رمز و راز متان در ماه یخی زحل Enceladus: آیا می تواند نشانه ای از زندگی باشد؟

2021-07-08
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 enceladus-plume-cassini

تصویرگری یک هنرمند نشان می دهد که کاسینی در حال پرواز در میان ستون ماه قمر زحل Enceladus است.


ناسا

در حالی که ما مشغول حفاری در گرد و غبار خشک مریخ و جو زهره به دنبال نشانه هایی از میکروب ها هستیم ، انسلادوس ماه زحل ستون هایی را می فرستد که فریاد می زنند ، ” سلام ، انسانها ، من ممکن است یک مکان عالی برای زندگی باشم! ​​” یک مطالعه جدید نشان می دهد میکروب ها می توانند دلیل احتمالی برای جذابیت قرائت متان از ماه باشند.

ناسا عزيمتاً عزيمت كرد فضاپيماي كاسيني اطلاعاتي را در مورد تركيب شيميايي توده هاي آبي كه از انسلادوس فوران مي كنند جمع آوري كرد. مقدار شگفت آور بالایی از متان پیدا گردید ، گازی که غالباً با زندگی در زمین ارتباط دارد.

کاسینی همچنین غلظت نسبتاً زیادی از مولکول های دی هیدروژن و دی اکسید کربن را به همراه متان ثبت کرد. “ما می خواستیم بدانیم: آیا میكروب های شبیه زمین كه دی هیدروژن را” می خورند و متان تولید می كنند ، می توانند میزان شگفت آور زیاد متان را كه توسط كاسینی شناسایی گردیده توضیح دهند؟ ” Regis Ferriere ، زیست شناس دانشگاه آریزونا روز سه شنبه در بیانیه ای گفت. Ferriere یکی از نویسندگان مطالعه ای است که در مورد ستارگان ماه منتشر گردیده و در مجله Nature Astronomy منتشر گردیده است.

مطالعات قبلی نشان داده اند انسلادوس دارای مواد لازم برای حمایت از زندگی است . این یک اقیانوس زیرسطحی با منبع گرما دارد. دانشمندان موازات احتمالی بین انکلادوس و منافذ هیدروترمال در کف اقیانوس زمین را می بینند.

فریر و همکارانش از مدل های ریاضی استفاده کردند تا تعیین کنند که چه فرایندهایی می توانند داده های متان کاسینی را توضیح دهند. این دانشگاه گفت: “آنها نتیجه گرفتند كه داده های كاسینی یا با فعالیت دریچه های گرمابی گرمایی میكروبی یا با فرایندهایی كه شامل اشكال حیاتی نیستند اما متفاوت از موارد شناخته گردیده روی زمین هستند ، سازگار است.”

محققان نمی گویند زندگی در انسلادوس وجود دارد ، اما آنها می گویند میکروب ها یکی از توضیحات احتمالی داده ها است. برای تعیین اینکه آیا جستجوی طولانی مدت ما برای یافتن حیات در آن سوی کره زمین می تواند در ماه زحل موفقیتی کسب کند ، به مطالعه بیشتر نیاز خواهد بود.

انسلادوس تنها مکان در منظومه شمسی با رمز و راز متان نیست. ناسا در حال کار بر روی این است که چرا مریخ نورد کنجکاوی خود متان را در نزدیکی زمین در مریخ تشخیص می دهد در حالی که یک فضاپیمای در حال چرخش قادر به مشاهده گاز بالاتر در جو نیست.

جستجوی علائم میکروب های مریخ یک مأموریت نجیبانه است و انجام آن احتمالاً کاری آسان تر از فهم دقیقاً اتفاقات انسلادوس است. فریرر گفت: “جستجوی چنین میکروب هایی ، که به عنوان متانوژن شناخته می شوند ، در کف دریا انسلادوس نیاز به ماموریت های غواصی عمیق بسیار چالش برانگیزی دارد که برای چندین دهه در چشم نیست.”

شاید ناسا آن را برای چند دهه در تقویم قرار دهید.

تقویم فضایی ۲۰۲۱ CNET را دنبال کنید تا از آخرین اخبار فضایی امسال مطلع شوید. حتی می توانید آن را به تقویم Google خود اضافه کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت