المپیک توکیو که تحت شرایط اضطراری برگزار می شود

2021-07-08
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 gettyimages-1207594948

المپیک به دلیل شیوع ویروس کرونا به تابستان امسال موکول گردید.


فابریس کوفرینی / گتی ایماژ

برای به روز ترین اخبار و اطلاعات در مورد بیماری ویروس کرونا ، به وب سایت های WHO و CDC مراجعه کنید.

المپیک تأخیری ۲۰۲۰ ادامه خواهد داشت ، اما نه همانطور که مقامات ژاپنی تصور می کردند. به گزارش نیكی ، پنجشنبه رسماً برای سومین بار توكیو تحت شرایط اضطراری قرار گرفت ، زیرا دولت ژاپن ضمن جلوگیری از گسترش COVID-19 سعی در میزبانی بازیهای بین المللی دارد.

وضعیت اضطراری به این معنی است که رستوران ها نمی توانند الکل مصرف کنند و باید تا ساعت ۸ عصر تعطیل شوند. مهمتر از همه برای بازیهای المپیک ، حدس می زنند که تماشاگران از حضور در این بازیها منع می شوند. هیچ اعلانی در مورد ظرفیت حضور در این باره اعلام نگردیده است ، اما به گفته نیكی ، به زودی مقامات دولت كلانشهر توكیو و كمیته بین المللی المپیك برای تصمیم گیری در این زمینه ملاقات خواهند كرد.

“یوشیهیده سوگا” نخست وزیر در ژاپن تایمز گفت: “موارد جدید در کلان شهر توکیو از ماه ژوئن در حال افزایش است.” “اقدامات قویتر در این مناطق ضروری گردیده است ، اما اگر شاهد اثبات تأثیر مثبت استفاده از واکسن باشیم ، می تواند زودتر برداشته شود.”

موارد COVID-19 توکیو با سال جدید به اوج خود رسید ، در ۸ ژانویه بیش از ۲۳۹۳ مورد جدید به اوج خود رسید. از آن زمان تعداد کاهش یافته است ، اما از اواسط ژوئن در حال افزایش است. توکیو در ۱۵ ژوئن ۳۳۷ مورد جدید COVID-19 را ثبت کرد ، اما در ماه جولای موارد جدیدی بین ۵۰۰ تا ۹۲۰ نوسان داشته است. این سومین حالت اضطراری است که شهر از زمان بروز همه گیر تحمل کرده است ، به دنبال اقدامات احتیاطی مشابه در آوریل و ژانویه.

حدود ۱۵٪ از ۱۲۶ میلیون شهروند ژاپن كاملاً علیه COVID-19 واكسین گردیده اند.

پس از بیش از یك سال به تعویق افتادن به دلیل بیماری همه گیر ویروس كرونا ، قرار است بازی های المپیك ۲۳ ژوئیه در توكیو آغاز شود. آنها تا ۸ اوت ادامه خواهند یافت. اگرچه بسیاری از کارشناسان نسبت به برگزاری این بازیها هگردیدار می دادند ، اما دولت ژاپن بر این امر فشار آورده است – البته با افزایش محدودیت های بازی ها.

مقامات ماه گذشته گفتند كه هواداران محلی مجاز به حضور فیزیكی در بازی ها هستند ، اما سالن های بازی به ۵۰ درصد ظرفیت یا حداكثر ۱۰ هزار تماشاگر محدود می شود. در ماه مارس ، مقامات تماشاگران خارج از کشور را از حضور در مسابقات المپیک منع کردند.

IOC بلافاصله به درخواست CNET برای اظهار نظر پاسخ نداد.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت