سیاست های ریاکارانه کار از راه دور Google کارمندان را عصبانی می کند

2021-07-08
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 Google SVP Urs Hölzle

مدیر ارگردید Urs Hölzle ، كه در سال ۲۰۱۲ در كنفرانس Google I / O صحبت می كرد ، هفته گذشته به كارمندان گفت كه از نیوزیلند كار خواهد كرد.


Stephen Shankland / CNET

همانطور که کارمندان Google در سراسر جهان برای کارهای پس از همه گیری در غول فناوری برنامه ریزی می کنند ، Laura de Vesine در میان آنها نخواهد بود. ماه ها ، de Vesine ، مهندس ارگردید قابلیت اطمینان سایت ، با یک شرکت رفت و برگشت کرد و احتمالاً یک مکان دیگر را جابجا کرد. وی که از سیاست های انعطاف ناپذیر گوگل خسته گردیده بود ، اخطار خود را تحویل داد. آخرین روز او جمعه است.

برای de Vesine ، تلاش گوگل برای جاسوسی کارمندان خود پس از یک سال کار از راه دور ، با عدم تصمیم گیری و فروش مجدد کالا همراه بوده است. پاییز گذشته ، به تیم او گفته گردید که باید از دفتر این شرکت در سانیوال ، کالیفرنیا ، حدود ۴۰ مایلی جنوب سانفرانسیسکو ، به کارولینای شمالی نقل مکان کند. احتمال کاهش قیمت مسکن در منطقه خلیج فارس و رفت و آمد طولانی مدت بسیار جالب توجه بود. وی گفت ، این حرکت با کاهش ۱۵ درصدی حقوق همراه بود. سپس در اواخر ماه مارس ، به تیم گفته گردید که این کاهش ۲۵ درصدی است. حدود یک ماه بعد ، برنامه های جابجایی تیم به کلی منتفی گردید.

“این احساس که من نمی توانم واقعاً نتوانم از Bay Bay خارج شوم و برای Google کار کنم برای من کافی است دی وسین گفت: “این واقعیت است که Google نیازهای انسانها را در اولویت قرار نمی دهد. واقعیت این است که ما در خارج از کار زندگی می کنیم ، در واقع افراد خانواده دارند.”

اگرچه کار از راه دور آمریکای شرکت ها را فرا گرفته است ، اما Google تمایلی به اجازه کارکنان برای انجام این کار به طور دائمی نداشته است ، رویکردی که توییتر و Reddit در پیش گرفته اند. گوگل تنها شرکت فناوری نیست که با تمایل روزافزون نیروی کار خود به انعطاف پذیری کشتی می گیرد. اپل با واکنش خاص کارمندان خود روبرو گردیده است ، در حالی که فیس بوک فقط گزینه های کار از راه دور را برای همه کارمندان خود گسترش داده است. اما روشی که غول جستجو در ارائه برنامه های خود انجام داده است ، مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

در ماه مه ، مدیر عامل شرکت Sundar Pichai از برنامه های برای یک محیط کار “ترکیبی” رونمایی کرد که بیشتر کارمندان را ملزم به کار در دفاتر خود حداقل سه روز در هفته از ماه سپتامبر می کند. تحت ساختار جدید ، ۲۰٪ از شرکت از راه دور کار می کند. ۲۰٪ دیگر می توانند از مکان های جدید کار کنند. افرادی که نقل مکان می کنند می توانند بر اساس بازار محلی تعدیل حقوق بگیرند. بخش عمده ای از Google با کار در دفتر ، همانجایی که متوقف گردیده است را انتخاب می کند. گوگل تقریباً تمام Alphabet را تشکیل می دهد ، یک شرکت هولدینگ که بیش از ۱۳۵۰۰۰ کارمند تمام وقت دارد.

در حالی که این شرکت مرتب سازی می کند چه کسی کجا کار می کند و به چه میزان حقوق می گیرد ، کارمندان Google می گویند که تنش ایجاد گردیده است نقل و انتقالات اداری ، تنظیمات جبران خسارت و کار از راه دور. آنها می گویند ، رقابت برای نقل و انتقالات و احتمال کاهش حقوق باعث افزایش عصبانیت گردیده است. گرد و غبار در مورد آینده سیاست های محل کار این شرکت می تواند همه افراد غول فناوری را تحت تأثیر قرار دهد.

این اهانت هفته گذشته گردیدت گرفت ، زمانی كه Urs Hölzle ، یكی از مدیران باسابقه ترین و ارگردیدترین شركت ، طبق برنامه ایمیلی كه فرستاد ، اعلام كرد كه قصد دارد از راه دور از نیوزلند كار كند. برای کارمندان که توسط CNET مشاهده گردیده است. برنامه های Hölzle کارگران درجه دار را خشمگین کرد ، که آنها این کار را برای رهبری شرکت خاص می دانند ، در حالی که کارمندان سطح پایین مجبور بودند که از طریق یک پروسه درخواست مشخص و نامطمئن کنار بیایند.

سخنگوی Google از ارائه Hölzle برای مصاحبه خودداری كرد. سخنگو گفت که درخواست جابجایی Hölzle سال گذشته ، قبل از تعیین سیاست های بازگشت Google به دفتر ، ارائه و تأیید گردیده بود ، اما این حرکت به دلیل محدودیت های سفر با تأخیر انجام گردید. برای شرکتی که کارمندانش قبلاً در شورش علیه رهبری بسیار تجربه کرده اند. کارگران نسبت به رفتارهای نادرست جنسی گوگل ، کار آن در چین و برکناری محققان که سیستم های هوش مصنوعی این شرکت را مورد انتقاد قرار داده اند ، اعتراض کرده اند.

آنچه در Google اتفاق می افتد لزوماً در Google باقی نمی ماند. برای بیش از دو دهه ، غول جستجو زمینه فرهنگ اداری را در سیلیکون ولی تعیین کرده است ، و پیشگامان مزایای کارمندان مجلل مانند غذای رایگان و خدمات ورزشی است. تأثیر سیاست های کار از راه دور Google می تواند بسیار گسترده شود ، زیرا سایر شرکت ها به عنوان راهنما به عنوان تیتان فناوری نگاه می کنند.

Andreea Vanacker ، مدیرعامل Sparkx5 ، شرکتی که برای بهبود فرهنگ کارمندان با مشتریان شرکتی کار می کند ، گفت: “Google نقش بسیار اساسی در صنعت دارد.” “برخی از سازمانها ممکن است از اقداماتی که گوگل انجام می دهد الهام گرفته و بگویند ،” اوه ، بسیار جالب است. ما نیز باید همین کار را انجام دهیم. “http://www.cnet.com/”

“آزمایش” نیوزیلند

Hölzle ، معاون ارگردید زیرساخت فنی Google ، شخصیتی قابل احترام در این شرکت است. وی یکی از ۱۰ کارمند اول گوگل بود و به دلیل ایجاد بنیان فناوری اطلاعات سرورها و شبکه ها ، به او اعتبار داده گردیده است. اما برای برخی از گوگل ، وی ایمیل جابجایی ، که در تاریخ ۲۹ ژوئن ارسال گردیده و قبلا گزارش نگردیده است ، نابرابری های سیستم این شرکت را برای تصمیم گیری در مورد کار از راه دور نشان می دهد.

“بعد از سه دهه در ایالات متحده ، من و همسرم احساس کردیم وقت آن است که هولزل نوشت: “مکان جدیدی را در نظر بگیرید.” ما تصمیم گرفته ایم که یک سال را در نیوزیلند بگذرانیم و ببینیم چگونه آن را دوست داریم. برای اینکه واضح باگردید: من بازنشسته نمی شوم ، فقط مکانم را تغییر می دهم! “

 img-8736

رهبری گوگل کار شخصی را در پردیس های شرکت ادامه می دهد.


Richard Nieva / CNET

وی در ایمیل ، این اقدام را “آزمایش” می خواند و می گوید ادامه کار در منطقه زمانی اقیانوس آرام برای او مشکلی نخواهد داشت زیرا “زود قیام” است. او یادداشت را با “Kia pai tō rā” یا “روز خوبی داشته باشید” در مائوری به پایان می رساند.

سلام به همه ،

بعد از سه دهه در ایالات متحده ، من و همسرم احساس کردیم که زمان آن رسیده است که مکان جدید ما تصمیم گرفته ایم که یک سال را در نیوزیلند بگذرانیم و ببینیم که چگونه آن را دوست داریم. برای اینکه روشن شود: من بازنشسته نمی شوم ، فقط مکانم را تغییر می دهم! ما در حال بررسی این آزمایش هستیم. اگر همه چیز خوب پیش برود ، ممکن است تصمیم بگیریم که بیشتر بمانیم اما با حرکاتی مانند این پایان نامه ها ، این یک ذهن باز است! : -)

با وجود فاصله جغرافیایی ، نیوزلند بسته به زمان سال فقط ۳-۵ ساعت از کالیفرنیا جبران می شود ، بنابراین من در لیست موجود کار می کنم. من خیلی زود بلند می شوم ، بنابراین این تنظیم بزرگی نخواهد بود و من به وقت کالیفرنیا کار می کنم. با باز گردیدن اوضاع (سفر به NZ هنوز در قرنطینه آنها پیچیده است) ، من انتظار دارم که به طور منظم در منطقه خلیج باشم بنابراین شما به صورت ۳D به دیدن من ادامه خواهید داد.

از آنجا که بسیاری از شما من را در GVC می بینید و ممکن است در مورد سابقه دفتر کار جدید من تعجب کند ، من می خواستم زودتر از موعد در مورد حرکت خود شفاف باشم. من مشتاقانه منتظر این ماجراجویی هستم و می خواهم نتایج “آزمایش” جابجایی ما را با شما در میان بگذارم.

Kia pai tō rā [have a nice day]،

-Urs

دو کارمند Google گفتند وضعیت Hölzle شرکت را در بر می گیرد سیاست های “ریاکارانه”. هر دو شکایت داشتند که این جابجایی یک استاندارد دوگانه را نشان می دهد که در آن قوانین مختلف برای مدیران در رده های بالاتر اعمال می شود. در حالی که سال گذشته تأیید وی صادر گردید ، به کارمندان Google که اکنون مراحل درخواست کار از راه دور را طی کرده اند گفته گردیده است که تصمیمات حداکثر تا ماه اوت نخواهد آمد. تأیید این اقدام هالزل قبل از آغاز روند انجام گردید.

كارمندان گفتند كه اخبار مربوط به جابجایی هالزل خصوصاً مبهوت است زیرا وی به ویژه در برابر كار از راه دور سر و صدا داشته است. دی ویسین ، گوگلر مستعفی ، گفت که هولزل این سیاست را دارد كه اجازه ندهد افراد از راه دور كار كنند مگر اینكه به یك دفتر منصوب شوند و او كار دور از كار را برای افرادی كه به سن خاصی از سن خود نرسیده اند در نظر نخواهد گرفت.

سخنگوی Google از اظهارنظر در مورد این ادعاها خودداری کرد اما گفت که هر کارمندی فارغ از گروه یا بخش خود واجد شرایط درخواست کار از راه دور است.

مشخص نیست که آیا حقوق هلزل به بازار محلی تنظیم می شود ، همانطور که برای سایر کارکنان نقل مکان گردیده در یک مکان جدید لازم است. سخنگوی گوگل از اظهار نظر در مورد غرامت وی ​​خودداری کرد. اگر این قانون در مورد Hölzle اعمال شود ، احتمالاً او دستمزد خود را کاهش می دهد. طبق گزارش Expatistan ، Mountain View ، کالیفرنیا ، محل استقرار Hölzle ، ۱۸ درصد گرانتر از اوکلند ، بزرگترین شهر نیوزیلند است. (مشخص نیست که هالزل به چه شهری منتقل گردیده است.)

“من باید ترک کنم”

موضع گوگل در مورد حقوق باعث گردیده است که غول فناوری بازخورد خوبی داشته باگردید. در حالی که برخی از شرکت های فناوری ، مانند Reddit ، گفته اند که هر کجا که کار کنند به حقوق کارمندان سان فرانسیسکو یا شهر نیویورک پرداخت می کنند ، اما گوگل در مورد تعدیل حقوق موضع جدی گرفته است. ماه گذشته ، گوگل ابزاری داخلی را منتشر کرد که به کارمندان تخمین می زند در صورت جابجایی چگونه حقوق آنها تحت تأثیر قرار می گیرد.

یکی از کارمندان Google مستقر در سانفرانسیسکو گفت که مایلند از کشور خارج شوند و در کنار شریک زندگی خود باشند. کارمند در یک مکان “گران قیمت گردشگری” که شریک زندگی در آن بزرگ گردیده است ، نقل مکان می کند. Google دفتر در شهر ندارد ، بنابراین کارمند درخواست کار از راه دور را داده است. اما با توجه به ابزار حقوق و دستمزد ، ۲۵ درصد کاهش حقوق خواهد داشت.

این کارمند که در مصاحبه ای جلوی اشک خود را گرفته بود ، گفت که این وضعیت باعث گردیده است آنها به فکر ترک شرکت باشند.

کارمند گفت: “من Google را به جای شریک زندگی خود انتخاب نمی کنم.” “اگر من یا نمی توانم با مدیرم کار کنم یا چیزی را کشف کردم ، مجبور به ترک کار هستم. گوگل آنقدرها عالی نیست.”

سیاست های کار از راه دور نیز باعث آسیب به افراد اطراف کارگران Google گردیده است. شریک یکی از کارمندان گوگل که با CNET صحبت کرده گفت که این کارمند در طی شیوع بیماری به ساحل شرقی نقل مکان کرده است تا بتوانند با هم زندگی کنند. اکنون ، این زوج ممکن است به رابطه خود پایان دهند زیرا کارمند Google در ماه سپتامبر به منطقه خلیج بازگردد.

برخی از کارمندان در مورد انگیزه های گوگل برای تأکید بر کار حضوری حدس می زنند. گوگل سرمایه های عمده ای در املاک و مستغلات در مراکز تجاری خود دارد ، از جمله برخی هنوز در حال توسعه هستند. نیروی کار پراکنده در سراسر جهان باعث می شود که این سرمایه گذاری ها از کاربرد کمتری برخوردار باشند. در ماه مه ، سان خوزه ، کالیفرنیا ، برنامه هایی برای پردیس ۸۰ جریب گوگل که شامل فضای اداری ، مسکن و خرده فروشی است را تصویب کرد. جیک روزنفلد ، استاد دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس ، گفت: برای شرکتی که هویت آن تا حدی با امکانات عجیب شرکت ها و فرهنگ غریب مرتبط است ، سیاست های سختگیرانه در مورد نقل و انتقالات اداری و تعدیل حقوق می تواند راهی برای جلب فشار کارمندان باگردید. که در مورد جبران خسارت تحقیق می کند.

روزنفلد گفت: “این می تواند تلاشی برای ضدعفونی کردن افراد از حرکت باگردید.” “یکی از راههای تشویق کارمندان بدون سنگین بودن یا قول دادن به وعده های قبلی این است که بگوییم ،” نگاه کنید ، اگر تصمیم بگیرید از مراکز ما خارج شوید ، ساختار متفاوتی برای حقوق و دستمزد وجود خواهد داشت. “http: //www.cnet. com / “

کارمندان می گویند یکی از سخت ترین قسمتهای سیستم بازگشت Google به دفتر کار ، عدم توانایی در برنامه ریزی برای آینده با عزیزانشان است. Google در بیشتر مراحل” مبهم و کمکی “نکرده است سال ، یک کارمند گفت. سردرگمی باعث گردیده است که کارگران مجبور باشند تصمیمات اساسی مانند تحصیل در کودکان و اجاره های آپارتمان را در هوا رها کنند.

“یک نقطه درد بزرگ برای من عدم اطمینان بود” “عدم تمایل رهبری Google به تعهد به خط مشی و تعهد به سیاستی که واقع گرایانه به نظر می رسد بوده است.”

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت