گوگل توسط ۳۶ ایالت دی سی به دلیل ادعای نقض ضد انحصار در فروشگاه برنامه شکایت کرد

2021-07-08
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 Android در Google I / O 2021

Google با مشکلات ضد انحصارى بیشتری روبرو است.


James Martin / CNET

روز چهارشنبه گروهی از دادستان های كل دادگستری علیه Google ادعا كردند كه فروشگاه Play این شركت برای برنامه های اندروید را نقض قوانین ضد انحصاری می داند. فروشگاه Play از اول ژوئیه ، این هزینه به ۱۵٪ کاهش یافت تا اینکه توسعه دهندگان به درآمد ۱ میلیون دلاری سال رسیدند. دادخواست جدید ، که قبلاً توسط Politico گزارش گردیده بود ، منعکس کننده پرونده ای است که سال گذشته علیه Google توسط Epic Games ، توسعه دهنده بازی محبوب Battle Royale Fortnite ، علیه Google ارسال گردید.

شان د رییس دادستان کل یوتا ، یکی از رهبران دادخواست ، گفت: “Google باید در برابر صدمه زدن به مشاغل کوچک و مصرف کنندگان پاسخگو باگردید.” بیانیه. “این کشور باید از قدرت انحصاری و موقعیت بیش از حد مسلط در بازار دست بکگردید تا به طور غیرقانونی از میلیارد ها دلار افزوده از شرکت های کوچکتر ، رقبا و مصرف کنندگان فراتر از آنچه باید پرداخت شود ، استفاده کند.”

گوگل به درخواست نظر پاسخ نداد اما این دادخواست را در یک پست وبلاگ “شایسته” خواند و اضافه کرد که کاربران اندروید می توانند علاوه بر برنامه های خود ، از فروشگاه های برنامه رقیب یا سایت های توسعه دهندگان برنامه ها را بارگیری کنند.

ویلسون وایت ، مدیر ارگردید سیاست های عمومی گوگل ، چهارشنبه در یک پست وبلاگ نوشت: “ما محدودیت های مشابه سایر سیستم عامل های تلفن همراه را اعمال نمی کنیم.” “بنابراین ، عجیب است که گروهی از دادستان های کل کشور ترجیح دادند پرونده قضایی را مورد حمله قرار دهند و به سیستمی حمله کنند که گشودگی و انتخاب بیشتری نسبت به سایرین فراهم کند.”

در مجموع ، طبق سیاست ، دادستان های كل ۳۶ ایالت و دی سی به دادخواست جدیدی پیوستند كه توسط یوتا ، كارولینای شمالی ، تنسی ، نیویورك ، آریزونا ، كلورادو ، آیووا و نبراسكا هدایت می شود. نسخه ای به گردیدت رد گردیده از این دادخواست (نگاه کنید به زیر) در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه شمالی کالیفرنیا تشکیل گردید. شکایتی که توسط ائتلاف ایالت های دو حزب ارائه گردیده است.

استیون موسیل از CNET در این گزارش مشاركت داشت.

دادستان های كل دادگستری ضد انحصاری علیه Google توسط jonathan_skillings در Scribd

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت