جانشین بزوس با افزایش نظارت بر کار ، اقدامات ضد انحصاری رشد می کند

2021-07-06
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 مدیر عامل جدید آمازون ، اندی جاسی

اندی جاسی ، مدیر عامل آمازون آمازون ، در كنفرانسی در سال ۲۰۱۷ سخنرانی می كند. به عنوان رئیس کل شرکت.


گتی ایماژ

پنج ماه از زمان اعلام جف بزوس مبنی بر اینکه اندی جاسی مدیر عامل بعدی آمازون خواهد بود ، زمان تحویل در اینجا است. بزوس روز دوشنبه خم گردید و در زمانی رئیس آمریكا گردید كه آمازون درآمد بی سابقه ای را به دست آورده است ضمن جلب نظر نظارتی.

جاسی ، که قبلاً به عنوان رئیس خدمات وب آمازون ، به عنوان مدیر اجرایی در حق خود ، تبدیل به چهره شرکتی گردیده است که سعی دارد خود را به عنوان یک کارفرمای متفکر ، یک مدیر محیط و یک شهروند شرکتی خوب نشان دهد. به همین منظور ، شرکت هفته گذشته دو اصل جدید – “تلاش برای بهترین کارفرمای زمین بودن” و “موفقیت و مقیاس مسئولیت گسترده را به ارمغان می آورد” – به لیست دستورالعمل های کارمندان در نقش های رهبری اضافه کرد.

آمازون به لطف همه گیر گردیدن ، بزرگتر از هر زمان دیگری گردیده است. تجارت خرده فروشی عظیم آن که در حال حاضر انجام گردیده است ، یک سال گذشته را صرف مقیاس بندی کرده است تا از طریق تقاضای خریداران همه گیر گیر گرفته در خانه ، پاسخگو باگردید. این شرکت از گرایش روزافزون مصرف کنندگان برای خرید آنلاین برای مواد غذایی ، نوشیدنی ها و لوازم خانگی حیوانات خانگی بهره مند خواهد گردید. علاوه بر این ، واحد محاسبات ابری خود جاسی یک سوم بازار را کنترل می کند و هنگامی که می خواهد خدمات آنلاین نگه دارد ، قدرت ترسناک را در اختیار دارد.

تحت فشار قرار دادن این تصویر از آمازون دوستانه ، پروب های ضد انحصار در حال انجام است و قانون بالقوه توانایی این شرکت در رقابت با مارک های دیگر در بازار آنلاین خود به گروهی از قانون گذاران فدرال کمک کرده است تا قانونی را پیشنهاد دهند که اساساً آن دسته از مشاغل را جدا کند و هرگونه مزیت رقابتی برای آمازون را از بین ببرد.

بنا بر گزارشات ، شورای ملی روابط کار همچنین در حال بررسی تحقیق در مورد الگوی تلافی جویی بر علیه کارگران است که پس از پیدا کردن در برخی موارد شرکت این کارگران را به طور غیرقانونی اخراج یا تنبیه می کند. آمازون همچنین منتظر تصمیم هیئت کارگری در مورد اینکه آیا اقدامات خود در طی یک کارزار سازماندهی اتحادیه در انبار آلاباما قوانین کارگری را نقض کرده است ، که احتمال ایجاد انتخابات جدید اتحادیه را دارد. اخوان بین المللی تیمسترها اعلام کرد که ایجاد نیروی کار در آمازون مهمترین اولویت آن است.

همانند بزوس پیش از او ، جاسی نیز مجبور خواهد گردید با این موشکافی مقابله کند و یک نقش بزرگ رهبری را بر عهده بگیرد. چطور او علاوه بر بخشهای هدایت شرکتی که قبلاً مسئولیت آن را بر عهده نداشت ، چگونه تحقیقات را اداره خواهد کرد ، باید منتظر ماند. او بی سر و صدا تجارت سرویس ابری آمازون را در یک رهبر بازار و سودآورترین بخش شرکت ایجاد کرد. اما او با س ofالات نهادهای نظارتی و کنگره روبرو نگردیده است.

اظهارات مطبوعاتی گذشته او نشان می دهد كه جاسی راحت در گفتگو با جنجال صحبت می كند و در مواضع آمازون در مورد اندازه و سلطه آن صحبت می كند. اما آن زمان او مسئول شرکت نبود.

حال او مجبور است در مورد طیف وسیعی از موضوعات از جمله ایجاد محصولات تشخیص چهره توسط این شرکت با انتقاد روبرو شود. ایمنی و اصالت محصولات فروخته گردیده توسط فروشندگان شخص ثالث که تقریبا نیمی از فروش آمازون را تشکیل می دهند. تأثیر آن بر محیط زیست ؛ و رفتار آن با انبار و کارگران تحویل . در پس زمینه ظاهر می شود: افزایش سوال در مورد اینکه آیا آمازون قدرت انحصار غیرقانونی دارد یا خیر.

Jassy از ارزش های شرکت آمازون پیروی می کند

تحلیلگران از تبلیغات جاسی تعجب نکردند. جاسی ، آمازونی فصلی که از نزدیک با بزوس همکاری داشته است ، از ابتدا در سال ۲۰۰۳ AWS را ایجاد کرد. در پیش گفتار کتاب ۲۰۱۷ در مورد رایانش ابری ، جاسی نوشت که تیم وی یک ابزار نرم افزاری داخلی را برای افزایش کارایی در تیم های مهندسی آمازون تهیه کرده است و آن را به یک محصول ارزشمند برای سایر مشاغل تبدیل کرده است. این امر منجر به ایجاد سرویس ذخیره سازی ساده آمازون یا Amazon S3 گردید.

از آن زمان ، AWS بر صنعت رایانش ابری تسلط یافته است و Jassy همچنان به پیشرفت در این شرکت ادامه می دهد. تا سال ۲۰۲۰ ، جاسی به عنوان بخشی از غرامت خود بیش از ۳۵ میلیون دلار سهام آمازون داشت. روز دوشنبه ، ۶۱۰۰۰ سهم اضافی به او اعطا گردید که بیش از ده سال خواهد بود. با افتتاح بازار در صبح روز سه شنبه ارزش سهام بیشتر از ۲۱۵ میلیون دلار بود.

آمازون جاسی را برای مصاحبه برای این داستان در دسترس قرار نداد. سخنرانی ها و نوشته های گذشته او نشان می دهد که جاسی اخلاق بزوس را در مورد ایده پردازی جدید پذیرفته و در صورت موفقیت ، موفقیت را افزایش داده یا در صورت لغو ادامه می دهد.

نیکلاس مک کوایر ، تحلیلگر CCS Insight که روی مدیران متمرکز است ، گفت: “این یک رویکرد زیرکانه برای برنامه ریزی جانشینی است.” وی گفت: “بزوس طرح اولیه ای را برای مشاغل اینترنتی ایجاد کرد: نوآوری سریع ، مقیاس عظیم و تمرکز بی وقفه بر مشتری” ، وی افزود که جاسی یکی از معدود افرادی است که می تواند این فرمول را تکرار کند.

“اغلب شما جسی در سخنرانی اصلی خود در AWS گفت: “برای ایجاد مشاغلی که چندین دهه به طول انجامد ، باید خودتان را چندین بار دوباره اختراع کنید:” کنفرانس اختراع در دسامبر پیش بینی کرد که جریان سازی چقدر مهم خواهد گردید.

درک جاسی از اینکه چرا رایانش ابری برای مشاغل مختلف در همه جا ضروری است ، در مورد موفقیت بزرگتر آمازون نیز صدق می کند. جاسی در پیش گفتار کتاب ۲۰۱۷ گفت: “با ابر ، شما آنچه را که نیاز دارید فراهم می کنید ، یکپارچه مقیاس را افزایش می دهید و در صورت عدم نیاز ، منابع و هزینه ها را کاهش می دهید.”

این نوع انعطاف پذیری است که در مرکز است اخلاق آمازون.

جاسی باید با جنجال هایی روبرو شود

ادامه کار در یک شرکت شرکتی که باعث موفقیت آمازون برای سهامداران گردیده است یک چیز است. دیگری با انتقاد خارجی و تلاش برای تنظیم مقررات روبرو است. همین طعم مقیاس بندی آمازون را به دلیل تسلط بر بازار و قدرت بالقوه خود برای لغو یا به دست آوردن رقبا ، در مرکز رقابت قرار داده است.

در مصاحبه سال ۲۰۱۹ با خط مقدم PBS ، جاسی با س questionsالاتی در مورد قدرت بالای آمازون برخورد کرد. در آن زمان ، وی گفت آمازون خود را چندان بزرگ نمی بیند ، فقط حدود ۱٪ از بخش خرده فروشی را در سطح بین المللی تشکیل می دهد. متقاعد کردن تنظیم کنندگان ضد انحصار از این که آمازون از هر ۱۰۰ دلار فروش جهانی خرده فروشی ۱ دلار برداشت کند ، کار متفاوتی خواهد بود. (سهم آن در ایالات متحده بیشتر است). ] جف بزوس پس از ساخت …۳:۵۰

رگولاتورها به ویژه در مورد تجارت لیبل خصوصی آمازون و توانایی بالقوه آن در مورد كاهش غیرمنصفانه سایر خرده فروشان در سیستم عامل خود با محصولات ارزان تر رقابت می كنند.

جاسی در مورد مسائل سیاسی نیز صریح بوده است. همانطور که بیزنس اینسایدر اشاره کرد ، وی در توییتی حمایت از تصمیم دادگاه عالی ایالات متحده مبنی بر حمایت از اشتغال برای کارگران دگرباش جنسی و نرخ بالای حبس در ایالات متحده را نکوهش کرد ، و او بی عدالتی قانون قتل Ahmaud Arbery ، Breonna Taylor و George Floyd در جریان AWS re: اختراع سخنرانی اصلی. بزوس در مورد مسائل سیاسی کمتر سر و صدا کرده است و مشخص نیست که آیا جاسی اکنون می تواند چنان آزادانه ابراز وجود کند که چهره آمازون شود.

جیسون شلویتزر ، استاد مدیریت بازرگانی در دانشگاه جورج تاون ، گفت که جاسی باید رویکرد دیپلماتیک را به عنوان چهره آمازون اتخاذ کند. وی گفت ، با این وجود ، مدیر عامل جدید احتمالاً مجبور نخواهد گردید از موضع گیری های سیاسی خود صرف نظر کند. شلوتزر گفت: “به نظر می رسد که سازمانها شروع به اتخاذ این مواضع عمومی بیشتر می کنند.” “این بخشی از جنبش سازمانهایی است که سعی می کنند نقش مثبتی در جامعه داشته باشند ، نه اینکه فقط برای تولید ارزش سهامداران در آنجا باشند.”

سپس توانایی آمازون برای کنترل آنچه در اینترنت وجود دارد وجود دارد. AWS بیش از یک سوم بازار ابر را فرمان می دهد. از نظر فنی ، AWS همچنین می تواند مقدار زیادی از اینترنت را به صورت آفلاین انجام دهد. در همان مصاحبه Frontline ، جاسی کنایه از این قدرت داشت.

“اگر هر نوع اثبات مستند وجود سو people استفاده افراد از این فن آوری وجود داشته باگردید ،” ما توانایی افراد را نه فقط در استفاده از این فناوری بلكه در استفاده از AWS متوقف خواهیم كرد.

جاسی به نگرانی هایی مبنی بر سو enforcementاستفاده نیروی انتظامی از فناوری تشخیص چهره آن پرداخت. اما سخنان وی امسال وقتی AWS خدمات میزبانی ابری را به Parler ، یك پلتفرم رسانه اجتماعی كه در آشوب كاپیتول در ۶ ژانویه مورد استفاده قرار گرفت ، به دلیل تعدیل نکردن محتوای خواستار خشونت ، تعلیق كرد.

اکنون جاسی باید نه تنها به عنوان مدیرعامل آمازون ، بلکه همچنین به عنوان صاحب تصمیم برای حذف آفلاین پارلر از کنگره و نهادهای نظارتی گرما بگیرد. خواه AWS در انجام این کار صحیح بوده باگردید یا خیر ، وی باید توضیح دهد که شرکت به چه معنا می تواند باگردید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت