Windows 11 Insider Preview vs Windows 10: مقایسه معیارهای اولیه

2021-07-06
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 img-1102

Microsoft Surface Laptop Go.


Dan Ackerman / CNET

طلوع عصر ویندوز ۱۱ س manyالات زیادی را به وجود می آورد. در حال حاضر ، مهمترین مورد ممکن است این باگردید: آیا نصب ویندوز ۱۱ بتا سیستم من را از بین می برد؟

با نصب پیش نمایش داخلی Insider در چندین لپ تاپ ، پاسخ تاکنون منفی بوده است. اما عملکرد چیست؟ آیا لپ تاپ من با ویندوز ۱۱ سرعت بیشتری خواهد داشت ، زیرا بهتر بهینه گردیده است؟ یا کندتر ، زیرا ما در حال نصب یک سیستم عامل جدید بر روی سخت افزار قدیمی هستیم؟

یک پاسخ رسمی باید منتظر حداقل نامزد نهایی نهایی ویندوز ۱۱ باگردید. آنچه اکنون بیشتر مردم در عوض دارند ، پیش نمایش Insider از کانال توسعه یافته Windows Insider مایکروسافت است که کاملاً کامل و پر از اشکال نیست ( مانند موارد ذکر گردیده در اینجا).

اگر می خواهید خودتان آن را امتحان کنید ، دستورالعمل برای نحوه بارگیری نسخه بتا ویندوز ۱۱ فعلی در اینجا موجود است . همانند ویدئوی بالا ، من همیشه شما را تشویق می کنم که در مورد نصب هر بتا سیستم عامل در لپ تاپ مهم (مثلاً تنها لپ تاپ خود) ، دو بار فکر کنید. اما آنچه را که می خواهی انجام بده ، من پلیس لپ تاپ نیستم.

من پیش نمایش ویندوز ۱۱ Insider Preview را بر روی لپ تاپ جدیدتر ، Surface Laptop Go از مایکروسافت نصب کردم. و در یک لپ تاپ گیمینگ پیشرفته قدیمی ، Alienware Area-51m. امتیازات آزمون معیارها برای آنها در ویندوز ۱۰ و ۱۱ مقایسه گردید. با در نظر داشتن ویندوز ۱۰ معمولی در مقابل ساخت اولیه و حشره دار ویندوز ۱۱ دقیقاً مقایسه ۱: ۱ نیست ، این نتایج در زیر است. این یک عکس فوری از برخی از نتایج اولین نتایج رو در رو من است و قطعی نیست.

Windows 10 vs Windows 11 Dev Beta

Alienware Area-51m [3.6GHz Intel Core i9-9900K; 32GB DDR4 SDRAM; 8GB Nvidia GeForce RTX 2080; (2) 512GB SSD RAID 0 + 1TB HDD] GeekBench 4 Cinebench R15 ۳D Mark Port Royale
Windows 10 ۳۰۲۷۱ ۱۹۹۴ ۵۷۶۹
Windows 11 (Dev Beta 22000.51) ۲۹۴۴۴ ۱۸۱۰ ۶۱۰۸
[For all tests: Higher scores are better]
Laptop Go [1.0GHz Intel Core i5-1035G1; 8GB LPDDR4; Intel UHD Graphics; 256GB SSD] GeekBench 5 (چند هسته ای) Cinebench R20
ویندوز ۱۰ ۲۹۸۳ ۱۰۳۴
ویندوز ۱۱ (توسعه بتا ۲۲۰۰۰٫۵۱) ۳۳۹۹ ۱۰۹۶

به طور کلی ، به راحتی می توانم بگویم که در هر دو مورد ، استفاده از ویندوز ۱۱ در این لپ تاپ ها تقریباً مشابه استفاده از ویندوز ۱۰ بود. برای Surface Laptop Go ، که هزینه ای در حدود ۷۰۰ دلار دارد ، من از برای Alienware Area-51m ، من از نسخه های آزمایشی از زمانی که ابتدا آن سیستم را در سال ۲۰۱۹ بررسی کردم ، استفاده کردم. ۱۱ ، در حالت بتا ، عملکرد بهتری در نسخه های جدید بنچمارک ها داشت (و در نسخه های قدیمی کمی بدتر).

من با چند باگ Windows 11 روبرو گردیدم ، از جمله یکی از مواردی که ابزار جستجوی Start Start ورودی صفحه کلید را قبول نمی کند. (سعی کنید Wn + R را بزنید تا یک جعبه Run باز شود ، سپس می توانید آن را ببندید).

ما همچنان به دنبال توسعه ویندوز ۱۱ و MacOS مونتری هستیم ، که هر دو باید توسط مصرف کنندگان عمومی آماده شوند پایان سال ۲۰۲۱٫

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت