پنتاگون قرارداد ۱۰ میلیارد دلاری JEDI را لغو کرد که آمازون را در برابر مایکروسافت قرار داد

2021-07-06
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 pentagon-gettyimages-853699560

تماس تلفنی بیل کلارک / CQ

وزارت دفاع قرارداد ۱۰۵۰ دلاری JEDI رایانش ابری خود را که در مرکز مبارزه قانونی مایکروسافت و آمازون بود لغو کرد. پنتاگون گفت که قرارداد مورد مناقشه دیگر به دلیل “نیازهای در حال توسعه ، افزایش مکالمه ابر و پیشرفت صنعت” دیگر پاسخگوی نیازهای آن نیست.

این اقدام ، كه قبلاً توسط CNBC گزارش گردیده بود ، به دعوایی كه می توانست سالها به طول انجامیده باگردید ، پایان می دهد ، اگرچه یك مقام وزارت دفاع گفت این نیروی محرك این تغییر نیست.

جان شرمن ، سرپرست سرپرست ، گفت: “JEDI در زمانی ایجاد گردید که نیازهای وزارت متفاوت بود.” افسر اطلاعات وزارت دفاع ، اضافه كرد كه “چشم انداز ما پیشرفت كرده و راه جدیدی برای دستیابی به سلطه در هر دو حوزه جنگی سنتی و غیر سنتی تضمین گردیده است.” قرارداد در اکتبر ۲۰۱۹٫ انتظار می رفت که معامله ابری در طی ۱۰ سال ۱۰ میلیارد دلار ارزش داشته باگردید. آمازون ادعا كرد كه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق ، در روند تصمیم گیری وزارت دفاع دخالت كرده و در نتیجه قرارداد به مایكروسافت اعطا گردیده است. آمازون شکایتی را علیه وزارت دفاع در نوامبر ۲۰۱۹ تشکیل داد و بعداً خواستار توقف کار مایکروسافت در مورد قرارداد گردید.

مایکروسافت در یک پست وبلاگ در روز سه شنبه گفت که منطق پنتاگون را درک می کند و یک قرارداد انجام نمی دهد رابطه خود را با وزارت دفاع تعریف نکنید.

“تونی تاونز-ویتلی ، رئیس صنایع تحت نظارت ایالات متحده در مایکروسافت ، در پست نوشت:” وزارت دفاع با انتخاب دشواری روبرو گردید: با آنچه می تواند یک دعوای دعوی طولانی مدت باگردید یا راه دیگری به جلو پیدا کنید ادامه دهید. “از آنجا که امنیت ایالات متحده از طریق ارائه فن آوری های مهم برای هر قرارداد مهم تر است ، ما تصمیم وزارت دفاع را برای پیش بردن در مسیری متفاوت برای ایمن سازی فناوری مهم برای مأموریت احترام می گذاریم و قبول می کنیم.” در پست وبلاگ ، بازرس کل وزارت دفاع در سال گذشته دریافت که هیچ مدرکی دخالت در روند خرید وجود ندارد.

به جای JEDI ، پنتاگون برنامه هایی برای قرارداد ابر جدید دارد که به چندین فروشنده تعلق می گیرد. طبق گزارش بلومبرگ ، این “پیشنهادات از تعداد محدودی منابع” ، از جمله مایکروسافت و خدمات آمازون وب و همچنین فروشندگان دیگری مانند Google ، Oracle و IBM که قادر به انجام شرایط قرارداد هستند ، خواهد بود.

آمازون بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت