مطالعه DNA نشان داد که لئوناردو داوینچی ۱۴ فرزندان زنده دارد

2021-07-08
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 gettyimages-541464283

لئوناردو داوینچی در یک سلف پرتره.


گتی ایماژ

یک مطالعه DNA در مورد خانواده لئوناردو داوینچی که تقریباً به هفت قرن قبل باز می گردد ، ۱۴ نسل زنده این هنرمند دوره رنسانس را پیدا کرده است. محققان امیدوارند که این مطالعه بتواند درک بیشتری از مردی که مونالیزا و شام آخر را به ما داده است ، و همچنین طرح های مشهور از نسبت انسان مرد ، یک چتر و هلی کوپتر ۴۰۰ سال قبل از اختراع آن ، داشته باگردید.

تحقیقات شجره نامه ای ، به سرپرستی مورخان هنر ، آلساندرو وززوسی و آگنیس ساباتو و منتشر گردیده در مجله Human Evolution ، به ۲۱ نسل و در پنج شاخه خانوادگی کشیده گردیده است.

تحقیقات آنها اصل و نسب مرد داوینچی را به جد بزرگوارش ، میشل ، می رساند. متولد ۱۳۳۱ و اولین نفری است که نام خانوادگی را به خود اختصاص داده است. نوادگان زنده ای که آنها کشف کردند از ۱ تا ۸۵ سال سن دارند.

امید این است که نقشه برداری از ژنوم نقاش ، دانشمند ، مهندس و معمار بزرگ ، درک بیشتری از مورخان هنر از این مرد و چگونگی سلامتی وی در هنرپردازی وی داشته باگردید. آنها امیدوارند که DNA کشف گردیده بتواند بینایی خارق العاده ، چپ دستی و پیری زودرس او را در میان س questionsالات دیگر روشن کند.

با توجه به مفقود گردیدن بقایای داوینچی از ۱۸ ام ، این کشف قابل توجه است. قرن و او هیچ فرزندی شناخته نگردیده است. داوینچی در خارج از ازدواج در سال ۱۴۵۲ در نزدیکی شهر تپه توسکانی وینچی به دنیا آمد. پدرش ، پیرو ، وكیل و محضر اسناد رسمی فلورانس بود. و ظاهراً ، او پرکار بود ، زیرا داوینچی حداقل ۲۲ برادر ناتنی داشت.

پس از مرگ داوینچی در سال ۱۵۱۹ ، وی را در کلیسای سنت فلورنتین در شاتو د آمبویز در دره لوئیس فرانسیس به خاک سپردند ، اما نمازخانه بیش از ۲۰۰ سال بعد در جریان انقلاب فرانسه تخریب گردید. استخوانهایی که گمان می رفت داوینچی باشند ، در کلیسای کوچک شاتو ، سنت-هوبرت بازیابی و مداخله گردیدند. .

محققان ۲۱ نسل از خانواده لئوناردو داوینچی را مستند كردند.


الساندرو وزوزوسی و آگنسه ساباتو

پنج شاخه خانوادگی که محققان شناسایی کردند از طریق پیرو (نسل ۵) و برادر ناتنی دومنیکو (ششم) ردیابی گردید. محققان گفتند از نسل پانزدهم ، اطلاعات بیش از ۲۲۵ نفر جمع آوری گردیده است.

تحقیقات مشابهی که در سال ۲۰۱۶ انجام گردید ، ۳۵ نفر از بستگان زنده یاد داوینچی ، عمدتا از فرزندان غیر مستقیم ، از جمله زنان و کارگردان فیلم ایتالیایی ، فرانکو زفیرلی را شناسایی کرد.

“آنها افرادی نبودند که بتوانند اطلاعات مفیدی در مورد DNA لئوناردو و به ویژه در مورد کروموزوم Y ، که به فرزندان پسر منتقل می شود و تقریباً ۲۵ نسل بدون تغییر باقی می ماند ، “وزوسی به سرویس سیم ANSA ایتالیا گفت.

مقایسه کروموزوم Y اقوام مرد زنده با اجداد آنها می تواند یک خط خانواده بدون وقفه را ترسیم کند و محققان توضیح دادند که نشانگر کروموزوم Y خود داوینچی شناسایی گردیده است.

فرزندان داوینچی هنوز از بدو تولد وی در منطقه توسکان زندگی می کنند و شامل کشاورزان ، کارمندان ادارات ، یک مبل و یک هنرمند است. در حالی که نام خانوادگی در اصل در محل اصلی خود ریشه داشت ، “دا” با گذشت زمان کنار گذاشته گردید.

جیووانی وینچی ، ۶۲ ساله ، همچنین یک هنرمند است اما می گوید فکر نمی کند “هیچ چیز مشترکی با لئوناردو داشته باگردید”.

“شاید برای بعضی از کارهای من لئوناردو در قبر خود چرخید – اما برای بقیه من امیدوارم که او افتخار کند ، “او به Evening Standard گفت.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت