٪ برق خود را از منابع بدون کربن تا سال ۲۰۳۰ تأمین کند. برای این منظور در مزارع بادی سرمایه گذاری زیادی کرده است. اما با تأسیس سه نیروگاه گاز طبیعی برای تأمین نیرو تاکنون تولید گردیده توسط Indian Point ، به دنبال تعطیلی نیروگاه ، تولید گازهای گلخانه ای افزایش می یابد. این بیش از حدس است: سهم گاز طبیعی در مصرف انرژی پس از بسته گردیدن اولین راکتور هند پوینت در سال گذشته از ۳۶ به ۴۰ درصد رسیده است.

منتقدان هسته ای استدلال می كنند كه این افزایش موقتی است و در نتیجه گسترش انرژی باد جایگزین خروجی هند پوینت خواهد گردید. دترینگ هسته ای نیویورک این منطق را رد می کند.

دیترینگ گفت: “مردم می گویند ،” خوب ، ما هسته را با باد و خورشید جایگزین می کنیم “. http://www.cnet.com/ گفت:” اما من فکر می کنم که این در این عقب ما می خواهیم سوخت های فسیلی را جابجا كنیم. “

این سناریویی است كه احتمالاً در سال های آینده به دلیل ساخت و ساز در نیروگاه ها به طور مكرر اتفاق می افتد. در حال حاضر برای دستیابی به هدف انتشار گازهای ۲۰۳۰ ، كالیفرنیا از دست خواهد داد دو راکتور در سال ۲۰۲۵ – و یک پنجم برق فاقد کربن آن با آنها. انرژی هسته ای ۹۳٪ از برق بدون کربن پنسیلوانیا را قبل از اینکه یکی از پنج راکتور آن در سال ۲۰۱۹ خاموش شود ، تأمین می کرد.

در حالی که جهان توسعه یافته با کربن زدایی دست و پنجه نرم می کند ، كشورهای در حال توسعه پرجمعیت با مسئله دیگری مقابله می كنند: افزایش نیرو به هر طریقی كه لازم باگردید. هند ۷۵٪ برق خود را از نیروگاه های زغال سنگ تأمین می كند و با حدود ۱۸۰ میلیون هندی كه هنوز به برق شبكه دسترسی ندارند ، برنامه های بیشتری را در نظر دارد. چین بزرگترین سرمایه گذار جهان در نیروگاه هسته ای – ۴۹ راکتور در حال کار هستند و در سالهای آینده ۱۸ راکتور دیگر نیز به آنها ملحق می شوند – اما ظرفیت نیروگاه های ذغال سنگ برنامه ریزی گردیده آن بیش از ناوگان فعال ایالات متحده است. [۱۹۶۵۹۰۰۲] “چه کسانی بزرگترین طرفداران پرداختن به وضعیت آب و هوا هستند؟ کلارک گفت: “این همان چیزی است که انتظار دارید: کشورهای ثروتمندتر.” کشورهایی که از سطح توسعه پایین ترند ، نگرانی های دیگری دارند. آنچه در این کشورها به فروش می رسد کاهش آب و هوا نیست ، این یک مسئله طولانی مدت است. “

این فقط درک عمومی و نگرانی های ایمنی نیست که مانع از تصویب انرژی هسته ای می شود ، بلکه نگرانی های بیشتر مردم و زمان و پول برای عابران پیاده است. ایالات متحده نیز: بدون قیمت کربن ، گاز طبیعی ارزان قیمت به مراتب مقرون به صرفه تر از انرژی هسته ای است.

Asuka ، از انستیتوی استراتژی های زیست محیطی جهانی کاناگاوا ، می گوید: “هزینه مهمترین مسئله برای همه چیز است.” برای کشورهای در حال توسعه و یا کسانی که مشتاق رسیدن به مهلت ۲۰۳۰ برای شروع کار ساخت نیروگاه ها هستند ، مفید نیست ، زیرا هزینه آنها بسیار طولانی است و ساخت آنها بسیار طولانی می شود. او ادعا می کند که سرمایه گذاری باید برای صرفه جویی در انرژی و فن آوری های تجدید پذیر انجام شود.

“انرژی هسته ای آسوکا می گوید از نظر هزینه ، امنیت و زمان بسیار مفید است.

تعداد معدودی از شرکت های سازنده نسل بعدی راکتورهای هسته ای فکر می کنند که می توانند این وضعیت را تغییر دهند.

نسل بعدی

نیروگاه های هسته ای سرمایه گذاری عظیمی دارند. نه تنها هزینه آنها بیش از ۱۰ میلیارد دلار است ، بلکه ساخت آنها اغلب بین هشت تا ۱۲ سال به طول می انجامد. این بدون فاکتور در تأخیرها و هزینه های اضافی بودجه است که معمول است. در گزارش وضعیت صنعت هسته ای جهانی ۲۰۱۹ آمده است: “تثبیت آب و هوا ضروری است ، انرژی هسته ای کند است.”

مدل ایالات متحده برای تولید نیروگاه هسته ای به ویژه ناکارآمد است. هر ایالت استانداردهای تاسیساتی و مقررات ایمنی خاص خود را دارد که نیاز دارد نیروگاه ها متناسب با مناطق خود باشند. در مقابل ، فرانسه چند نوع راکتور طراحی و به صورت انبوه در سراسر کشور تولید کرد – و اکنون بیش از ۷۰٪ برق خود را از انرژی هسته ای تأمین می کند. کره جنوبی با استفاده از روش های مشابه توانست هزینه انرژی هسته ای را بین سالهای ۱۹۷۱ تا ۲۰۰۸ به نصف کاهش دهد. آن را با ایالات متحده مقایسه کنید ، جایی که هزینه های بین دهه ۶۰ و ۸۰ به ۱۰۰۰٪ افزایش یافت.

X-Energy ، یکی از چندین شرکت ساخت راکتورهای هسته ای “Gen IV” ایمن تر و ارزان تر ، امیدوار است که این روند را معکوس کند. . طرحهای بستر سنگریزه ای X-Energy با سوخت هسته ای محصور گردیده در حداکثر ۲۲۰،۰۰۰ توپ گرافیتی به اندازه بیلیارد کار می کند – که به گفته شرکت ، این ذوب از نظر جسمی غیرممکن است.

هنگامی که ساختار فلزی که در آن شکافت هسته ای رخ می دهد ، ذوب می شود و نشت می کند. یا پارگی به عنوان مثال ، در چرنوبیل ، خطای اپراتور باعث انفجار بخار گردید که باعث باز گردیدن راکتور هسته ای ، آزاد کردن گاز رادیواکتیو و بقایای آن گردید.

 photo-pebbleinhand-small

X-Energy سوخت هسته ای خود را در داخل یک توپ بیلیارد محصور می کند محصور سازی گرافیت. این ادعا می کند که ذوب گردیدن در راکتورهای آن غیرممکن است.

X-Energy

گرافیت محصوركننده مواد هسته ای مورد استفاده در راكتورهای X-Energy می تواند تا ۳۲۰۰ درجه فارنهایت را تحمل كند ، یعنی حدود ۱۰۰۰ درجه بیشتر از گرمای ناشی از فروپاشی چرنوبیل. حتی اگر یک راکتور از هم پاشیده شود ، تمام عناصر رادیواکتیو همچنان در داخل گرافیت موجود خواهند بود.

Yvotte Brits ، مهندس هسته ای در X-Energy گفت: “حادثه در چرنوبیل – با راکتور ما غیرممکن است.” “راکتور هرگز نمی تواند ذوب شود ، مهم نیست که اپراتور چه کاری انجام دهد. آنها می توانند بدترین اشتباه را انجام دهند اما هنوز نمی توانند راکتور را ذوب کنند.”

این بدان معنی است که گیاهان فقط ایمن نیستند ، بلکه ساخت آنها بسیار ارزان تر و سریعتر است . اگر ذوب گردیدن غیرممکن باگردید ، مقررات ایمنی که نیروگاه های برق را در ایالات متحده بسیار گران می کند ، لازم نیست. همچنین ساختار مهار غول پیکر که به طور معمول یک هسته هسته ای را احاطه می کند ، ساخته نخواهد گردید ، که به نوبه خود به X-Energy اجازه می دهد تا کارخانه های مدولار را در کارخانه بسازد تا اینکه آنها را در یک مکان ساخت.

اولین کارخانه در سال ۲۰۲۷ به اتمام می رسد ، و یک کارخانه دیگر در سال بعد قرار دارد. بریتانیایی ها می گویند که این شرکت در نهایت ظرف دو سال قادر به تکمیل یک راکتور خواهد بود.

X-Energy یکی از بسیاری از شرکت های ساخت نیروگاه های نسل بعدی است که قول می دهند قول آیزنهاور در مورد انرژی اتمی ارزان ، ایمن و گسترده را تحقق بخشند. مورد دیگر TerraPower مورد حمایت بیل گیتس است ، که در حال ساخت راکوری است که هدف آن حل مشکلات و هدر رفت با از بین بردن اورانیوم تخلیه گردیده است. اکتبر گذشته توسط وزارت انرژی ۸۰ میلیون دلار به هر دو شرکت اعطا گردید تا کمک مالی راکتورهای آینده را تأمین کنند.

دارن گیل ، معاون X-Energy می گوید: “من تقریباً ۴۰ سال در صنعت بوده ام ، هیچ زمانی بهتر از الان نیست.” رئیس عملیات تجاری “مردم به این درک رسیده اند که ما نمی توانیم از هر دو طریق آن را داشته باشیم. ما نمی توانیم از داشتن [clean] خواستار شویم و سپس از ساختن نیروگاه های هسته ای برای تحقق آن امتناع می کنیم.

” کنگره ، عمومی نظر ، همه شروع به تغییر می کنند ، زیرا آنها دیدند که گزینه بیشتری برای ساختن نفت و گاز است. “

خوش بینی گیل تا حدودی از برنامه مشاغل آمریکایی رئیس جمهور جو بایدن ناشی می شود ، یک پیشنهاد بزرگ زیرساخت که مقرراتی برای تأمین بودجه راکتورهای هسته ای پیشرفته دارد. این خبر خوبی برای شرکتهایی مانند X-Energy است – و برای جهانیان اگر این طرحها متناسب با پتانسیل آنها باگردید – اما برای زیرساختهای هسته ای موجود کار چندانی نمی کند.

آینده ، امروز

“این قول می دهم ، بدتر از آن است که فکر کنید. “این سخنان ابتدایی” زمین غیرقابل سکونت “است ، مقاله ای تأثیرگذار که توسط دیوید والاس-ولز تبدیل گردیده و جزئیات ظاهری یک سیاره در حال گرم گردیدن را توضیح می دهد. کشورهای کم ارتفاع مانند بنگلادش با بالا آمدن اقیانوس ها غرق می شوند و شروع گرمای جرم مرگ و میر در انتهای پایین طیف فاجعه است. وی می نویسد: گرسنگی ، آفت ها و جنگ در پی خواهد داشت.

اینها هزینه های قابل قبول عدم تحرک است – یک خط مبنا. هیچ منبع انرژی کامل نیست ، بنابراین کاهش این نتیجه با رسیدن به خنثی گردیدن کربن به مجموعه ای از خطرات ، فداکاری ها و تصمیمات دشوار نیاز دارد. در مقابل این ، کشورها تعهدات سنگینی را برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی داده اند اما غالباً به جزئیات آنچه منجر می شود ، نادیده می گیرند.

“کشورها تعهداتی را در مورد صفر خالص متعهد می شوند که فوق العاده بلند پروازانه است ، اما ما دقیقاً نمی دانیم چگونه می توان به آنجا رسید ، “کلارک مرکز پایداری جهانی گفت. “همه گزینه ها باید روی میز باقی بمانند. من کاملاً [nuclear] را روی میز می گذارم.”

دیترینگ و داوسون از هسته ای نیویورک از خطرات انرژی هسته ای آگاه هستند. به دلایل مختلف – داوسون محافظه کاری است که در مورد آلودگی هوا و کمبود انرژی نگران است ، و یکی از اعضای سابق حزب سبز را نگران تغییر آب و هوا می داند – هر دو نادیده گرفتن انرژی هسته ای را شرم آور می دانند. برای آنها مسئله جستجوی منبع كامل انرژی نیست ، بلكه مقایسه گزینه های جایگزین است.

دیترینگ می گوید: “انرژی هسته ای پریوداست.” “ضایعات وجود دارد و خطر اشتباه وجود دارد. مقایسه آنها با چیزی که واقعی است ، اینها مسائل کوچکی است.” داوسون به نوبه خود می گوید اگر یک گزینه جایگزین بهتر به وجود بیاید طرفدار انرژی هسته ای نخواهد بود.

وی گفت: “اما امروز ، من فكر می كنم این قابل اعتمادترین ، كارآمدترین ، مقیاس پذیرترین فن آوری بدون كربن است.” “بنابراین بیایید کاری انجام دهیم که امروز کارساز باگردید.”

تصحیح ، ۶ ژوئیه: ادعای اشتباه مبنی بر نشت تابش در نیروگاه های هسته ای را موجب مرگ می کند.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت