نرخ رهن امروز ۶ ژوئیه ۲۰۲۱: نرخ ها عقب نشینی می کنند

2021-07-06
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 003-cnet-finance-mort-moving-moving-boxes

Brittany Hosea-Small / Getty

امروز چند نرخ مهم وام کاهش یافت. میانگین نرخ بهره برای وام های ثابت ۱۵ ساله و ۳۰ ساله وام های ثابت کاهش یافته است. همچنین شاهد روند نزولی متوسط ​​نرخ ۵/۱ وام با نرخ قابل تنظیم هستیم. نرخ بهره وام هرگز در حد سنگین تعیین نمی شود ، اما نرخ بهره در پایین ترین سال گذشته است. به همین دلیل ، در حال حاضر زمان ایده آل برای خریداران مسکن احتمالی در یک نرخ ثابت است. قبل از خرید خانه ، به یاد داشته باشید که نیازهای شخصی و وضعیت مالی خود را در نظر بگیرید و از چندین وام دهنده خرید کنید تا بهترین مورد را برای خود پیدا کنید.

مقایسه نرخ وام های رهنی ملی از وام دهندگان مختلف

وام های ۳۰ ساله با نرخ ثابت

برای وام ۳۰ ساله با نرخ ثابت ، متوسط ​​نرخ پرداختی شما ۳٫۰۷٪ است که یک کاهش است ۶ امتیاز پایه به عنوان هفت روز پیش. (یک امتیاز مبنا معادل ۰۱/۰٪ است.) وام های ثابت ۳۰ ساله بیشترین مدت استفاده از وام است. وام مسکن با نرخ ثابت ۳۰ ساله معمولاً پرداخت ماهیانه کمتری نسبت به ۱۵ ساله دارد – اما اغلب نرخ بهره بالاتری دارد. شما نمی توانید به سرعت خانه خود را پرداخت کنید و با گذشت زمان سود بیشتری پرداخت خواهید کرد ، اما اگر می خواهید پرداخت ماهانه خود را به حداقل برسانید ، وام مسکن ثابت ۳۰ ساله گزینه خوبی است.

رهن ۱۵ ساله با نرخ ثابت

متوسط ​​نرخ رهن ثابت ۱۵ ساله ۲٫۳۹٪ است که نسبت به هفته قبل ۴ واحد پایه کاهش دارد. در مقایسه با رهن ثابت ۳۰ ساله ، رهن ثابت ۱۵ ساله با همان ارزش وام و نرخ بهره پرداخت ماهانه بیشتری خواهد داشت. با این حال ، اگر توانایی پرداخت هزینه های ماهانه را دارید ، وام ۱۵ ساله مزایای زیادی دارد. اینها معمولاً می توانند نرخ بهره کمتری دریافت کنند ، وام خود را زودتر پرداخت کنند و در کل نیز سود کمتری پرداخت کنند.

۵/۱ وام با نرخ قابل تنظیم

ARM 5/1 دارای نرخ متوسط ​​۳٫۰۸٪ است که از ۷ روز قبل ۶ واحد پایه کاهش یافته است. با داشتن وام رهنی با نرخ قابل تنظیم ، معمولاً نرخ بهره کمتری نسبت به رهن ثابت ۳۰ ساله در پنج سال اول دریافت خواهید کرد. اما تغییر در بازار ممکن است باعث شود نرخ بهره شما پس از آن زمان افزایش یابد ، همانطور که در شرایط وام شما شرح داده گردیده است. اگر قصد دارید خانه خود را قبل از تغییر نرخ بفروشید یا از آن سرمایه گذاری مجدد کنید ، وام با نرخ قابل تنظیم می تواند برای شما منطقی باگردید. اما اگر اینگونه نباگردید ، در صورت تغییر نرخ بازار ، ممکن است درصدد بهره بسیار بالاتری باشید.

روند نرخ وام

ما برای پیگیری تغییرات در این نرخ های روزانه از داده های جمع آوری گردیده توسط Bankrate که متعلق به همان شرکت مادر CNET است ، استفاده می کنیم. این جدول به طور خلاصه متوسط ​​نرخ های ارائه گردیده توسط وام دهندگان در سراسر ایالات متحده را نشان می دهد:

میانگین نرخ بهره وام در حال حاضر

نوع وام نرخ بهره یک هفته قبل تغییر
نرخ ثابت ۳۰ ساله [۱۹۶۵۹۰۱۸] ۳٫۰۷٪ ۳٫۱۳٪ -۰٫۰۶
نرخ ثابت ۱۵ ساله ۲٫۳۹٪ ۲٫۴۳٪ -۰٫۰۴
نرخ وام مسکن ۳۰ ساله ۳٫۰۱ ٪ ۳٫۳۳٪ -۰٫۳۲
نرخ بازپرداخت وام ۳۰ ساله ۳٫۱۴٪ ۳٫۲۰٪ -۰٫۰۶

به روز گردیده در ۶ ژوئیه ۲۰۲۱٫

چگونه نرخ وام رهنی شخصی را پیدا کنید

هنگامی که آماده درخواست وام هستید ، می توانید با یک کارگزار محلی وام مسکن تماس بگیرید یا به صورت آنلاین جستجو کنید. هنگام بررسی نرخ وام مسکن ، اهداف و وضعیت مالی فعلی خود را در نظر بگیرید. نرخ های ویژه وام براساس عواملی از جمله امتیاز اعتبار ، پیش پرداخت ، نسبت بدهی به درآمد و نسبت وام به ارزش متفاوت خواهد بود. به طور کلی ، شما می خواهید یک امتیاز اعتباری خوب ، پیش پرداخت بالاتر ، DTI پایین تر و LTV پایین تر داشته باشید تا نرخ بهره کمتری داشته باشید. نرخ بهره تنها عاملی نیست که هزینه خانه شما را تحت تأثیر قرار می دهد – حتماً فاکتورهای دیگری مانند کارمزد ، هزینه بستن ، مالیات و امتیاز تخفیف را نیز در نظر بگیرید. اطمینان حاصل کنید که با وام دهنده های متعدد – مانند اتحادیه های اعتباری و وام دهندگان آنلاین علاوه بر بانک های محلی و ملی – خرید کنید تا وام مناسب شما را دریافت کنید.

بهترین دوره وام چیست؟

هنگام انتخاب وام ، باید مدت وام یا برنامه پرداخت را در نظر بگیرید. شرایط وام مسکن که معمولاً ارائه می شود ۱۵ سال و ۳۰ سال است ، اگرچه شما می توانید وام های ۱۰ ، ۲۰ و ۴۰ ساله را نیز پیدا کنید. وامها بیشتر به رهنهای با نرخ ثابت و با نرخ قابل تنظیم تقسیم می شوند. نرخ بهره در رهن با نرخ ثابت برای مدت زمان وام تعیین می شود. برخلاف وام با نرخ ثابت ، نرخ بهره برای وام با نرخ قابل تنظیم فقط برای مدت زمان معینی (معمولاً پنج ، هفت یا ۱۰ سال) تعیین می شود. پس از آن ، نرخ سالانه بر اساس نرخ بازار نوسان می کند.

یکی از مواردی که باید هنگام انتخاب وام با نرخ ثابت و نرخ قابل تنظیم در نظر بگیرید ، مدت زمانی است که قصد زندگی در خانه خود را دارید. برای افرادی که قصد زندگی طولانی مدت در خانه جدید را دارند ، وام های با نرخ ثابت ممکن است گزینه بهتری باگردید. وام های با نرخ ثابت در مقایسه با وام های با نرخ قابل تنظیم ثبات بیشتری را در طول زمان ارائه می دهند ، اما وام های با نرخ قابل تنظیم در بعضی مواقع می توانند نرخ بهره کمتری را از قبل ارائه دهند. با این وجود اگر فقط قصد دارید خانه خود را برای چند سال نگه دارید ، می توانید با یک رهن با نرخ قابل تنظیم معامله بهتری داشته باشید. به عنوان یک قاعده کلی ، بهترین دوره وام وجود ندارد. همه اینها به اهداف و وضعیت مالی فعلی شما بستگی دارد. حتماً تحقیق کنید و بدانید که هنگام انتخاب وام مهمترین چیز برای شما مهم است.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت