ازدیاد جمعیت را فراموش کنید ، بسیاری از کشورها در حال اتمام جوانان هستند. حالا چی؟

2021-07-08
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

“مشکل جمعیت” همیشه مترادف با جمعیت بیش از حد است ، اما روندهای موجود در بسیاری از جوامع نشان می دهد که این مشکل به زودی تعداد بسیار کمی از مردم خواهد بود ، به دلیل دسترسی به کنترل بارداری ، امکان دسترسی بیشتر به آموزش ، افزایش توانگری و ورود زنان به نیروی کار. حالا چه؟

“مهم است كه فكر كنيم در مورد كاهش جمعيت نه لزوماً خوب و بد باگردید. آنچه تغيير بزرگي است ،” مي گويد Damien Cave ، رئيس دفتر سيدني براي نيويورك تايمز و نويسنده يك داستان جذاب در مورد مشکل کاهش جمعیت جهانی “این به نحوه مدیریت آن بستگی دارد. مزایایی وجود دارد ، اما از نظر چگونگی کارکرد اقتصاد و چگونگی کارکرد جوامع نیز چالش های مهمی وجود دارد.”

Cave به این واقعیت اشاره می کند که بسیاری از برنامه های استحقاق مبتنی بر جوانان است که برای تأمین بودجه برنامه های بازنشستگان ، مالیات ارزش شغلی را پرداخت می کنند. اگر افراد مسن به سهم بیشتری از مردم رأی دهند ، این نتایج سیاسی ممکن است تغییر کند.

کشورهایی از جمله مجارستان ، چین ، ژاپن و سوئد در لبه اصلی این روند باروری پایین تر هستند. کیو می گوید: “این کار ۴۰ تا ۵۰ سال پیش در برخی از ثروتمندترین کشورهای شرق آسیا و اروپا آغاز گردیده است.” حتی کشورهای مرتبط با نرخ زاد و ولد بالا ، مانند هند و مکزیک ، این خطوط روند را حداقل متعادل دیده اند. ایالات متحده به لطف جریان مهاجرتی که از نظر تاریخی قوی است ، تا حدی مصون است و این باعث کاهش نرخ زاد و ولد می شود.

 http://www.cnet.com/


اکنون در حال پخش است:
این را تماشا کنید:

اگر فکر می کنید دنیا فقط به سمت ازدیاد جمعیت،…۱۸:۴۱

اما مهم نیست کشور ، چرخاندن روند کار آسان نخواهد بود. “چالش های فرزندآوری بیشتر گردیده است. داده ها نشان می دهد که مردم دوست دارند فرزندان بیشتری داشته باشند اما این بسیار گران و بسیار دشوار است.” س isال این است که ، آیا جامعه ای تصمیم می گیرد که برنامه های مالی برای حمایت از زایمان به نفع او باگردید ، وقتی که درمورد موارد شناخته گردیده تری که از رگردید جمعیت ناشی می شود سنجیده شود؟

Damien Cave بینش زیادی در مورد بمب جدید جمعیت با برایان CNET به اشتراک گذاشت کولی کل مکالمه آنها را در فیلم بالا بشنوید.


 now-what-live-with-telemedicine-00-26-07-17-still001

Now What یک مجموعه مصاحبه ویدیویی با رهبران صنعت ، مشاهیر و تأثیرگذارهایی که روندهای تأثیرگذار بر مشاغل و مصرف کنندگان را در میان “وضعیت عادی جدید” تحت پوشش قرار می دهد. در دنیای ما همیشه تغییری ایجاد خواهد گردید ، و ما اینجا خواهیم بود تا در مورد چگونگی پیمایش در آن بحث کنیم.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت