آنچه استخوان آهوی تراشیده شده ۵۱۰۰۰ ساله درباره نئاندرتال ها به ما می گوید

2021-07-07
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

شواهد همچنان ادامه دارد که برادران نئاندرتال ما از آنچه ما به آنها اعتبار می دهیم پیچیده تر بوده است. هنری حتی. و محققان به عنوان اثبات استخوان آهوی ۵۱۰۰۰ ساله اشاره می کنند.

محققان می گویند این استخوان گوزن مهارت های طراحی نئاندرتال را به نمایش می گذارد.


V. مینکوس / دفتر میراث نیدرزاکسن

آنها استخوان انگشت کوچک پا را در حین حفاری در به اصطلاح غار تک شاخ (Einhornhöhle) در کوههای هرز در شمال آلمان کشف کردند. در میان مجموعه ای از آثار به خوبی حفظ گردیده نئاندرتال که در ورودی غار پیدا گردیده است ، استخوانی با الگویی از خطوط تراشیده منظم خودنمایی می کند. رهبر حفاری ، دیرک لدر ، از دفتر میراث ایالت نیدرزاکسن در بیانیه ای گفت: “ما به سرعت فهمیدیم که اینها علائمی نیستند که از قصاب حیوان ساخته گردیده اند بلکه کاملاً تزئینی بوده اند.” لدر و تیمی از محققان دیگر آلمانی جزئیات کشف خود را در مطالعه ای که روز دوشنبه در مجله Nature Ecology & Evolution منتشر گردید ، شرح می دهند.

فالانگ یک الگوی هندسی متشکل از دو مجموعه خط به هم پیوسته را نشان می دهد که دانشمندان معتقدند از طریق برش عمودی و به دنبال تراشیدن به دست آمده است.

محققان با استفاده از قدمت رادیوکربن در سن استخوان حاضر گردیدند. آنها می گویند این استخوان اولین قدمت موفق شی successful را نشان می دهد که باید توسط نئاندرتال ها تراشیده گردیده باگردید ، که بین ۴۳۰،۰۰۰ تا ۴۰،۰۰۰ سال پیش زندگی می کرد و نزدیکترین ژنتیک به انسان مدرن است.

معروف گردیده است که نئاندرتال ها دارای ابزار و سلاح های تراشیده گردیده و چسبهایی از تار توس تهیه می کنند ، اما علائم موجود در استخوان گوزن سطح دیگری از آگاهی و تخیل را نشان می دهد.

“در حالی که شواهد قابل توجهی در مورد هنر و رفتار نمادین در اوایل هومو ساپینس در سراسر آفریقا و اوراسیا وجود دارد ، شواهد مشابه مربوط به نئاندرتال ها پراکنده است و اغلب در بحث های علمی مورد مناقشه است”. “بنابراین هر کشف جدید برای درک ما از ظرفیت شناختی نئاندرتال بسیار مهم است.”

این استخوان از یک گوزن غول پیکر تهیه می شود ، که به عنوان یک گوزن ایرلندی نیز شناخته می شود (اگرچه نه ایرلندی است و نه یک گوزن دریایی). گونه های منقرض گردیده گوزن ۶ فوت ، ۱۱ اینچ در شانه های حیرت انگیز ایستاده بودند و بزرگترین شاخ گوزن های گوزن شناخته گردیده را داشتند.

دانشمندان با مقایسه استخوان گوزن و استخوان گاو به این نتیجه رسیدند كه انسان باستانی یا انسانهایی كه آن را تراشیده اند احتمالاً آنرا جوشانده اند تا به مواد قابل انعطاف تری تبدیل شود و به اندازه کافی محكم شود.

“احتمالاً تصادفی نیست که نئاندرتال استخوان یک حیوان تأثیرگذار با شاخهای بسیار بزرگ را برای کنده کاری خود انتخاب کرده باگردید.” از تیم تحقیقاتی

سایر تحقیقات اخیر نیز با کلیشه های نئاندرتالها مخالف است که چیزی بیش از غارنشینان بدوی است. در حالی که هنوز فاصله زمانی دقیق زمانی که نئاندرتال کاهش یافته و Homo sapiens برای اولین بار از راه رسیده است مشخص نگردیده است ، یک مطالعه نشان می دهد که این دو گونه احتمالاً با ایده های فرهنگی – به طور مشترک با الگوهای رفتاری – معامله می کردند ، بیش از آنچه دانشمندان قبلاً فرض کرده بودند. مطالعه نشان داد که نئاندرتال ها از فناوری فیبر استفاده می کنند . و دیگری نتیجه می گیرد که یک مرد ناشنوا نئاندرتال با پای آسیب دیده و بازوی گمگردیده به لطف مراقبت از جامعه خود احتمالاً در اربعین زندگی کرده است.

غار تک شاخ به این دلیل نامگذاری گردیده است که دانشمند قرن شانزدهم که درباره این سایت نوشت ، به تجارت محلی با مصنوعات تک شاخ اشاره کرد. در آن زمان تصور می گردید که استخوان های فسیل گردیده عصر یخبندان از موجودات افسانه ای به وجود آمده اند و دارای خواص دارویی هستند.

درباره نئاندرتال که استخوان گوزن را به هنر تبدیل کرد ، نمی توان برای اظهارنظر صحبت کرد

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت