مطالعه می گوید ، هوش مصنوعی YouTube بیشتر فیلم هایی را که بینندگان آرزو می کنند ندیده باشند ، ارائه می دهد

2021-07-07
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 youtube-3

YouTube ماهانه بیش از ۲ میلیارد بازدید کننده دارد و روزانه بیش از ۱ میلیارد ساعت ویدیو در آنجا تماشا می شود.


Angela Lang / CNET

بر اساس مطالعه منتشر گردیده روز چهارشنبه توسط موزیلا بر اساس گزارش های “پشیمانی” از کاربران YouTube ، توصیه های متعال YouTube در اکثر فیلم هایی که ارتش داوطلب با جمعیت زیادی از دیدن آنها پشیمان گردیده اند ، ظاهر گردید. از بین فیلم هایی که مردم اظهار پشیمانی می کنند ، ۷۱٪ توسط هوش مصنوعی YouTube توصیه گردیده است. در این گزارش آمده است: یوتیوب همچنین به افراد توصیه می کند فیلم هایی را تماشا کنند که بعداً به دلیل نقض قوانین خود پایین کشیده گردیده اند و همچنین در کشورهایی که انگلیسی زبان اصلی نیست ، فیلم های پشیمان کننده را با نرخ بالاتری نسبت به مردم کشورهای انگلیسی زبان گزارش می کنند.

YouTube گفت که نظرسنجی های خود نشان می دهد کاربران از توصیه های آنها که معمولاً مردم را به سمت ویدیوهای معتبر یا محبوب سوق می دهند ، راضی هستند. یوتیوب نمی تواند تعریف Mozilla از “تأسف آور” و نه اعتبار داده های خود را به درستی بررسی کند ، و اضافه کرد که به طور مداوم برای بهبود توصیه های خود کار می کند ، از جمله ۳۰ تغییر برای کاهش توصیه های فیلم های مضر در سال گذشته.

سایت ویدیویی عظیم Google بزرگترین منبع ویدیوی آنلاین در جهان است. هر ماه به بیش از ۲ میلیارد بیننده می رسد و مردم هر روز بیش از ۱ میلیارد ساعت را در آنجا تماشا می کنند. سالهاست که یوتیوب توصیه های الگوریتمی خود را برای رانندگی بیش از ۷۰ درصد از وقت مردم برای تماشای YouTube صرف می کند. اما گزارش موزیلا نگاهی اجمالی به برخی از کاستی های احتمالی این توصیه ها دارد.

حدود ۹٪ از فیلم های “تأسف آور” توصیه گردیده – در مجموع ۱۸۹ فیلم در این مطالعه – بعداً از YouTube حذف گردیدند. فیلم های YouTube به دلایل مختلفی از جمله نقض قوانین در برابر محتوای توهین آمیز یا خطرناک یا نقض حق نسخه برداری قابل حذف هستند. گاهی اوقات ، شخصی که ویدیو را پست کرده آن را پایین می آورد. اما این مطالعه تأیید کرد که یوتیوب برخی از فیلم ها را به دلیل نقض خط مشی های خود ، بعد از اینکه قبلاً آنها را توصیه کرده بود ، حذف کرد.

سه شنبه در مصاحبه ای برندی گورکینک ، مدیر ارگردید موزیلا در امور وکالت و نویسنده مقاله ، گفت: “این خیلی عجیب است.” “الگوریتم توصیه در واقع بر خلاف توانایی های آنها مانند پلیس برای استفاده از پلت فرم کار می کرد.” محتوای خود را ارسال کنید – با چگونگی ایجاد تعادل بین آزادی بیان و پلیس م effectivelyثر بر مواد توهین آمیز یا خطرناکی که در آنجا پست گردیده است مبارزه کرده است. در طول سال ها ، یوتیوب با اطلاعات نادرست ، نظریه های توطئه ، تبعیض ، نفرت و آزار و اذیت ، فیلم های کشتار جمعی و کودک آزاری و استثمار کودک روبرو گردیده است ، همه در مقیاس جهانی بی سابقه.

به عنوان مثال مطالعه موزیلا نشان داد که فیلم های YouTube با اطلاعات نادرست اغلب متأسف بودند. و میزان پشیمانی از ویدیوهای YouTube در کشورهایی که انگلیسی را به عنوان زبان اصلی صحبت نمی کنند ، به ویژه در برزیل ، آلمان و فرانسه ۶۰٪ بیشتر است.

این مطالعه براساس گزارش های داوطلبانه ای است که از طریق پسوند RegretsReporter ویژه ای که Mozilla برای مرورگرهای وب Chrome و Firefox ایجاد کرده است ، ارسال گردیده است. ده ها هزار نفر پسوند را بارگیری کردند و ۱،۶۶۲ حداقل یک گزارش از یک ویدیوی YouTube که از مشاهده آنها پشیمان گردیده بودند ارسال کردند ، در مجموع ۳،۳۶۲ گزارش از ۹۱ کشور بین ژوئیه ۲۰۲۰ و مه ۲۰۲۱ منتشر گردید.

این تحقیق محدودیت های زیادی دارد. افرادی که این ویدیوهای پشیمان کننده را گزارش می دهند نمونه تصادفی نیستند – آنها داوطلبانی هستند که تمایل به شرکت در آنها نشان می دهد نماینده کل مخاطبان YouTube نیستند. این گزارش این محدودیت و همچنین این واقعیت را تأیید می کند که عوامل زیادی ممکن است در گزارش دهی داوطلب از یک فیلم خاص تأثیر بگذارد و اینکه مفهوم فیلم متاسفانه در بین داوطلبان متفاوت باگردید.

این مطالعه همچنین فقط بر اساس گزارشات پشیمانی ثبت گردیده از پسوندهای مرورگر وب دسک تاپ است که هرگونه مشاهده در دستگاه های تلفن همراه یا تلویزیون های متصل را حذف می کند. به عنوان مثال دستگاه های تلفن همراه بیش از ۷۰٪ از زمان صرف تماشای YouTube را تشکیل می دهند.

گزارش بعدی

گزارش موزیلا چندین توصیه برای YouTube ، برای قانونگذاران و افرادی مانند شما ارائه می دهد.

برای بینندگان جداگانه YouTube ، موزیلا توصیه می کند تنظیمات داده خود را برای YouTube و Google بررسی کنید و سابقه “تماشا” و “جستجو” خود را بررسی کنید تا هر چیزی را که نمی خواهید در توصیه های شما تأثیر بگذارد ویرایش کنید. موزیلا گفت ، سایر سیستم عامل ها باید ممیزی مستقلی از سیستم های توصیه گردیده خود ایجاد کنند ، زیرا همچنین خواستار شفافیت بیشتر در مورد محتوای مرزی و کنترل بیشتر کاربر بر نحوه کمک داده های شخصی شما به توصیه های شما ، از جمله توانایی انصراف از شخصی سازی است. [۱۹۶۵۹۰۰۶] یوتیوب گفت که از تحقیقات بیشتر استقبال می کند و در حال بررسی گزینه هایی برای آوردن محققان خارجی برای مطالعه سیستم های آن است.

موزیلا همچنین به سیاستگذاران توصیه کرد که یوتیوب و دیگران مجبور شوند اطلاعات را منتشر کنند و برای محققان ابزاری برای بررسی دقیق الگوریتم های پیشنهادی خود ایجاد کنند. و مقررات باید اطمینان حاصل کنند که سیستم عاملها خطرات آنها را هنگام طراحی و اجرای سیستمهای خودکار که در مقیاس گسترده تقویت می کنند ، در نظر می گیرند.

Mozilla یک شرکت نرم افزاری است که بیشتر به دلیل واحد خود که از مرورگر وب Firefox استفاده می کند ، شناخته گردیده است. گوگل ، شرکت مادر یوتیوب ، از طریق حق امتیازاتی که گوگل برای ادغام موتور جستجو در Firefox به موزیلا می پردازد نیز یکی از بزرگترین منابع درآمد موزیلا است. گوگل موتور جستجوی پیش فرض در Firefox در بسیاری از مناطق جهان است.

 http://www.cnet.com/


اکنون در حال پخش است:
این را تماشا کنید:

بیایید در مورد اینکه چرا تنظیمات حریم خصوصی یک مشکل هستند صحبت کنیم۴:۱۰

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت