بیش از ۱۰۰ سیاه چاله در این مدت در کهکشان راه شیری پنهان شده است

2021-07-08
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 black-hole-00-01-33-21-still001

این را تصور کنید ، اما بیش از ۱۰۰ نفر از آنها در درون یک خوشه ستاره قرار گرفته اند.


ناسا

از همه چیزهایی که می توانید در حیاط پشتی کیهان خود پنهان کنید ، احتمالاً انتظار یک سیاهچاله را ندارید. تصور می کنید چیزی از آن اندازه و تأثیر قابل توجه باگردید. همانطور که اتفاق می افتد ، اشتباه می کنید – و این فقط یک سیاهچاله نیست که ما از آن زمان کشف کرده ایم.

مطالعه ای که روز دوشنبه در مجله Nature منتشر گردید ، وجود بیش از ۱۰۰ سیاه جرم ستاره ای را کشف کرد سوراخ های پنهان گردیده در درون مجموعه ای از ستارگان که از طریق کهکشان راه شیری در حال حرکت هستند – و گرچه از نظر مفهومی ممکن است وحشتناک به نظر برسد ، اما چیزهای بیشتری برای آن وجود دارد که به نظر نمی رسد.

خوشه مورد بحث ، پالومار ۵ ، تقریباً ۸۰۰۰۰ سال نوری از ما فاصله دارد ، و ستارگان در فاصله خوشه ای تا ۳۰۰۰۰ سال نوری از یکدیگر قرار دارند – یک جریان ستاره ای در سراسر کهکشان ایجاد می کند. اما این سیاهچاله ها هستند که توجه را به خود جلب کرده اند.

مارک گیلس ، اخترفیزیکدان از دانشگاه بارسلونا و نویسنده اصلی این تحقیق ، گفت: “تعداد سیاهچاله ها تقریباً سه برابر بیشتر از حد انتظار ستارگان است. این خوشه ، و این بدان معناست که بیش از ۲۰ درصد از کل جرم خوشه از سیاهچاله ها تشکیل گردیده است. “

” جرم هر یک از آنها حدود ۲۰ برابر جرم خورشید است و در انفجارهای ابرنواختر در پایان زندگی ستارگان پرجرم ، زمانی که خوشه هنوز بسیار جوان بود. “

این کشف به شناسایی Palomar 5 به عنوان یک خوشه جزر و مدی و نه یک خوشه کروی کمک می کند. تفاوت در گسترش ستاره هاست – خوشه های کروی از ستارگان تشکیل گردیده اند که همه در یک زمان تشکیل گردیده اند ، در حالی که خوشه های جزر و مدی دارای آرایه ای از سنین هستند که به صورت آزاد در یک جریان پخش می شوند.

پیش از این ، منشأ جریان های جزر و مدی فقط فرض گردیده است اکنون ، با تجزیه و تحلیل بیشتر از Palomar 5 – یک مورد منحصر به فرد – تیم Gieles توانست با استفاده از شبیه سازی های N-body مدارها و تحولات ستاره های تشکیل دهنده خوشه را دوباره بسازد.

نتایج نشان می دهد که جزر و مدی خوشه جریان به احتمال زیاد به دلیل تعداد قابل توجهی از سیاه چاله ها که ستاره های تیراندازی را از خوشه تشکیل می دهند تشکیل گردیده است. این اثر متکی بر فعل و انفعالات مداری در خوشه است و با سیاهچاله های کمتر امکان پذیر نخواهد بود.

این کشف نه تنها می تواند به توضیح چگونگی شکل گیری این جریان های جزر و مدی کمک کند ، بلکه ممکن است در کاهش سن و مقدار خشن نیز موثر باگردید. سیاهچاله ها در داخل خوشه هایی مانند Palomar 5.

شبیه سازی های انجام گردیده توسط تیم نشان داد که در نهایت – طی یک میلیارد سال یا بیشتر – خوشه شروع به حل گردیدن کامل می کند ، اما نه قبل از اینکه ترکیب آن سیاه تر شود سوراخ بیش از ستاره.

طبق گفته فابیو آنتونینی ، یک فیزیکدان فیزیک از دانشگاه کاردیف ، “یک ناشناخته بزرگ در این سناریو این است که چه تعداد سیاهچاله در خوشه ها وجود دارد ، که محدود کردن آن از نظر مشاهدات سخت است زیرا ما نمی توانیم سیاهچاله ها را ببینیم. روش به ما راهی می دهد تا با دیدن ستاره هایی که بیرون می اندازند ، چند سیاه چاله در یک خوشه ستاره وجود دارد. “

بنابراین در حالی که این بدان معناست که شما در مورد بلعیده گردیدن توسط انبوه ترسناک استرس زیادی ندارید به زودی سیاهچاله ها ، ممکن است حتی بیشتر در خوشه هایی که ما هنوز تجزیه و تحلیل نکرده ایم ، پنهان باگردید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت