اپل همیشه ضد مایکروسافت بوده است. اکنون ویندوز ۱۱ ضد اپل است

2021-07-06
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 آرم ویندوز 11 بر روی صفحه نمایش تلفن

ویندوز ۱۱ هنگامی که در اواخر سال جاری راه اندازی می شود ، یک نسخه به روزرسانی رایگان خواهد بود.


گتی ایماژ

به نظر می رسد ویندوز ۱۱ آینده مایکروسافت به روزرسانی خوبی برای نرم افزار سیستم عامل است که اکثر رایانه های شخصی جهان را تأمین می کند. اولین چیزی که هنگام مشاهده به آن توجه خواهید کرد ، طراحی ساده جدید شبیه تلفن های هوشمند و تبلت های مجهز به سیستم عامل iOS اپل و اندروید گوگل است. مایکروسافت همچنین ویژگی هایی را به منظور کمک به افراد در جهت یابی روش های جدیدی که همه ما در طی شیوع ویروس کرونا یاد گرفته ایم ، اضافه کرده است. این برنامه ها شامل نرم افزار چت ویدیویی داخلی ، فناوری برای بهتر جلوه دادن بازی های ویدیویی و دکمه ها و ویندوزهای با شکل مدرن تر برای کنترل برنامه ها و مرتب سازی اسناد است. ممکن است همان کاری باگردید که انجام نمی دهد. مدیر عامل مایکروسافت ، ساتیا نادلا ، پس از اعلام ویندوز ۱۱ در ۲۴ ژوئن ، گفت که شرکت وی در حال ساخت فناوری خود برای کار با هرچه بیشتر محصولات از جمله نرم افزار رقابت برای تلفن های هوشمند مجهز به سیستم عامل Android Android است. مایکروسافت در اواخر سال جاری ویندوز ۱۱ را به عنوان یک نسخه رایگان بروزرسانی منتشر کرد. “ویندوز سکویی است که در آن چیزهای بزرگتر از ویندوز می توانند متولد شوند.”

او با دعوت از Google برای ورود فروشگاه برنامه Google Play خود به ویندوز ، این نکته را تحت فشار قرار داد. وی همچنین به توسعه دهندگان گفت كه هم اكنون مجاز به فروش برنامه ها در فروشگاه مایکروسافت با كمترین و بدون هیچ گونه حق کمیسیون هستند ، كمی تغییر در میزان حداقل ۱۵٪ برداشت اپل و گوگل كه منجر به سقوط پرونده های دادرسی ، پروب های ضد انحصار و پیشنهاد جدید قوانین در سراسر جهان. و او گفت که از FaceTime اپل و سایر فن آوری ها در ویندوز ۱۱ و فروشگاه مایکروسافت استقبال خواهد کرد.

وی گفت: “ما می خواهیم موانعی را که امروزه اغلب وجود دارد برطرف کنیم و گزینه های واقعی و ارتباطی را ایجاد کنیم.” “سیستم عامل ها و دستگاه ها باید به نیازهای ما شکل بگیرند ، نه برعکس.”

 windows-11-check-out-the-team-chat-feature-now-on-all-devices-mp4-00-00 -11-14-still001

مایکروسافت در حال ساخت است تیم های خود چت ویدیویی را به ویندوز ۱۱ وارد می کنند.


Microsoft

اقدام مایکروسافت با ویندوز ۱۱ آخرین تغییر در دریا برای با ارزش ترین شرکت نرم افزاری جهان است. دو دهه پیش ، تلاش های مایکروسافت برای درهم شکستن رقبا از طریق نرم افزار ویندوز ، یک قاضی فدرال را به انحصار اعلام کرد. تاکتیکهای مایکروسافت و نرم افزار مستعد مشکل مایکروسافت آن را چنان مورد اهانت قرار داده بود که مردم در سراسر منطقه فن آوری کوتاه مدت شرکت را به عنوان $ M در چت روم ها برای آنچه تصور می کردند این شرکت سود بیشتری را نسبت به نیاز افرادی که از محصولات خود استفاده می کنند ، می دید.

رقبا به هم پیوست. در اوایل دهه ۲۰۰۰ ، گوگل موتور جستجوی نوپای خود را با اخلاق شرکت “Don’t Be Evil” به بازار عرضه کرد. و هنگامی که اپل فرموله کردن کمپین “Get a Mac” خود را برای کمک به بازاریابی رایانه های خود در سال ۲۰۰۵ آغاز کرد ، رایانه شخصی مجهز به مایکروسافت را به عنوان یک احمق متزلزل و متکبر قلمداد کرد.

“واقعیت این است که شما در حال حاضر مانند کیک هات کیک می فروشید ، و من باید پیام خود را بیرون بیاورم ، بنابراین من برای رایانه های قدیمی خوب ، تنها رایانه ای که تاکنون به آن احتیاج دارید ، کمی بازاریابی در بازار انجام می دهم” گفت: شخصیت PC ، بازیگر کمدی جان هاجمن ، که سپس تابلوهای “شگفت انگیز” را نگه می دارد. و “کاملا عالی!”

اما از آن زمان اوضاع تغییر کرده است. گوگل در سال ۲۰۱۵ نام تجاری معروف “Don’t be evil” را کنار گذاشت و به جای آن “انتخاب کار درست” را انتخاب کرد. (شاید به طور تصادفی نباگردید ، غول جستجو اکنون با نظارت ضد انحصاری روبرو گردیده است.) و رویکرد کنترل کننده اپل نسبت به آیفون و فروشگاه App آن به دادخواستها و تحقیقات دولتی در اروپا و ایالات متحده دامن زده است ، که به دلیل شکایات عمده شرکایی مانند سازنده برنامه دوست یابی Tinder IAC ، سرویس موسیقی Spotify و توسعه دهنده Fortnite Epic Games.

بیشتر بخوانید: Windows 11: اینها بهترین ویژگی های جدید و نحوه استفاده از آنها است ]

در همین حال ، نادلا از زمان معرفی به عنوان مدیرعامل در سال ۲۰۱۴ تغییراتی را در مایکروسافت ایجاد کرده است. وی مایکروسافت را وادار کرده است تا رویکرد خود را با شرکا ، رقبا و حتی در بخشهای خاص خود نرم کند. نادلا در سال ۲۰۱۸ به CNET گفت: “این امر در مورد” رنسانس به اندازه فقط رفع اشکالی است که خراب گردیده است. “

اکنون ، با ویندوز ۱۱ ، مایکروسافت فرصتی را می یابد تا در میان مردم متفاوت باگردید ، نه اینکه فقط رقابت کند. و سریع خواهد آمد. برنامه ریزی مایکروسافت برای راه اندازی ویندوز ۱۱ در اواخر امسال ، پس از دوره آزمایشی عمومی بتا در تابستان امسال (۱۹۴۵۹۰۰۵). شایعات حاکی از آن است که در اکتبر به زمین می نشیند ، تقریباً در همان زمان اپل به صورت رایگان سالانه به روزرسانی های نرم افزار آیفون ، آی پد و مک را نیز منتشر می کند.

ماریبل لوپز ، تحلیلگر تحقیقات لوپز گفت: “الان وقت آن است.” برای مدت زمان طولانی ، نادلا به توسعه دهندگان گفته است که مایکروسافت بازتر است ، توسعه آن آسان تر است و با صدها میلیون رایانه شخصی که هر ساله به فروش می رسد ، هنوز یک پلتفرم با فرصت است. حتی بزرگترین مانع مایکروسافت – کمبود سیستم عامل تلفن هوشمند – در حال کم رنگ گردیدن است که تراشه های موبایل کامپیوترهای بیشتری را تأمین می کنند و خطوط بیشتر تار می شوند.

این بدان معنا نیست که راهی آسان برای مایکروسافت در پیش است. اگرچه این شرکت سیستم عامل تک خود را در دسترس توسعه دهندگان قرار داده است ، اما اپل دارای دو سیستم عامل محبوب در iOS و MacOS است.

“شما نمی توانید اپل را سبک بگیرید” ، لوپز گفت ، با اشاره به اینکه “جنگی” برای آن در جریان است آینده فناوری

ویندوز بعدی

ویندوز ۱۱ دارای بسیاری از ویژگی های الهام گرفته از تلفن های هوشمند و تبلت است.


Microsoft

در دهه ۱۹۹۰ ، هنگامی که مردم برای اولین بار میز کار خود را می خریدند و برای اولین بار وارد اینترنت می گردیدند ، شرکت مایکروسافت اعلام کرد که “یک کامپیوتر روی هر میز و هر خانه” قرار داده است. تا سال ۲۰۱۵ ، تا حد زیادی موفق گردیده بود – و این زمینه حتی به قرار دادن کامپیوتر در جیب همه نیز کمک کرد. (اگرچه علی رغم تمام تلاش های مایکروسافت ، دستگاه ها آرم ویندوز بر روی خود نداشتند).

بنابراین در ادامه چه می کنید؟ نادلا تصمیم گرفت که مایکروسافت می خواهد “به هر شخص و هر سازمانی در کره زمین برای دستیابی به اهداف بیشتر”. این تفکر به وسواس مایکروسافت در مورد ویندوز خاتمه داد ، و آن را بیشتر به عنوان شرکتی تقویت کرد که محصولاتش به تولید محصولات دیگر شرکت کمک می کنند.

اما مایکروسافت قدیمی کاملاً از بین نرفت. تحلیلگران بر این باورند که جنبه های گسترده نادلا در برابر اپل در هنگام سخنرانی راه اندازی ویندوز ۱۱ فقط در گوشه زدن به بزرگترین عصبانیت مایکروسافت نبوده است. لحن او خنده دار نبود ، و مانند استیو بالمر مدیر عامل سابق وقتی استیو جابز بنیانگذار اپل برای اولین بار آیفون را در سال ۲۰۰۷ به نمایش گذاشت ، انزجارآمیز نبود. نادلا جدی بود.

“پاتریک مورهد ، تحلیلگر Moor Insights & Strategy ، با اشاره به موقعیت اپل به عنوان یک بچه خلاق و نوآور در فن آوری ، گفت:” او در تلاش است که حجاب را سوراخ کند. ” صنعت. “چند فرصت برای سوراخ كردن حجاب دارید؟”

مورهد خاطرنشان كرد كه مایکروسافت تلاش زیادی كرده است تا مطمئن شود برنامه های بهره وری Office ، نرم افزار چت تیم ها و سایر برنامه ها به خوبی در آیفون ، iPad و Mac كار می كنند. اما اپل در طی سالهای گذشته به سختی iTunes را در ویندوز به روز کرده است و حتی برنامه هایی مانند FaceTime را برای بارگیری در دسترس قرار نداده است.

مایکروسافت حاضر نگردید نادلا را برای مصاحبه در دسترس بگذارد تا درباره انگیزه های سخنرانی او صحبت کند. دلیل نادرست او هرچه باگردید ، حرکت نادلا نشان داد که زیر روکش خنک و خنک مایکروسافت ، هنوز هم آن حس انحصاری کسب و کار ناخوشایند را دارد. این یک طلسم مذهبی است ، “راجر کی ، تحلیلگر Endpoint Technologies Associated گفت.

بیشتر بخوانید: ویندوز ۱۱: تمام تفاوت های بزرگ با ویندوز ۱۰

اما حمله به اپل ممکن است نباگردید کافی باگردید تا تصورات مردم را تغییر دهد. در سال ۲۰۰۱ ، بیش از ۹ کامپیوتر از هر ۱۰ کامپیوتر موجود در کره زمین توسط ویندوز تأمین می گردیدند. طبق آمار StatCounter ، امروز به هفت از ۱۰ رسیده است.

 116-iphone-12-purple-2021

آیفون باعث می شود که اپل یک مهره سخت برای شکستن باگردید.


Sarah Tew / CNET

بنابراین نادلا ممکن است بخواهد ویندوز ۱۱ را به عنوان ضد اپل قرار دهد ، اما تأثیر مایکروسافت در این روزها تا حد زیادی به افرادی که از قبل ویندوز دارند ، گسترش می یابد. و این افراد یا به روزرسانی رایگان ویندوز ۱۱ را در پاییز امسال بارگیری می كنند یا منتظر می مانند تا تیم فناوری اطلاعات در شركتشان به آنها اجازه دهد. “هیچ کس دیگری اهمیتی نمی دهد.”

و اگر این کافی نیست ، مایکروسافت در حال ساخت نرم افزار Teams خود در ویندوز است ، روشی مشابه استفاده اپل از FaceTime با دستگاه های خود. اما واضح است که مایکروسافت می خواهد هویت خاص خود را با نحوه باز کردن ویندوز بدست آورد.

نادلا در سخنرانی ویندوز ۱۱ گفت: “ما برای دهه آینده و بعد از آن در حال ساخت هستیم.” “این اولین نسخه از دوره جدید ویندوز است.”

و شاید برای او مهمترین باگردید ، این اپل نباگردید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت